AGENCJE

Artykuły - AGENCJE (371)

 • Agencje Moody's i Fitch oceniły wiarygodność kredytową Polski

  Agencje Moody's i Fitch oceniły wiarygodność kredytową Polski

  Agencja ratingowa Fitch podtrzymała ratingi Polski dla zobowiązań w walucie zagranicznej i złotych na poziomie A- z perspektywą stabilną, poinformowała agencja w wieczornym komunikacie. Tymczasem agencja Moody's nie dokonała aktualizacji ratingu Polski.
 • Najnowsza ocena agencji Fitch nie powinna zmienić ratingu Polski. Spodziewane umocnienie złotego

  Najnowsza ocena agencji Fitch nie powinna zmienić ratingu Polski. Spodziewane umocnienie złotego

  - Dobra sytuacja gospodarcza sprawia, że rating Polski nie powinien zostać w najbliższym czasie obniżony - przekonuje Krzysztof Opolski z Uniwersytetu Warszawskiego. Dużo będzie jednak zależeć od realizacji programu gospodarczego i ewentualnego wzrostu deficytu finansów publicznych. Również złoty powinien się powoli umacniać. Wahania kursów walut będą mniejsze, niż po decyzji Brytyjczyków o opuszczeniu Unii Europejskiej.
 • Chcesz reklamować swój biznes? Koniecznie przeczytaj!

  Chcesz reklamować swój biznes? Koniecznie przeczytaj!

  Często ludzie decydujący się na rozpoczęcie reklamy swojego biznesu, nieświadomie dają się naciągnąć przez nieprofesjonalne agencje na koszty za działania marketingowe, które w wielu przypadkach bywają zbędne. Jak sprawdzić, co naprawdę będzie dla nas skuteczne?
 • Wycofanie ratingów przyznanych przez agencję ratingową Moody's

  Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. informuje, że w dniu dzisiejszym otrzymał zawiadomienie o wycofaniu z dniem 27 kwietnia 2015 r. przez agencję ratingową Moody's ratingu korporacyjnego dla JSW.
 • Zawarcie istotnych umów z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości

  Zarząd Platige Image S.A. („Emitent”) informuje, że w dniu 15 kwietnia 2015 roku została zawarta umowa pomiędzy Emitentem a Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości na wykonanie i instalację elementów artystycznych scenografii znajdujących się we wnętrzu Pawilonu Polski oraz zapewnienie ich funkcjonowania podczas targów EXPO 2015 w Mediolanie. Jest to trzecia umowa zawarta w ciągu ostatnich 12 miesięcy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości – w wyniku jej zawarcia łączna warto
 • Agencja Moody's obniżyła rating Rosji

  Agencja Moody's obniżyła rating Rosji

  Agencja ratingowa Moody's obniżyła w piątek rating obligacji państwowych Rosji z poziomu Baa3 do Ba1, czyli do tzw. poziomu śmieciowego, z prognozą negatywną. Minister finansów Rosji Anton Siłuanow oświadczył, że decyzja ta ma tło polityczne.
 • S&P obniżył rating Rosji do poziomu śmieciowego

  S&P obniżył rating Rosji do poziomu śmieciowego

  Agencja S&P obniżyła rating kredytowy Rosji z poziomu inwestycyjnego "BBB-" do "BB+", czyli poziomu spekulacyjnego, inaczej śmieciowego z prognozą negatywną - podają rosyjskie agencje, powołując się na agencję Bloomberga.
 • Informacja o powołaniu członka zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

  Zarząd Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. („Spółka”) informuje, że Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki 23 stycznia 2015 roku podjęło uchwałę w sprawie powołania dr. Marka Szczepańskiego na stanowisko członka zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. Dr Marek Szczepański obejmie funkcję 16 lutego 2015 r. Osoby reprezentujące spółkę:Aleksandra Magaczewska - PrezesMarcin Zieliński - Wiceprezes
 • Wielka agencja informacyjna przed sądem?

  Wielka agencja informacyjna przed sądem?

  Największa europejska sieć sprzedaży e-papierosów wystąpi na drogę sądową przeciwko francuskiej agencji informacyjnej AFP, która pod koniec listopada opublikowała informację "E-papierosy dziesięciokrotnie bardziej rakotwórcze niż zwykłe".
 • "Ida" filmem roku według agencji Associated Press

  "Ida" filmem roku według agencji Associated Press

  "Ida" Pawła Pawlikowskiego znalazł się na pierwszym miejscu w opublikowanym przez amerykańską agencję Associated Press rankingu filmów 2014 roku. "Skąd przyszedł ten doskonały klejnocik?" - pyta autor zestawienia, dziennikarz AP Jake Coyle.