Agencja Rezerw Materiałowych

Artykuły - Agencja Rezerw Materiałowych (12)

 • ARP: Ceny węgla odreagowały

  ARP: Ceny węgla odreagowały

  Jak podała Agencja Rozwoju Przemysłu, ceny polskiego węgla kamiennego dla energetyki w czerwcu br. wzrosły o 0,1 proc. wobec maja, a ceny dla ciepłownictwa były niższe o 0,8 proc. Na rynkach międzynarodowych czerwiec przyniósł odbicie cen węgla, które w europejskich portach ARA (Amsterdam, Rotterdam, Antwerpia) wzrosły wobec maja o 17,1 proc.
 • Służba zdrowia została bez środków ochrony!

  Służba zdrowia została bez środków ochrony!

  Pracownicy służby zdrowia oceniają wprowadzone w Polsce procedury antycovidowe jako dobre, ale ich wdrożenie jako nieprawidłowe i nieefektywne. 80 proc. uważa, że nie zostali odpowiednio zaopatrzeni w środki ochrony, 68 proc. nie przeszło żadnych szkoleń. Ponad 85 proc. badanych uznaje za konieczne przeprowadzanie profilaktycznych testów na koronawirusa wśród personelu medycznego. Brak takich testów badani uznają za naruszenie ich praw pracowniczych i przepisów BHP.
 • KE proponuje wzmocnienie rezerw sprzętu strategicznego

  KE proponuje wzmocnienie rezerw sprzętu strategicznego

  Komisja Europejska chce przeznaczenia 2 mld euro więcej na wzmocnienie rezerw sprzętu strategicznego na wypadek sytuacji zagrożenia zdrowia, pożarów lasów, incydentów chemicznych, biologicznych lub nuklearnych, by UE mogła lepiej sobie radzić z poważnymi sytuacjami kryzysowymi.
 • "PB": ARM szuka polskich dostawców

  "PB": ARM szuka polskich dostawców

  W marcu rodzimi producenci realizowali nie więcej niż 20 proc. medycznych zamówień Agencji Rezerw Materiałowych; we wrześniu będzie to 70-90 proc. - pisze w poniedziałkowym wydaniu "Puls Biznesu".
 • Agencja Rezerw Materiałowych zaopatruje szpitale

  Agencja Rezerw Materiałowych zaopatruje szpitale

  Od początku pandemii koronawirusa Agencja Rezerw Materiałowych zrealizowała 1596 zleceń przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia, przyjmując 139 różnego rodzaju dostaw. Łącznie zostało zakontraktowanych 103 mln maseczek medycznych oraz 33 mln masek z filtrami. ARM zamówiła blisko 60 mln sztuk rękawic ochronnych, 6,6 mln okularów, gogli ochronnych i przyłbic oraz 3,5 mln kombinezonów.
 • Premier w Agencji Rezerw Materiałowych

  Premier w Agencji Rezerw Materiałowych

  ​Bezpieczeństwo, masowość, produkcja krajowa - tam, gdzie to możliwe - i sprawność to nasz model logistyczny przy walce z koronawirusem - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki w składnicy Agencji Rezerw Materiałowych w Komorowie. Polska ma zakontraktowane około 105 milionów masek i kilkudziesięciu milionów różnego rodzaju asortymentu, który powinien nam starczyć na 2-3 miesiące - wyliczył szef ARM.
 • Orlen przeznaczy 60 mln na walkę z koronawirusem

  Orlen przeznaczy 60 mln na walkę z koronawirusem

  PKN Orlen zwiększa zaangażowanie w walkę z koronawirusem. Spółka podjęła decyzję o przeznaczeniu 60 mln złotych na zakup 7 mln maseczek, które trafią do Agencji Rezerw Materiałowych i pracowników koncernu. Dzisiaj wylądował pierwszy transport, w ramach którego do Polski trafiło 1,6 mln masek.
 • Zakupy węgla przez Agencję Rezerw Materiałowych pozostaną tajne

  Zakupy węgla przez Agencję Rezerw Materiałowych pozostaną tajne

  Informacje dotyczące zakupów węgla kamiennego przez Agencję Rezerw Materiałowych (ARM) zgodnie z przepisami muszą pozostać niejawne - wynika z informacji Agencji. Nieoficjalnie PAP potwierdziła w największych śląskich spółkach węglowych, że zbyły one część zapasów węgla na rzecz ARM.
 • Rząd będzie ratować górnictwo za plecami Unii i za wszelką cenę

  Rząd będzie ratować górnictwo za plecami Unii i za wszelką cenę

  Rząd ma nowy plan ratowania górnictwa. Węgiel będzie traktowany jako surowiec strategiczny, a Agencja Rezerw Materiałowych ma skupować surowiec zalegający na hałdach. Da to czas kopalniom, którym kończą się pieniądze, ale - co ważniejsze - pozwoli na uniknięcie interwencji Parlamentu Europejskiego w sprawie niedozwolonego finansowania górnictwa ze środków publicznych. Sprawę zbadał Bartosz Bednarz.
 • Szydło: Agencja Rezerw Materiałowych kupi węgiel na zwałach

  Szydło: Agencja Rezerw Materiałowych kupi węgiel na zwałach

  - Rządowa Agencja Rezerw Materiałowych kupi węgiel znajdujący się na zwałach przy kopalniach zapewniając im w ten sposób finansowanie w najbliższych miesiącach - zapowiedziała w piątek w Brzeszczach premier Beata Szydło.