Agnieszka Odorowicz

Artykuły - Agnieszka Odorowicz (13)

 • Agnieszka Odorowicz w Polsacie!

  Agnieszka Odorowicz w Polsacie!

  Agnieszka Odorowicz weszła do zarządu Cyfrowego Polsatu. Spółka milczy na razie, czym dokładnie zajmie się była szefowa Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
 • 10 lat PISF: Co czwarty film fabularny to film historyczny

  10 lat PISF: Co czwarty film fabularny to film historyczny

  Co czwarty film fabularny wyprodukowany przez ostatnie 10 lat z udziałem finansowym Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej to film historyczny - mówiła w środę w Warszawie b. dyrektor PISF Agnieszka Odorowicz podczas debaty "10 lat emocji. Kino polskie 2005-2015".
 • Sejm podziękował Agnieszce Odorowicz

  Sejm podziękował Agnieszce Odorowicz

  Z inicjatywy Marszałek Sejmu RP Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w środę, 23 września, odbyło się spotkanie kierownictwa Sejmu RP z ustępującą dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Agnieszką Odorowicz.
 • "Miasto 44": Na ten film czekamy

  "Miasto 44": Na ten film czekamy

  Krytycy jednogłośnie stwierdzają, że w polskim kinie dzieje się coraz lepiej. Ubiegły rok obfitował w ciekawe, różnorodne i autorskie filmy. W tym roku ma być podobnie. Agnieszka Odorowicz, dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej szczególnie poleca dzieła młodych twórców.
 • Producent "Pokłosia" oskarża PISF

  Producent "Pokłosia" oskarża PISF

  Trwa przepychanka między producentem filmu "Pokłosie" a Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Firma Apple Film Production oskarżyła dyrektor PISF, Agnieszkę Odorowicz o "rozpowszechnianie tendencyjnych komentarzy i nieprawdziwych informacji".
 • Szumowska powalczy o Złotego Niedźwiedzia!

  Szumowska powalczy o Złotego Niedźwiedzia!

  Światowa premiera najnowszego filmu Małgorzaty Szumowskiej "W imię..." ("In the Name of...") w Konkursie Głównym 63. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie.
 • PISF: Na ratunek polskiej animacji

  PISF: Na ratunek polskiej animacji

  PISF będzie dofinansowywać produkcję filmów animowanych do 70 proc. ich wartości - zapowiedziała szefowa Instytutu Agnieszka Odorowicz. Sejmowa komisja kultury dyskutowała w czwartek o stanie polskiej twórczości filmowej adresowanej do dzieci i młodzieży.
 • Crispin Glover w "Hiszpance" Barczyka

  Crispin Glover w "Hiszpance" Barczyka

  Amerykański aktor Crispin Glover zagra w filmie Łukasza Barczyka "Hiszpanka". Zdjęcia rozpoczną się w środę. Akcja thrillera rozgrywa się w roku 1918, przed wybuchem Powstania Wielkopolskiego. Wśród bohaterów znajdą się jasnowidze, spirytyści oraz Ignacy Paderewski.
 • Przesunięta premiera "Wałęsy"

  Przesunięta premiera "Wałęsy"

  Spółka Amber Gold nie będzie sponsorem filmu o Lechu Wałęsie w reż. Andrzeja Wajdy - poinformował na piątkowej konferencji prasowej w Warszawie Michał Kwieciński, szef Akson Studio, które jest producentem tego filmu. - Podjąłem taką decyzję z powodów moralnych - tłumaczył dodając, że premiera obrazu została przesunięta na wiosnę 2013.
 • Festiwal filmowy w Gdyni otwarty!

  Festiwal filmowy w Gdyni otwarty!

  Oryginalne, mówiące o sprawach ważnych, poruszające emocje - takie filmy obejrzy publiczność na 37. festiwalu w Gdyni - oceniła w poniedziałek, 7 maja, podczas uroczystej inauguracji imprezy w Teatrze Muzycznym dyrektor PISF Agnieszka Odorowicz.

Filmy - Agnieszka Odorowicz (1)

 • „Miasto 44” Jana Komasy jedną z najciekawszych tegorocznych premier

  Krytycy jednogłośnie stwierdzają, że w polskim kinie dzieje się coraz lepiej. Ubiegły rok obfitował w ciekawe, różnorodne i autorskie filmy. W tym roku ma być podobnie. Agnieszka Odorowicz, dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, szczególnie poleca dzieła młodych twórców. 1 sierpnia, w siedemdziesiątą rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, swoją premierę będzie miał długo wyczekiwany film Jana Komasy „Miasto 44”. – Film zrobił na mnie ogromne wrażenie. Uważam, że wszyscy sprawdzili się znakomicie i te role są fantastycznie zbudowane - mówi Odorowicz.