Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Synonimy:
ARiMR, ARMiR
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (235)

 • ARiMR: Zakup komputera dla dziecka z rodziny rolniczej do 31 marca

  ARiMR: Zakup komputera dla dziecka z rodziny rolniczej do 31 marca

  Termin na zakup dla dziecka z rodziny rolniczej komputera z dofinansowaniem mija 31 marca br. - przypomina Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wsparcie wynosi 1500 zł. O przyznanie tej kwoty ubiegało się 39 tys. rolników.
 • ARiMR dofinansuje komputery dla dzieci z rodzin rolniczych

  ARiMR dofinansuje komputery dla dzieci z rodzin rolniczych

  Według serwisu wnp.pl, dzieci z rodzin rolniczych mogą się starać o dofinansowanie do zakupu komputera w ramach pomocy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wnioski należy składać do 31 marca 2021 roku.
 • ARiMR: za wypalanie traw rolnik może stracić dopłaty

  ARiMR: za wypalanie traw rolnik może stracić dopłaty

  Wypalanie traw jest niezgodne z prawem i za taki proceder grożą surowe kary - przypomina Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Z nastaniem przedwiośnia rośnie zagrożenie pożarowe związane z wypalaniem traw. Jak groźne jest to zjawisko, można było się przekonać w zeszłym roku.
 • Wszyscy powinniśmy być wdzięczni polskim rolnikom

  Wszyscy powinniśmy być wdzięczni polskim rolnikom

  Każda złotówka wydana na polską wieś wraca do nas w postaci najpotrzebniejszych, niezbędnych do życia produktów - mówi prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARMiR), Halina Szymańska w rozmowie z Maciejem Wośko, redaktorem naczelnym "Gazety Bankowej".
 • Przedsiębiorca dostarczał za darmo towar do szkół. Fiskus zgłosił się po podatek

  Przedsiębiorca dostarczał za darmo towar do szkół. Fiskus zgłosił się po podatek

  Przedsiębiorca przekazywał za darmo owoce organizacjom pożytku publicznego. W związku z tym, że Rosja wprowadziła w 2014 r. zakaz przywozu niektórych owoców i warzyw z Unii Europejskiej, przedsiębiorca otrzymał od Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa unijne wsparcie. W odpowiedzi na to fiskus zwiększył mu podstawę opodatkowania o kwotę tego wsparcia i odmówił stwierdzenia nadpłaty w podatku od towarów i usług. Przedsiębiorca zaskarżył jego decyzję w sądzie i wygrał.
 • ARiMR: Ruszył nabór wniosków o nawadnianie

  ARiMR: Ruszył nabór wniosków o nawadnianie

  Rolnicy, którzy chcą zabezpieczyć swoje uprawy przed skutkami suszy, mogą ubiegać się w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o dotację na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa. 21 lutego ruszył nabór wniosków, który potrwa do 20 kwietnia 2020 r.
 • "Nasz Dziennik": Uwaga na fałszywych kontrolerów

  "Nasz Dziennik": Uwaga na fałszywych kontrolerów

  ​Internetowi oszuści wzięli na cel rolników. ARiMR apeluje o ostrożność - czytamy w czwartkowym wydaniu "Naszego Dziennika". Jak pisze gazeta, do ARiMR zgłaszają się rolnicy, którzy padli ofiarą oszustów.
 • Nowe technologie usprawnią pozyskiwanie dopłat przez rolników

  Nowe technologie usprawnią pozyskiwanie dopłat przez rolników

  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa podpisała dziś list intencyjny z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju w sprawie stworzenia systemu informatycznego. Celem przedsięwzięcia jest usprawnienie obsługi wniosków o dopłaty i zaliczki dla rolników.
 • ARiMR: Ponad 200 mln zł pomocy suszowej na kontach

  ARiMR: Ponad 200 mln zł pomocy suszowej na kontach

  ARiMR dotychczas wypłaciła rolnikom, którzy ponieśli straty z powody suszy, ponad 200 mln zł - poinformował wczoraj wiceminister rolnictwa Rafał Romanowski. Największa rekompensata wynosi 1000 zł na hektar. Poszkodowanych jest 252 tys. gospodarstw.
 • ARiMR ostrzega przed fałszywymi SMS-ami

  ARiMR ostrzega przed fałszywymi SMS-ami

  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że nie ma nic wspólnego z wiadomościami SMS, w których przekazywana jest błędna i nieprawdziwa informacja, jakoby rolnicy mieli nie otrzymać w tym roku zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich z powodu rzekomego wytypowania do kontroli.

Filmy - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (2)

 • Felieton Tomasza Olbratowskiego - Kij i marchewka

  Gdyby Polska była Janosikiem - Tomasz Olbratowski byłby naszą ciupagą. Oto nasz oręż w walce z urzędniczą maszyną! Felietonów słuchaj w radiu RMF FM od poniedziałku do piątku o 7:50.
 • Urzędnicy ARiMR sprawdzą pola

  W ciągu najbliższych dni na pola ruszą urzędnicy, którzy skontrolują, czy rolnicy dbają o środowisko i bezpieczeństwo żywności. Pod lupę zostanie wziętych minimum 15 tys. gospodarstw. Komentuje Ilona Łopaciuk z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (źródło: Newseria).