Agnieszka Grochowska

Synonimy:
Aga Grochowska,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Agnieszka Grochowska (115)

 • Agnieszka Grochowska: Zbyt silne emocje

  Agnieszka Grochowska: Zbyt silne emocje

  Potrafi grać dyskretnie, wykorzystując ciszę, skupienie i wyraz oczu. Bywa też lwicą, gdy jej bohaterka o coś walczy - jak Basia, którą zagrała w "Obcym niebie" Dariusza Gajewskiego. To za tę kreację otrzymała nagrodę na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Gdyni.
 • Agnieszka Grochowska: U boku gwiazd

  Agnieszka Grochowska: U boku gwiazd

  Na początku chciałam tę rolę odrzucić - opowiada o występie w wyprodukowanym przez Ridleya Scotta "Systemie", u boku Toma Hardy'ego i Noomi Rapace, Agnieszka Grochowska. Thriller, z akcją osadzoną w stalinowskim ZSRR, od piątku, 24 kwietnia, można oglądać w polskich kinach.
 • "System": Agnieszka Grochowska traci syna

  "System": Agnieszka Grochowska traci syna

  24 kwietnia na ekrany polskich kin trafi amerykański thriller "System", z Agnieszką Grochowską w obsadzie. Polska aktorka wcieliła się w postać kobiety, której syn zostaje zabity przez seryjnego mordercę
 • Agnieszka Grochowska u boku Toma Hardy'ego w filmie "System"

  Agnieszka Grochowska u boku Toma Hardy'ego w filmie "System"

  Kariera w Hollywood to marzenie każdego aktora. Już 24 kwietnia na ekrany kin wejdzie amerykańska produkcja "System". Obok takich gwiazd jak Tom Hardy czy Gary Oldman zobaczymy na ekranie Agnieszkę Grochowską. Producentem filmu jest Ridley Scott.
 • Agnieszka Grochowska o "Obcym ciele": Świetnie się bawiłam

  Agnieszka Grochowska o "Obcym ciele": Świetnie się bawiłam

  W najnowszym filmie Krzysztofa Zanussiego "Obce ciało" Agnieszka Grochowska wcieliła się w postać cynicznej i bezwzględnej szefowej korporacji. Aktorka przyznaje, że Kris to jedna z najbardziej antypatycznych postaci w polskiej kinematografii.
 • Agnieszka Grochowska jest na "ty" z Andrzejem Wajdą

  Agnieszka Grochowska jest na "ty" z Andrzejem Wajdą

  Andrzej Wajda zaproponował aktorce Agnieszce Grochowskiej przejście na "ty". Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby artysta nie zrobił tego na scenie w obecności kilkudziesięciu osób.
 • Agnieszka Grochowska u boku Gary'ego Oldmana

  Agnieszka Grochowska u boku Gary'ego Oldmana

  Agnieszka Grochowska wystąpi w hollywoodzkim filmie "Child 44" wyprodukowanym przez Ridleya Scotta. Aktorka pojawi się u boku Toma Hardy'ego, Gary'ego Oldmana i Noomi Rapace.

Zdjęcia - Agnieszka Grochowska (166)

Filmy - Agnieszka Grochowska (24)

 • "System" [trailer]

  Stalinowska Rosja. Lew Stiepanowicz Demidow (Tom Hardy) to młody funkcjonariusz Ministerstwa Bezpieczeństwa Państwowego sprawnie pnący się po szczeblach kariery. Jest posłusznym sługą systemu, jednak pewnego dnia jego wiara w ideały Partii zostaje zachwiana. Przełożeni każą mu zatuszować sprawę okrutnego morderstwa czteroletniego chłopca. Gdy zaczynają ginąć kolejne dzieci, narażając się na gniew zwierzchników, Demidow rozpoczyna śledztwo na własną rękę.
 • Agnieszka Grochowska: Marzę, by zagrać jeszcze raz rolę podobną do tej, którą zagrałam w „Obcym ciele”

  W najnowszym filmie Krzysztofa Zanussiego „Obce ciało” Agnieszka Grochowska wcieliła się w postać cynicznej i bezwzględnej szefowej korporacji. Aktorka przyznaje, że Kris to jedna z najbardziej antypatycznych postaci w polskiej kinematografii. Wcielenie się w nią było jednak miłą odmianą w aktorskim życiu gwiazdy. Gwiazda ma nadzieję, że w najbliższym czasie będzie mogła ponownie zagrać podobną postać.
 • Topa i Grochowska zagrają małżeństwo walczące o odzyskanie dziecka

  W Warszawie dobiegają końca zdjęcia do filmu „Obce niebo” w reżyserii Dariusza Gajewskiego. Obraz ma być thrillerem psychologicznym opartym na prawdziwych wydarzeniach. Gajewski opowie historię polskiego małżeństwa, które emigruje do Szwecji. Zamiast szczęścia i dobrobytu parę czeka rozczarowanie, gdy szwedzka opieka społeczna odbiera im córkę. W rolach głównych wystąpią Agnieszka Grochowska i Bartłomiej Topa. Premiera kinowa planowana jest na 2015 rok.
 • Piotr Głowacki laureatem Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego

  Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego 2013 trafiła w ręce Piotra Głowackiego. W rywalizacji o statuetkę aktor pokonał Julię Kijowską, Dawida Ogrodnika, Magdalenę Berus oraz Martę Nieradkiewicz. Nagrodą Kapituły wyróżniona została natomiast Agnieszka Grochowska. Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego wręczana jest co roku młodym, wyróżniającym się wybitną indywidualnością polskim aktorom. W tym roku oprócz Piotra Głowackiego, nagrodzonego za rolę w filmie „Dziewczyna z szafy” Bodo Koxa, wśród nominowanych znaleźli się Julia Kijowska (za rolę w filmie „Miłość” Sławomira Fabickiego), Dawid Ogrodnik (za rolę w filmie „Chce się żyć” Macieja Pieprzycy), Magdalena Berus (za rolę w filmie „Bejbi Blues” Katarzyny Rosłaniec) oraz Marta Nieradkiewicz (za rolę w filmie „Płynące wieżowce” Tomasza Wasilewskiego). W skład Jury wchodzili w tym roku aktorka Grażyna Barszczewska, aktorka Agata Buzek, krytyk filmowy Andrzej Kołodyński, reżyser Feliks Falk oraz krytyk filmowy i publicysta, ksiądz Andrzej Luter. Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego przyznawana jest od 1969 r. Jej pierwszym laureatem był Daniel Olbrychski.