Agnieszka Holland

Synonimy:
Holland Agnieszka,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Agnieszka Holland (196)

 • Ludzie kultury zwracają uwagę na "homofobiczną agresję w Polsce"

  Ludzie kultury zwracają uwagę na "homofobiczną agresję w Polsce"

  Reżyserka Agnieszka Holland, pisarka Olga Tokarczuk oraz pisarka i tłumaczka Agnieszka Graff to inicjatorki listu do przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, w którym zwracają uwagę na "represje wymierzone w społeczność LGBT+ w Polsce" Pod apelem podpisało się wielu ludzi kultury, w tym: hiszpański reżyser Pedro Almodovar, laureat literackiego Nobla John Maxwell Coetzee oraz polski zdobywca Oscara Paweł Pawlikowski.
 • Polska premiera "Szarlatana" Agnieszki Holland

  Polska premiera "Szarlatana" Agnieszki Holland

  ​31 lipca we Wrocławiu odbędzie się polska premiera nowego filmu Agnieszki Holland zatytułowanego "Szarlatan".
 • Agnieszka Holland: Głosować czy nie głosować?

  Agnieszka Holland: Głosować czy nie głosować?

  Agnieszka Holland zaapelowała na Facebooku o stworzenie Obywatelskiego Komitetu Wyborczego, którego zadaniem byłoby wypracowanie w związku z planowanymi wyborami prezydenckimi "wspólnego stanowiska w obliczu możliwych sytuacji". "Tylko wspólne działania dają nam szanse na zwycięstwo" - przyznała reżyserka.
 • "Szarlatan" Agnieszki Holland trafi do polskich kin latem 2020

  "Szarlatan" Agnieszki Holland trafi do polskich kin latem 2020

  Nowy film Agnieszki Holland "Szarlatan" trafi na ekrany polskich kin późnym latem 2020 - poinformował dystrybutor obrazu, Gutek Film.
 • "Szarlatan" Agnieszki Holland na Berlinale 2020

  "Szarlatan" Agnieszki Holland na Berlinale 2020

  "Szarlatan" Agnieszki Holland - o czeskim uzdrowicielu Janie Mikolasku - znalazł się w programie sekcji Berlinale Special tegorocznego 70. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Obraz zostanie zaprezentowany obok m.in. "Pinokia" Matteo Garrone i "Last and First Men" Johanna Johannssona.
 • "Obywatel Jones": Święta prawda [recenzja]

  "Obywatel Jones": Święta prawda [recenzja]

  "Obywatel Jones" został laureatem tegorocznych Złotych Lwów. I choć ta decyzja jury gdyńskiego budzi kontrowersje, to nikt nie może odmówić dziełu reżyserski artystycznej klasy. W swoim nowym filmie Holland zapuściła żurawia w przeszłość, aby pokazać, że historia wciąż lubi się powtarzać. W dobie fake newsów i manipulowania emocjami opowiada o konieczności dążenia do miejsca, w którym leży prawda.
 • Agnieszka Holland: Owacja po pokazie "Obywatela Jonesa"

  Agnieszka Holland: Owacja po pokazie "Obywatela Jonesa"

  ​Pokaz "Obywatela Jonesa" Agnieszki Holland o dziennikarzu, który w latach 30. XX w. odkrył tajemnicę Wielkiego Głodu na Ukrainie, zainaugurował w poniedziałek 44. FPFF w Gdyni. - Odwaga co prawda jest droga, ale szalenie ważna. Odważni powinni być nie tylko dziennikarze, ale również filmowcy - mówiła reżyserka.
 • Agnieszka Holland: Trudno byłoby mi milczeć

  Agnieszka Holland: Trudno byłoby mi milczeć

  Praca nad każdym nowym filmem jest podróżą w nieznane. "Obywatel Jones" był nią tym bardziej, ponieważ rozpoczęliśmy od wyjazdu na Ukrainę - powiedziała reżyserka Agnieszka Holland, która na 19. MFF Nowe Horyzonty po raz pierwszy zaprezentowała polskiej publiczności swój najnowszy film.
 • Agnieszka Holland laureatką Nagrody Uniwersytetu Europejskiego Viadrina

  Agnieszka Holland laureatką Nagrody Uniwersytetu Europejskiego Viadrina

  Reżyserka i scenarzystka Agnieszka Holland została laureatką tegorocznej 19. Nagrody Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą - poinformowała rzecznik Collegium Polonicum w Słubicach Ewa Bielewicz-Polakowska.
 • Komunizm był zły, ale mój ojciec to był taki dobry człowiek

  Komunizm był zły, ale mój ojciec to był taki dobry człowiek

  Bardzo trudno jest jednoznacznie negatywnie osądzić rodzica. Widzę, jaki niektórzy z moich rozmówców dźwigają ciężar. Nie będę zdradzała szczegółów, ale zdarzyło się, że ktoś podczas rozmowy płakał. Na przykład Piotrek Fejgin, syn kierownika Departamentu X, w którym torturowano „wrogów systemu”, jest w stanie stanąć w obronie ojca – mówi Krystyna Naszkowska, autorka książki „My, dzieci komunistów”.

Zdjęcia - Agnieszka Holland (16)

Filmy - Agnieszka Holland (29)