wydarzenia - Agencja Rynku Rolnego

Artykuły - Agencja Rynku Rolnego (11)

 • Jest śledztwo ws. braku nadzoru nad spółką Elewarr

  Prokuratura wszczęła śledztwo ws. niedopełnienia obowiązków od stycznia 2011 r. do lipca 2012 r. przez funkcjonariuszy publicznych z Agencji Rynku Rolnego oraz ministerstwa rolnictwa, w związku z niepodjęciem skutecznego nadzoru właścicielskiego nad spółką Elewarr.
 • ARR: Śmietance wręczono wypowiedzenie

  ARR: Śmietance wręczono wypowiedzenie

  Dyrektor generalny spółki Elewarr Andrzej Śmietanko dostał w poniedziałek wypowiedzenie umowy o pracę - poinformowała Iwona Ciechan z biura prasowego Agencji Rynku Rolnego (ARR). Dodała, że Śmietanko podpisał dokument.
 • Pawlak: Sawicki podjął "męską decyzję", ale...

  Pawlak: Sawicki podjął "męską decyzję", ale...

  Minister rolnictwa Marek Sawicki opuścił już kancelarię premiera, gdzie spotkał się z szefem rządu Donaldem Tuskiem. Wczoraj zapowiedział, że złoży na ręce premiera rezygnację z zajmowanego stanowiska. Rzecznik PSL Krzysztof Kosiński poinformował, że "po przyjęciu dymisji Marka Sawickiego przez premiera rekomendacja dla nowego ministra rolnictwa i rozwoju wsi będzie niezwłoczna".
 • "Afera taśmowa"? Pawlak ma inne zdanie. "Rozmowa dwóch panów sfrustrowanych życiem"

  "Afera taśmowa"? Pawlak ma inne zdanie. "Rozmowa dwóch panów sfrustrowanych życiem"

  Minister rolnictwa Marek Sawicki podając się do dymisji, podjął męską decyzję - powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak we wtorek wieczorem w TVP Info. Nie chciał mówić o następcy Sawickiego.
 • Kłamca lustracyjny może zostać szefem ARR

  Kłamca lustracyjny może zostać szefem ARR

  Ryszard Smolarek, były współpracownik bezpieki o pseudonimie TW "Monika", ma szansę szefować obracającej miliardami państwowej agencji - ujawnia "Rzeczpospolita".
 • "Głupawy dyrektor" podał się do dymisji

  Dyrektor Oddziału Agencji Rynku Rolnego (ARR) w Bydgoszczy Adam Koc, wobec którego TVN zastosował prowokację dziennikarską, podał się do dymisji.
 • UE poprawia Polaków

  UE poprawia Polaków

  Od 1 maja polskim zbożem rządzi Komisja Europejska. Agencja Rynku Rolnego musi negocjować z unijnymi urzędnikami warunki jego sprzedaży. Ceny zboża są coraz wyższe, zdrożeć może także mąka i pieczywo. Wszystko przez błędy Agencji.
 • Chleb drożeje, ARR uspokaja

  Nie ma potrzeby interwencji na rynku zbóż, ponieważ sytuacja na tym rynku jest dość stabilna - twierdzi Agencja Rynku Rolnego. A polski chleb jest coraz droższy, tona pszenicy kosztuje już 670 zł, a tym samym wzrasta cena mąki - mówią piekarze.
 • Interwencyjny skup wieprzowiny

  Rolnicze blokady na drogach całego kraju przyniosły efekt. Rząd postanowił o interwencyjnym skupie wieprzowiny. Agencja Rynku Rolnego kupi 50 tys. ton tusz wieprzowych za ponad 230 mln złotych. To oznacza, że kilogram żywca będzie kosztować od 3,10 zł do 3,30 zł - w zależności od klasy.
 • Spółki Skarbu Państwa

  Obecnie do Skarbu Państwa należy 1762 spółek, z czego 485 są spółkami jednoosobowymi. W pozostałych 1277 Skarb Państwa ma udział dominujący albo mniejszościowy.