agencja pracy

Synonimy:
agencja rekrutacyjna,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Agencja pracy (33)

 • Powstała pierwsza w Polsce Agencja Pracy Robotów

  Powstała pierwsza w Polsce Agencja Pracy Robotów

  Pracodawcy, którzy mierzą się z problemem znalezienia odpowiednich kandydatów do pracy od teraz będą mogli zatrudnić roboty, zamiast pracowników. Wykonają one powtarzalne i monotonne czynności, a pracownicy zajmą się bardziej skomplikowanymi i odpowiedzialnymi zadaniami. To ważny krok na rynku pracy w Polsce w dobie ogromnych braków kadrowych i 165 tys. nieobsadzonych miejsc pracy.
 • Gwałtownie spada liczba pracowników tymczasowych

  Gwałtownie spada liczba pracowników tymczasowych

  W II kwartale 2018 roku zanotowano 18-proc. spadek liczby pracowników tymczasowych w Polsce. Według szacunków Polskiego Forum HR wynosi ona obecnie 323 tys. osób. To jeden z większych spadków, które odnotowano w historii rozwoju tego rynku. W ocenie ekspertów ta sytuacja może zmusić agencje pracy tymczasowej do przedefiniowania swojej działalności i jej znacznego rozszerzenia.
 • Trudny przypadek Work Service. Dlaczego wartość akcji firmy spadła o ponad 50 proc.?

  Trudny przypadek Work Service. Dlaczego wartość akcji firmy spadła o ponad 50 proc.?

  Akcjonariusze Work Service, największej w kraju agencji pośrednictwa pracy, zapłacili wysoką cenę za intensywną ekspansję zagraniczną. Spółka wyszła już z Rosji, w Niemczech wymaga restrukturyzacj.
 • Waluty: Czy Fitch osłabi złotego?

  Waluty: Czy Fitch osłabi złotego?

  W piątek na koniec dnia agencja Fitch ma przedstawić aktualizację ratingu Polski. Oczekujemy utrzymania długoterminowej oceny kredytowej na poziomie.
 • Uwaga na niebezpieczne ogłoszenia rekrutacyjne!

  Uwaga na niebezpieczne ogłoszenia rekrutacyjne!

  Ciekawe obowiązki, atrakcyjne wynagrodzenie, niskie wymagania wobec kandydata – takie ogłoszenia przyciągają wiele osób. Ale mało kto wie, że w ten sposób oszuści starają się zdobyć dane osobowe do celów przestępczych. Swoją niefrasobliwością narażamy się na wiele nieprzyjemnych sytuacji.
 • Uwaga na pułapki w agencjach pracy tymczasowej!

  Uwaga na pułapki w agencjach pracy tymczasowej!

  Kiedy agencja pracy tymczasowej oferuje zatrudnienie w oparciu o umowę cywilnoprawną, np. o dzieło, należy zachować szczególną czujność radzą eksperci rynku pracy.
 • Agencje pracy tymczasowej. Wybawca czy zło wcielone?

  Agencje pracy tymczasowej. Wybawca czy zło wcielone?

  Wybawca czy zło wcielone? Po prawie 12 latach funkcjonowania agencji pracy tymczasowej nikt nie domaga się już ich likwidacji. Ale o ucywilizowanie zasad ich działalności apelują wszyscy.
 • Rząd szykuje zmianę prawa regulującego działanie agencji pracy tymczasowej

  Rząd szykuje zmianę prawa regulującego działanie agencji pracy tymczasowej

  O potrzebie zmian zasad działania agencji pracy tymczasowej mówili w poniedziałek minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz i przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda. Szef resortu pracy zapewnił, że trwają prace nad odpowiednią zmianą prawa.
 • Agencje zatrudnienia: Czy to się opłaca?

  Agencje zatrudnienia: Czy to się opłaca?

  Agencje pośrednictwa pracy to już nie nowe rozwiązanie na polskim rynku, jednak nadal większość firm woli przeprowadzać rekrutacje samodzielnie. Nie zlecają tego zadania zewnętrznie, bo obawiają się kosztów, a także tego, że zupełnie stracą kontrolę nad zatrudnianą kadrą. Czy słusznie? Jak naprawdę wygląda współpraca z agencją pracy? I co najważniejsze – ile to kosztuje?
 • W Holandii głównie przez agencje

  W Holandii głównie przez agencje

  Holenderski rynek zdominowany jest przez agencje pracy tymczasowej. Za ich pośrednictwem pracuje ponad dwie trzecie zatrudnionych w tym kraju Polaków. Większość w rolnictwie i ogrodnictwie.

Filmy - Agencja pracy (1)

 • Kobiety w ciąży mogą liczyć na większą ochronę - nowe przepisy w agencjach pracy tymczasowej

  Agencje pracy tymczasowej mierzą się z nowymi wyzwaniami. Ograniczenie okresu, w jakim dany pracownik tymczasowy może pracować dla jednej firmy, wprowadzenie większej ochrony pracownic w ciąży i zmiany w sposobie wypłacania wynagrodzenia urlopowego mogą sprawić, że część agencji przestanie istnieć.Obowiązujące od czerwca tego roku zmiany eksperci oceniają pozytywnie. Część z nieuczciwych agencji zrezygnuje z tej działalności, a pracownicy tymczasowi zostali objęci większą ochroną – wskazuje dr Magdalena Rycak z Uczelni Łazarskiego.