Agencji Nieruchomości Rolnych

Artykuły - Agencji Nieruchomości Rolnych (45)

 • Agencja Nieruchomości Rolnych ma w zasobach grunty inwestycyjne na ponad 50 lat. W ciągu trzech kwartałów 2014 r. sprzedała ponad 1150 ha

  Agencja Nieruchomości Rolnych ma w zasobach grunty inwestycyjne na ponad 50 lat. W ciągu trzech kwartałów 2014 r. sprzedała ponad 1150 ha

  W zasobach Agencji Nieruchomości Rolnych znajduje się jeszcze 100 tys. ha gruntów inwestycyjnych. To zasoby zaspokajające popyt na kilkadziesiąt lat, bowiem rocznie Agencja znajduje kupców na ok. 1 tys. ha. W 2013 roku nabywców znalazło 1175 ha gruntów nierolnych. Ze sprzedaży Agencja uzyskała dotychczas ponad 200 mln zł.
 • ANR: W 2013 r. państwowa ziemia podrożała o 13 proc.

  ANR: W 2013 r. państwowa ziemia podrożała o 13 proc.

  Średnia cena hektara państwowej ziemi w 2013 r. wyniosła 21, 8 tys. zł i była o 13 proc. wyższa niż w poprzednim roku - poinformowała rzeczniczka Agencji Nieruchomości Rolnych. Najdrożej kupowano grunty w woj. opolskim, śląskim i mazowieckim.
 • Co się stanie z polską ziemią po 2016 roku?

  Co się stanie z polską ziemią po 2016 roku?

  W 2016 roku znikną ograniczenia w zakupie ziemi przez cudzoziemców. Ministerstwo rolnictwa chce, aby do tego czasu jak najwięcej gruntów z zasobu Agencji Nieruchomości Rolnych trafiło do polskich rolników.
 • Popyt na ziemię nie słabnie, płacą wysokie ceny

  Popyt na ziemię nie słabnie, płacą wysokie ceny

  Preferencyjne zasady zakupu ziemi, jak również świadomość, że są to ostatnie oferowane państwowe grunty dobrej jakości wpływają na wyjątkowo duże zainteresowanie rolników zakupem działek - zapowiedział PAP przez Agencji Nieruchomości Rolnych Leszek Świętochowski.
 • Grunty rolne - ceny ponownie w górę mimo mniejszego zainteresowania

  Grunty rolne - ceny ponownie w górę mimo mniejszego zainteresowania

  W I półroczu 2013 r. zainteresowanie gruntami rolnymi sprzedawanymi przez Agencję Nieruchomości Rolnych było niższe niż przed rokiem. Mimo to po raz kolejny odnotowano wzrost średniej ceny sprzedaży.
 • Opolskie: Ceny ziemi osiągają rekordowy poziom

  Opolskie: Ceny ziemi osiągają rekordowy poziom

  Opolski oddział Agencji Nieruchomości Rolnych sprzedaje ziemię w przetargach nawet po 126 tys. zł za hektar. Do tej pory ceny gruntów rolnych nie osiągały takich pułapów. W tym roku w regionie do sprzedania jest 10 tys. hektarów.
 • ANR: Maleje liczba osób bezprawnie uprawiających państwową ziemię

  ANR: Maleje liczba osób bezprawnie uprawiających państwową ziemię

  Liczba rolników, którzy bezprawnie użytkują ziemię należącą do państwa, maleje, ale nadal proceder ten stanowi poważny problem - poinformował prezes Agencji Nieruchomości Rolnych Leszek Świętochowski.
 • Rekordowa sprzedaż gruntów rolnych w 2012 roku

  Rekordowa sprzedaż gruntów rolnych w 2012 roku

  W toku niesłabnącej dyskusji na temat wykupywania polskiej ziemi przez zachodnich rolników Agencja Nieruchomości Rolnych opublikowała podsumowanie swoich wyników sprzedażowych za 2012 r. Miniony rok okazał się bardzo udany dla agencji - najlepsza sprzedaż od 2002 r. zaowocowała kolejnym rekordowo wysokim poziomem średniej ceny na koniec roku.
 • Ziemia rolna wciąż drożeje

  Ziemia rolna wciąż drożeje

  Według danych Agencji Nieruchomości Rolnych grunty rolne w Polsce zdrożały w ciągu roku o 12 proc. i według prognoz tej instytucji należy się spodziewać dalszych wzrostów cen.
 • Konflikt o ziemię. Resort rolnictwa zajmie się problemem "słupów"

  Konflikt o ziemię. Resort rolnictwa zajmie się problemem "słupów"

  Ministerstwo Rolnictwa zamierza ustalić nowe zasady przeprowadzania przetargów na zakup ziemi z Agencji Nieruchomości Rolnych, aby wyeliminować tzw. słupy. Rolnicy alarmują, że nie mają szans na powiększenie i rozwój gospodarstw, ponieważ grunty są wykupywane przez obcokrajowców. Jednak Marek Sawicki, poseł PSL i były minister rolnictwa zwraca uwagę, że część rolników nie chce kupować ziemi, woli ją dzierżawić.

Filmy - Agencji Nieruchomości Rolnych (1)

 • Nasza ziemia czeka na zagranicznych inwestorów!

  Agencja Nieruchomości Rolnych chce sprzedać 1,7 tys. ha gruntów inwestycyjnych, które znajdują się na terenach specjalnych stref ekonomicznych (SSE). Największe powierzchnie czekają na inwestorów w woj. dolnośląskim (800 ha), zachodniopomorskim i opolskim (po około 300 ha). Na kupionych od ANR działkach powstało m.in. centrum logistyczne Amazona we Wrocławiu i budowana jest fabryka Volkswagena pod Wrześnią. – ANR ma bardzo wiele różnorodnych nieruchomości położonych na terenie praktycznie całego kraju – informuje Tomasz Ciodyk, dyrektor Zespołu Gospodarowania Zasobem Agencji Nieruchomości Rolnych. – Od bardzo dużych powierzchni, na których można wybudować zakłady produkcyjne, do małych obszarowo, na których można np. wybudować domy jednorodzinne. Są to nieruchomości o różnym przeznaczeniu: na cele przemysłowe, handlowe, usługowe czy rekreacyjne.