Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Synonimy:
ARiMR, ARMiR
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (230)

 • ARiMR: Ruszył nabór wniosków o nawadnianie

  ARiMR: Ruszył nabór wniosków o nawadnianie

  Rolnicy, którzy chcą zabezpieczyć swoje uprawy przed skutkami suszy, mogą ubiegać się w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o dotację na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa. 21 lutego ruszył nabór wniosków, który potrwa do 20 kwietnia 2020 r.
 • "Nasz Dziennik": Uwaga na fałszywych kontrolerów

  "Nasz Dziennik": Uwaga na fałszywych kontrolerów

  ​Internetowi oszuści wzięli na cel rolników. ARiMR apeluje o ostrożność - czytamy w czwartkowym wydaniu "Naszego Dziennika". Jak pisze gazeta, do ARiMR zgłaszają się rolnicy, którzy padli ofiarą oszustów.
 • Nowe technologie usprawnią pozyskiwanie dopłat przez rolników

  Nowe technologie usprawnią pozyskiwanie dopłat przez rolników

  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa podpisała dziś list intencyjny z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju w sprawie stworzenia systemu informatycznego. Celem przedsięwzięcia jest usprawnienie obsługi wniosków o dopłaty i zaliczki dla rolników.
 • ARiMR: Ponad 200 mln zł pomocy suszowej na kontach

  ARiMR: Ponad 200 mln zł pomocy suszowej na kontach

  ARiMR dotychczas wypłaciła rolnikom, którzy ponieśli straty z powody suszy, ponad 200 mln zł - poinformował wczoraj wiceminister rolnictwa Rafał Romanowski. Największa rekompensata wynosi 1000 zł na hektar. Poszkodowanych jest 252 tys. gospodarstw.
 • ARiMR ostrzega przed fałszywymi SMS-ami

  ARiMR ostrzega przed fałszywymi SMS-ami

  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że nie ma nic wspólnego z wiadomościami SMS, w których przekazywana jest błędna i nieprawdziwa informacja, jakoby rolnicy mieli nie otrzymać w tym roku zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich z powodu rzekomego wytypowania do kontroli.
 • ARiMR: przyjmowanie wniosków w związku z suszą - od 3 października

  ARiMR: przyjmowanie wniosków w związku z suszą - od 3 października

  - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa planuje od 3 października przyjmować wnioski o pomoc dla gospodarstw rolnych poszkodowanych w tym roku w wyniku suszy, a także huraganu, gradu, deszczu nawalnego, przymrozków wiosennych lub powodzi.
 • Po 2020 roku więcej kontroli ARiMR

  Po 2020 roku więcej kontroli ARiMR

  Zdjęcia satelitarne, kontrole na miejscu, wykonywanie przez rolnika zdjęć z geolokalizacją - to wszystko w nowej WPR ma służyć kontroli zapewnia Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi za Komisją Europejską.
 • W procesie rejestracji ponad 1000 kół gospodyń wiejskich

  W procesie rejestracji ponad 1000 kół gospodyń wiejskich

  W procesie rejestracji jest obecnie 1058 kół gospodyń wiejskich - poinformował w tym tygodniu w Sejmie minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. W jego ocenie świadczy to o dużym zainteresowaniu tworzeniem takich organizacji na wsi. Każde z kół, które zarejestruje się do końca tego roku otrzyma dofinansowanie na rozwój i działalność statutową.
 • ARiMR wypłaciła rolnikom ponad 491 mln zł

  ARiMR wypłaciła rolnikom ponad 491 mln zł

  Ponad 491 mln zł przekazała już Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rolnikom poszkodowanym przez tegoroczną suszę - poinformował rzecznik ARiMR Paweł Mucha.
 • Satelity skontrolują rolników wyłudzających nielegalne dopłaty?

  Satelity skontrolują rolników wyłudzających nielegalne dopłaty?

  Nowoczesne technologie, takie jak obrazowanie satelitarne, mają pomóc w kontroli dopłat dla rolników. Do tej pory kontrolowano ich "na miejscu", a proces był na tyle nieszczelny i kosztowny, że Unia traciła na dopłatach miliony euro. Może się to jednak zmienić dzięki nowym technologiom dostarczanym przez... branżę kosmiczną.

Filmy - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (2)

 • Felieton Tomasza Olbratowskiego - Kij i marchewka

  Gdyby Polska była Janosikiem - Tomasz Olbratowski byłby naszą ciupagą. Oto nasz oręż w walce z urzędniczą maszyną! Felietonów słuchaj w radiu RMF FM od poniedziałku do piątku o 7:50.
 • Urzędnicy ARiMR sprawdzą pola

  W ciągu najbliższych dni na pola ruszą urzędnicy, którzy skontrolują, czy rolnicy dbają o środowisko i bezpieczeństwo żywności. Pod lupę zostanie wziętych minimum 15 tys. gospodarstw. Komentuje Ilona Łopaciuk z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (źródło: Newseria).