Afryka

Synonimy:
Afryka Północna,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Afryka (561)

 • W Afryce powstaje nowy ocean w miejscu, gdzie pęka cały kontynent

  W Afryce powstaje nowy ocean w miejscu, gdzie pęka cały kontynent

  Afryka pęka na pół i jest to proces nieunikniony, którego konsekwencją będzie powstanie nowego oceanu. Według obliczeń naukowców, po około 5 do 10 milionach lat we wschodniej części Afryki powstanie uskok tektoniczny, w wyniku którego kontynent zostanie „podzielony” na dwie części.
 • WHO: Do końca roku z głodu umrze więcej osób niż z powodu koronawirusa

  WHO: Do końca roku z głodu umrze więcej osób niż z powodu koronawirusa

  Koronawirus i związane z nim ograniczenia i skutki przyczyniają się do nasilenia kryzysów humanitarnych na całym świecie. WHO wskazuje, że problem głodu może dotknąć dodatkowe 130 mln ludzi.
 • Zmiany klimatyczne uderzają w Afrykę

  Zmiany klimatyczne uderzają w Afrykę

  Zmiany klimatyczne wywołane działalnością człowieka stają się coraz bardziej dotkliwe. Również Europa zmaga się suszą i niedoborami wody. To, co jednak w tej części świata jest problemem, w Afryce jest prawdziwą katastrofą. W krajach takich jak Sudan Południowy czy Somalia zmiany są dużo ostrzejsze, a możliwości radzenia sobie z ich skutkami praktycznie żadne. O tym, jak problemy klimatyczne rzutują na codzienne życie mieszkańców Afryki mówi Rafał Grzelewski, rzecznik prasowym Polskiej Akcji Humanitarnej.
 • Szarańcza stanie się paszą dla hodowców drobiu

  Szarańcza stanie się paszą dla hodowców drobiu

  ​Szarańcza dewastuje plony w Pakistanie i w sąsiednich Indiach. Rząd Pakistanu zatwierdził plan skupowania tych owadów, które mają trafiać do hodowców drobiu jako pasza.
 • Złe prognozy dla sportu w Afryce. "Przyszłość jest ponura"

  Złe prognozy dla sportu w Afryce. "Przyszłość jest ponura"

  W ostatnich tygodniach tematem numer jeden jest globalny kryzys wywołany pandemią koronawirusa. Skutki przestoju gospodarczego są zauważalne niemal na każdym kroku, ale niewiele mówi się o tym, jak sytuacja maluje się w Afryce. Tymczasem przyszłość sportu w tym zakątku świata jest raczej ponura.
 • RPA. Z powodu epidemii bezrobocie może sięgnąć 40 proc.

  RPA. Z powodu epidemii bezrobocie może sięgnąć 40 proc.

  Z powodu epidemii koronawirusa PKB Republiki Południowej Afryki może skurczyć się w tym roku o 7 do 12 proc., a bezrobocie sięgnąć nawet 40 proc. - ostrzegł w poniedziałek szef departamentu skarbu w resorcie finansów RPA Dondo Mogajane.
 • Afryka. Z powodu koronawirusa odwołują kolejne mecze i dużą imprezę

  Afryka. Z powodu koronawirusa odwołują kolejne mecze i dużą imprezę

  W zeszłym tygodniu władze Afrykańskiej Konfederacji Piłkarskiej zdecydowały o odwołaniu meczów w eliminacjach Pucharu Narodów. Teraz CAF podjął kolejną drastyczną decyzję. Nie odbędą się w terminie Mistrzostwa Narodów Afryki, które w kwietniu miały być rozgrywane na stadionach Kamerunu.
 • Marcin Kupczak pomagał innym w Afryce. Teraz musi się leczyć po ataku pszczół

  Marcin Kupczak pomagał innym w Afryce. Teraz musi się leczyć po ataku pszczół

  Pochodzący z Chorzowa Marcin Kupczak od kilku lat podróżuje do Afryki, gdzie nie tylko wozi sportowy sprzęt i organizuje nietypowe rozgrywki piłkarskie, w których dzieciaki gonią w koszulkach polskich klubów, ale buduje też boiska. Ostatni wyjazd zakończył się jednak dla niego poważnymi zdrowotnymi problemami. Teraz dochodzi do siebie w domu.
 • Ludzie, którzy żyją wśród dzikich zwierząt

  Ludzie, którzy żyją wśród dzikich zwierząt

  Zwierzęta od zawsze pełniły ważną rolę w życiu człowieka. Pomagały przy pracy wokół domu, polowały, pozwalały podróżować na swoich grzbietach lub po prostu dotrzymywały nam towarzystwa. Na naszej planecie żyją jednak takie zwierzęta, które nigdy nie pozwolą się całkowicie udomowić i to one właśnie najbardziej nas fascynują. Kilku śmiałków znalazło jednak sposób, aby je lepiej poznać.
 • Inwestycje w Afryce mogą być opłacalne

  Inwestycje w Afryce mogą być opłacalne

  Polskie firmy bardzo powoli przekonują się do inwestycji na Afryce. Mimo że oferuje chłonne rynki i młodą kadrę.

Filmy - Afryka (52)