agencja ratingowa

Artykuły - Agencja ratingowa (200)

 • Agencja Moody's prognozuje wzrost PKB w Polsce

  Agencja Moody's prognozuje wzrost PKB w Polsce

  ​Agencja Moody's prognozuje wzrost PKB w Polsce w 2021 r. na 3,3 proc., a w 2022 na 3,8 proc - powiedział w trakcie wideokonferencji Izby Domów Maklerskich chief credit officer agencji ratingowej Moody's na region EMEA Colin Ellis.
 • Agencja S&P potwierdziła rating Polski na poziomie "A-" z perspektywą stabilną

  Agencja S&P potwierdziła rating Polski na poziomie "A-" z perspektywą stabilną

  Agencja S&P Global Ratings potwierdziła długoterminowy rating Polski w walucie obcej na poziomie "A-", a perspektywa ratingu pozostała stabilna - poinformowała agencja w komunikacie. Po 3,4-proc. recesji w 2020 r. S&P oczekuje mocnego odbicia wzrostu gospodarczego w Polsce w 2021 r.
 • Fitch obniżył perspektywę ratingu USA do negatywnej

  Fitch obniżył perspektywę ratingu USA do negatywnej

  Agencja Fitch obniżyła perspektywę ratingu kredytowego USA ze stabilnej do negatywnej, utrzymując jednocześnie ocenę wiarygodności kredytowej na najwyższym poziomie "AAA" - podał Fitch w komunikacie.
 • Agencja Moody's obniżyła prognozę wzrostu PKB na 2020 r. do 3,0 proc. w związku z koronawirusem

  Agencja Moody's obniżyła prognozę wzrostu PKB na 2020 r. do 3,0 proc. w związku z koronawirusem

  Agencja Moodys' obniżyła prognozę wzrostu PKB Polski na 2020 r. do 3,0 proc. z 3,7 proc. w związku z oddziaływaniem koronawirusa na gospodarkę - wynika z raportu agencji z 17 marca. Agencja prognozuje deficyt sektora gg Polski w 2020 r. na 0,3 proc. PKB, a na 2021 r. deficyt 1,2 proc. PKB.
 • Agencja Moody's nie dokonała aktualizacji ratingu Polski

  Agencja Moody's nie dokonała aktualizacji ratingu Polski

  Agencja Moody's nie dokonała w piątek 13 marca aktualizacji oceny kredytowej Polski. Oznacza to, że według Moody's długoterminowy rating Polski w walucie obcej nadal znajduje się na poziomie "A2", a jego perspektywa jest stabilna.
 • Świat odetchnie w tym roku z ulgą

  Świat odetchnie w tym roku z ulgą

  Po spowolnieniu gospodarki jak świat długi i szeroki, wzrost w tym roku już się ustabilizuje - prognozuje agencja ratingowa Fitch. W Chinach spowolnienie będzie wciąż silniejsze niż w pozostałych krajach, ale porozumienie handlowe z USA spowoduje, że nastroje w światowym handlu się poprawią.
 • Agencja S&P utrzymała rating Polski na poziomie "A-" z perspektywą stabilną

  Agencja S&P utrzymała rating Polski na poziomie "A-" z perspektywą stabilną

  Agencja S&P Global Ratings nie podjęła w piątek 11 października działań względem ratingu Polski, co oznacza utrzymanie długoterminowego ratingu Polski w walucie obcej na poziomie "A-" z perspektywą stabilną - wynika z komunikatów agencji. Mimo luzowania fiskalnego polityka fiskalna pozostaje zdaniem agencji silnym aspektem oceny kredytowej.
 • Moody's podtrzymuje prognozy wzrostu PKB Polski

  Moody's podtrzymuje prognozy wzrostu PKB Polski

  Agencja Moody's podtrzymała w środowym raporcie prognozy wzrostu PKB Polski na lata 2019-20 na poziomie odpowiednio: 4,4 proc. i 3,7 proc. - wynika ze środowego raportu banku poświęconego profilowi makroekonomicznemu Polski.
 • Agencja Fitch utrzymała rating Polski na poziomie "A-" z perspektywą stabilną

  Agencja Fitch utrzymała rating Polski na poziomie "A-" z perspektywą stabilną

  Agencja Fitch utrzymała w piątek rating Polski na poziomie "A-" z perspektywą stabilną - podał Fitch w komunikacie. Według Fitch ocena odzwierciedla m.in. zróżnicowaną gospodarkę Polski, członkostwo w UE i silne podstawy makroekonomiczne. Fitch spodziewa się, iż deficyt sektora finansów publicznych osiągnie najwyższy poziom 2,3 proc. PKB w 2020 r., znacznie przekraczając docelowy cel rządu wynoszący 0,3 proc.
 • Agencja S&P podwyższyła prognozę wzrostu PKB Polski

  Agencja S&P podwyższyła prognozę wzrostu PKB Polski

  Agencja S&P Global Ratings podwyższyła prognozę wzrostu PKB Polski na 2019 r. do 4,1 proc. z 3,9 proc. i podtrzymała szacunki tego wskaźnika na 2020 r. na poziomie 3,1 proc. - wynika z raportu agencji datowanego na 26 lipca. Bez zmian pozostawiono szacunki deficytu sektora gg na 2019 r. (-1,5 proc. PKB) i na kolejne lata (-2,6 proc. PKB).

Filmy - Agencja ratingowa (3)

 • EuroparlTV: To oni doprowadzili do krachu?

  Trzy wielkie agencje ratingowe - Standard & Poor's, Moody's i Fitch - oskarżane są o doprowadzenie do krachu na rynku nieruchomości w USA i zaostrzanie kryzysu w Europie. Czy Unii Europejskiej uda się złamać ich monopol na decydowanie o ekonomicznych losach państw?
 • EuroparlTV: Europa kontra agencje ratingowe

  To one często decydują o sukcesie lub upadku narodowych banków, przedsiębiorstw i całych krajów. W Brukseli europosłowie zastanawiali się, jak złamać dominację trzech wielkich agencji ratingowych, Fitch, Moody's oraz Standard & Poor's.
 • Agencje ratingowe znów trzęsą rynkami

  Agencje ratingowe znów namieszały na rynkach. Tym razem S&P obniżyła ocenę wiarygodności w 9 z 17 państw eurolandu. Uzasadnienie: politycy w niewystarczający sposób walczą z kryzysem.