Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Synonimy:
ARiMR, ARMiR
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (88)

 • ARiMR - limit pomocy dla sadowników wyczerpany w jeden dzień

  ARiMR - limit pomocy dla sadowników wyczerpany w jeden dzień

  Tylko jeden dzień trwał nabór oświadczeń od rolników chcących wycofać owoce z rynku i przeznaczyć je na cele charytatywne w zamian za unijne rekompensaty. Zainteresowanie było tak duże, że współczynnik wycofania określono na 0,02.
 • ARiMR przypomina rolnikom o obowiązku spisu zwierząt gospodarskich

  ARiMR przypomina rolnikom o obowiązku spisu zwierząt gospodarskich

  Do końca roku rolnicy mają czas na dokonanie spisu bydła, trzody chlewnej, owiec i kóz - przypomina Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR). Za niedokonanie spisu grozi pomniejszenie dopłat, a nawet kara 500 zł grzywny.
 • ARiMR: Kończy się wypłata zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich

  ARiMR: Kończy się wypłata zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich

  Blisko 8,56 mld zł trafiło do rolników w formie zaliczek z tytułu tegorocznych dopłat bezpośrednich. Otrzymało je już 1 mln 240 tys. rolników - poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wypłata zaliczek kończy się 30 listopada.
 • ARiMR przyjmuje już wnioski na modernizację gospodarstw rolnych

  ARiMR przyjmuje już wnioski na modernizację gospodarstw rolnych

  Nawet 900 tys. zł można otrzymać na inwestycje związane z produkcją mleka i chowem prosiąt. Od czwartku Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o przyznanie takiego wsparcia.
 • Rolnicy mogą uzyskać 60 tys. zł premii na rozwój małych gospodarstw. Nabór wniosków rusza 30 marca

  Rolnicy mogą uzyskać 60 tys. zł premii na rozwój małych gospodarstw. Nabór wniosków rusza 30 marca

  Od 30 marca Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) będzie przyjmować wnioski o dofinansowanie restrukturyzacji małych gospodarstw w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Rolnicy mogą liczyć na premie w wysokości 60 tys. zł. Będą mogli je wykorzystać na takie zmiany, dzięki którym ich gospodarstwa staną się bardziej rentowne i konkurencyjne. Na przeprowadzenie tego procesu będą mieli maksymalnie trzy lata.
 • ARiMR: 100 tys. zł premii na biznes na wsi

  ARiMR: 100 tys. zł premii na biznes na wsi

  100 tys. zł premii na biznes na wsi. Pieniądze z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa można dostać np. na założenie firmy świadczącej usługi turystyczne. Nabór wniosków rusza w poniedziałek.
 • Ptasia grypa: Wnioski o pomoc tylko do dziś!

  Ptasia grypa: Wnioski o pomoc tylko do dziś!

  Dobiega końca możliwość wnioskowania o pomoc z budżetu państwa w związku z wystąpieniem ptasiej grypy. Chodzi o hodowców drobiu utrzymujących swoje stada w promieniu 10 kilometrów od ogniska choroby. Dokumenty w tej sprawie jeszcze dziś będą przyjmować oddziały Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
 • ARiMR apeluje do rolników o szybkie składanie wniosków

  ARiMR apeluje do rolników o szybkie składanie wniosków

  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa apeluje do rolników o jak najszybsze składanie wniosków o dopłaty unijne. Termin upływa 16 maja.
 • Do końca marca dopłaty bezpośrednie dla 85 proc. rolników - prezes ARiMR

  Do końca marca dopłaty bezpośrednie dla 85 proc. rolników - prezes ARiMR

  - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłaca dopłaty bezpośrednie mimo kłopotów z systemem informatycznym. Do końca marca pieniądze dostanie 85 proc. rolników, a wypłaty wyniosą 11 mld zł - podał w środę prezes Agencji Daniel Obajtek. Na razie jednak pieniędzy nie dostała wciąż jedna trzecia uprawnionych. Tymczasem Agencja oferuje rolnikom tanie kredyty.
 • Zmiany w ARiMR. Partyjna rzeź niewiniątek zaszkodzi rolnikom

  Zmiany w ARiMR. Partyjna rzeź niewiniątek zaszkodzi rolnikom

  Usiąść i płakać. Urzędnicy, od których zależą dopłaty unijne, czekali na wytyczne od nowych przełożonych, a doczekali się jedynie masowych zwolnień. Pieniędzy wciąż nie widać, nie będzie za co siać. A zrozpaczeni rolnicy nie wiedzą, czy przeczekać zmiany na gorsze, czy sprzedawać ziemię i uciekać, gdzie pieprz rośnie.

Filmy - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (2)

 • Felieton Tomasza Olbratowskiego - Kij i marchewka

  Gdyby Polska była Janosikiem - Tomasz Olbratowski byłby naszą ciupagą. Oto nasz oręż w walce z urzędniczą maszyną! Felietonów słuchaj w radiu RMF FM od poniedziałku do piątku o 7:50.
 • Urzędnicy ARiMR sprawdzą pola

  W ciągu najbliższych dni na pola ruszą urzędnicy, którzy skontrolują, czy rolnicy dbają o środowisko i bezpieczeństwo żywności. Pod lupę zostanie wziętych minimum 15 tys. gospodarstw. Komentuje Ilona Łopaciuk z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (źródło: Newseria).