Agnieszka Holland

Synonimy:
Holland Agnieszka,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Agnieszka Holland (352)

 • Festiwal Muzyki Filmowej: Spotkania z Agnieszką Holland w Krakowie

  Festiwal Muzyki Filmowej: Spotkania z Agnieszką Holland w Krakowie

  Podczas 11. edycji Festiwalu Muzyki Filmowej będzie można wziąć udział w niezwykłym spotkaniu. 30 maja w Centrum Kongresowym ICE Kraków rozmowę z Agnieszką Holland, reżyserką takich filmów, jak "Całkowite zaćmienie", "Plac Waszyngtona", "Pokot", "W ciemności", "Europa Europa" czy seriali "House of Cards" i "Ekipa", poprowadzi znana dziennikarka Grażyna Torbicka.
 • Agnieszka Holland kręci w Krakowie film "Gareth Jones"

  Agnieszka Holland kręci w Krakowie film "Gareth Jones"

  W Krakowie trwają zdjęcia do najnowszej produkcji Agnieszki Holland "Gareth Jones". Bohaterem filmu jest tytułowy, walijski dziennikarz, który jako pierwszy poinformował o Wielkim Głodzie na Ukrainie w latach 1932-1933. - To, co mnie w tym zainteresowało, to aktualność tematu, jak bardzo można manipulować prawdą, jak bardzo dużo zależy od mediów i jak te media zależą z kolei od polityków - powiedziała reżyserka podczas spotkania z dziennikarzami w Krakowie.
 • "1983": Pierwszy polski serial Netflixa

  "1983": Pierwszy polski serial Netflixa

  Rozpoczęła się produkcja pierwszego polskiego serialu Netflixa. Głównych bohaterów filmu zagrają Robert Więckiewicz ("W ciemności", "Wymyk", "Ziarno prawdy") i Maciej Musiał ("Mój biegun", "rodzinka.pl", "Czas honoru. Powstanie").
 • Netflix: W Lublinie ruszyły zdjęcia do serialu Agnieszki Holland

  Netflix: W Lublinie ruszyły zdjęcia do serialu Agnieszki Holland

  Pierwszy polskojęzyczny serial oryginalny produkowany dla serwisu Netflix ma mieć swoją premierę jeszcze w tym roku. Zajmą się nim Agnieszka Holland i Kasia Adamik.
 • Agnieszka Holland: "Pokot" nie ma szans na nominację do Oscara

  Agnieszka Holland: "Pokot" nie ma szans na nominację do Oscara

  Z owacyjnym przyjęciem spotkała się w sobotę Agnieszka Holland i jej film "Pokot" na pokazie w Lincoln Center w ramach New York Film Festival. Mimo to polska reżyserka przyznała, że jej film nie ma szans na oscarową nominację.
 • Powstanie pierwszy polski serial Netflixa

  Powstanie pierwszy polski serial Netflixa

  Agnieszka Holland i Katarzyna Adamik wyreżyserują pierwszą polskojęzyczną produkcję Netflixa.
 • "Pokot" polskim kandydatem do Oscara

  "Pokot" polskim kandydatem do Oscara

  Komisja Oscarowa wybrała film "Pokot" w reżyserii Agnieszki Holland na polskiego kandydata do Oscara w kategorii "Najlepszy Film Nieanglojęzyczny". Gala oscarowa odbędzie się 4 marca 2018 roku w Los Angeles.
 • Netia Off Camera: Agnieszka Holland przewodniczącą jury w konkursie Wytyczanie Drogi

  Netia Off Camera: Agnieszka Holland przewodniczącą jury w konkursie Wytyczanie Drogi

  Laureatka Srebrnego Niedźwiedzia za "Pokot", reżyserka trzykrotnie nominowana do Oscara, jedna z najbardziej opiniotwórczych kobiet w świecie kina wraz z jurorami z całego świata zdecyduje, do kogo trafi 100 tysięcy dolarów. O Krakowską Nagrodę Filmową - jedną z najwyższych tego typu na świecie - walczy 10 reżyserów wyselekcjonowanych przez festiwal Netia Off Camera
 • Retrospektywa filmów Agnieszki Holland na festiwalu w Lecce

  Retrospektywa filmów Agnieszki Holland na festiwalu w Lecce

  Retrospektywa filmów Agnieszki Holland i spotkanie z reżyserką to główne wydarzenia festiwalu kina europejskiego w Lecce na południu Włoch. To pierwszy duży przegląd jej twórczości we Włoszech. W jego ramach zaprezentowany zostanie też najnowszy "Pokot".
 • Agnieszka Holland: "Kobieta samotna", cenzura i VHS

  Agnieszka Holland: "Kobieta samotna", cenzura i VHS

  O niezrealizowanym projekcie Agnieszki Holland o getcie warszawskim, filmach wyjętych z życiorysu Bogusława Lindy, czy drugim obiegu "półkowników" na kasetach wideo opowiadali twórcy "Kobiety samotnej" podczas cyfrowej premiery filmu Agnieszki Holland. Organizatorem pokazu było Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

Zdjęcia - Agnieszka Holland (37)

Filmy - Agnieszka Holland (26)

 • Agnieszka Holland: Jakość polskich filmów poprawia się

  Agnieszka Holland była gościem odbywającego się w Krakowie festiwalu Netia Off Camera. Reżyserka była przewodniczącą jury konkursu głównego imprezy. W rozmowie z Anną Zając Holland przyznała, że śledzi na bieżąco dokonania młodych polskich twórców; wymieniła też nazwiska najoryginalniejszych postaci nowego polskiego kina (Agnieszka Smoczyńska, Bartosz M. Kowalski i Kuba Czekaj).
 • Agnieszka Holland: W kinie szukam emocji

  Agnieszka Holland była przewodniczącą jury zakończonego w Krakowie festiwalu Netia Off Camera. Reżyserka opowiedziała Annie Zając, na co zwracała szczególną uwagę jako jurorka, pochwaliła wysoki poziom konkursowych filmów oraz zasugerowała, co organizatorzy imprezy mogliby zmienić, aby uczynić Netia Off Camera jeszcze lepszym festiwalem.
 • Katarzyna Herman zagra w filmie na podstawie powieści Olgi Tokarczuk

  Katarzyna Herman przygotowuje się do roli w thrillerze „Pokot” w reżyserii Agnieszki Holland. Film będzie ekranizacją powieści Olgi Tokarczuk. Zdjęcia mają się rozpocząć już w czerwcu. Jesienią natomiast Katarzynę Herman będzie można oglądać w obrazie „Panie Dulskie” na podstawie sztuki Gabrieli Zapolskiej.
 • Agnieszka Holland: Zoe Saldana jest oryginalną aktorką psychologiczną

  Widownia kojarzy ją z ról w „Avatarze”, „Star Treku” i „Strażnikach Galaktyki”, ale Agnieszka Holland dostrzegła w Zoe Saldanie oryginalną aktorkę psychologiczną. Powierzenie jej tytułowej roli w serialu „Dziecko Rosemary” pozwoliło również zerwać z wizerunkiem Mii Farrow, która zagrała tę postać w klasyku Romana Polańskiego.