afrykański pomór

Artykuły - Afrykański pomór (9)

 • ASF: Pierwszy w tym roku przypadek afrykańskiego pomoru świń

  ASF: Pierwszy w tym roku przypadek afrykańskiego pomoru świń

  Jak podał Główny Lekarz Weterynarii. Na podstawie badań laboratoryjnych Instytutu Weterynaryjnego w Puławach stwierdzono wystąpienie pierwszego w tym roku ogniska afrykańskiego pomoru świń (ASF) u trzody. Choroba pojawiła się w woj. lubuskim.
 • Kolejne chore dziki w Warszawie i okolicach

  Kolejne chore dziki w Warszawie i okolicach

  Chorobę afrykańskiego pomoru świń stwierdzono u dzika znalezionego na terenie Warszawy - poinformował w piątek Główny Lekarz Weterynarii. Jest to pierwszy przypadek stwierdzony na terenie miasta. Chore dziki znaleziono też w okolicach stolicy.
 • Kolejne przypadki ASF u dzików w pobliżu Warszawy

  Kolejne przypadki ASF u dzików w pobliżu Warszawy

  Główny Lekarz Weterynarii poinformował w czwartek o stwierdzeniu kolejnych przypadków ASF u dzików w pobliżu Warszawy. W gminach, gdzie ujawniono afrykański pomór świń, wyznaczono teren skażony. Chore dziki znaleziono też w pobliżu polsko-białoruskiej granicy w Lubelskim.
 • Inspekcja Weterynaryjna: ASF na Ukrainie rozprzestrzenia się

  Inspekcja Weterynaryjna: ASF na Ukrainie rozprzestrzenia się

  - Afrykański pomór świń na Ukrainie rozprzestrzenia się, jest coraz więcej przypadków występowania tej choroby, głównie u trzody chlewnej. Wirus znajduje się 220 km od polskiej granicy - poinformował zastępca szefa Inspekcji Weterynaryjnej Krzysztof Jażdżewski.
 • Afrykański pomór idzie na nas ze Wschodu

  Afrykański pomór idzie na nas ze Wschodu

  Locha z dwoma prosiętami to kolejne przypadki afrykańskiego pomoru świń (ASF) w naszym kraju. Jak poprzednie, wykryto je w województwie podlaskim.
 • Pomór świń w Polsce: Jest tragedia

  Pomór świń w Polsce: Jest tragedia

  Afrykański pomór świń po raz pierwszy w historii dotarł do Polski. Chociaż wirus ASF nie jest groźny dla człowieka, może okazać się zabójczy dla branży mięsnej. Jak zauważa Piotr Ziemann ze Stowarzyszenia Rzeźników i Wędliniarzy RP - w tej chwili cały świat jest zamknięty na polską wieprzowinę.
 • Nowe ogniska afrykańskiego pomoru świń w Rosji i na Ukrainie

  Nowe ogniska afrykańskiego pomoru świń w Rosji i na Ukrainie

  Nowe ogniska afrykańskiego pomoru świń (ASF) pojawiły się niedawno w Rosji i na Ukrainie. Władze tych krajów zgłosiły wystąpienie tej choroby do Światowej Organizacji ds. Zdrowia Zwierząt (OIE) - poinformowała Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa.
 • Złe wieści dla producentów mięsa. Rosyjskie embargo trwa

  Złe wieści dla producentów mięsa. Rosyjskie embargo trwa

  Fiasko unijno-rosyjskich rozmów w Wilnie ws. embarga na wieprzowinę - dowiedziała się korespondentka RMF FM Katarzyna Szymańska-Borginon. Dwa tygodnie temu Rosja nałożyła na Unię embargo w związku z pojawieniem się na Litwie wirusa afrykańskiego pomoru świń.
 • Afrykański pomór świń. Strefy buforowe w Polsce

  Afrykański pomór świń. Strefy buforowe w Polsce

  W części województw lubelskiego, podlaskiego i mazowieckiego leżących niedaleko granicy z Białorusią wyznaczono strefy buforowe w związku z zagrożeniem afrykańskim pomorem świń. Pod koniec czerwca przypadki tej choroby stwierdzono za naszą wschodnią granicą.