Afryka

Synonimy:
Afryka Północna,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Afryka (573)

 • Afryka nie wykorzystuje potencjału OZE

  Afryka nie wykorzystuje potencjału OZE

  Afryka ma idealne warunki do rozwoju odnawialnych źródeł energii. Słońce świeci tam cały rok, na fotowoltaice jednak potencjał się nie kończy. Eksperci wskazują na możliwości rozwoju energetyki wodnej, wiatrowej i wykorzystanie geotermii. Słabym punktem układanki pozostaje brak środków i nierozwinięta sieć przesyłowa. Wymaga ona ogromnych nakładów, a chętnych do inwestowania brakuje. Na dziś około 600 milionów mieszkańców Afryki nie ma dostępu do energii.
 • Afryka na zawsze dzika?

  Afryka na zawsze dzika?

  Czy wypada rozpocząć słowami piosenki dla dzieci? O Afryce dzikiej? Minęło sporo czasu, a dzieci, które jej słuchały już dorosły. Asocjacje związane z tzw. Czarnym Lądem wciąż tkwią w naszych głowach. Spójrzmy jednak na Afrykę jako gospodarkę.
 • Samsung zdominowany na jednym z kontynentów

  Samsung zdominowany na jednym z kontynentów

  Samsung może być największym producentem smartfonów na świecie – ale nie w Afryce. Koreańska firma została zdominowana przez chińską markę Tecno.
 • Kameruńskie dzieci wdzięczne za futbolowe prezenty ze Śląska

  Kameruńskie dzieci wdzięczne za futbolowe prezenty ze Śląska

  3265 par butów piłkarskich, rękawice i ochraniacze - za sprawą Śląskiego Związku Piłki Nożnej mnóstwo sprzętu piłkarskiego lada dzień popłynie do Kamerunu. Ale to... nie koniec.
 • Potężny krokodyl pożera rekina. Niesamowite sceny w Afryce

  Potężny krokodyl pożera rekina. Niesamowite sceny w Afryce

  Starcia drapieżników za każdym razem odznaczają się jakimś pierwiastkiem niesamowitości. Rzadko można je zobaczyć w prawdziwym życiu, ale kiedy ktoś je uwieczni, zawsze zdobywają popularność. Tak też było w przypadku zetknięcia krokodyla z rekinem, które sfotografował pewien Australijczyk.
 • Strategia Chin wobec Afryki przynosi efekty

  Strategia Chin wobec Afryki przynosi efekty

  Ruszająca z początkiem tego roku Afrykańska Kontynentalna Strefa Wolnego Handlu (AfCFTA) to dla Chin wyczekiwany zwrot w relacjach z regionem i możliwość realizacji ogromnych zysków.
 • Zima nie daje spokoju. Śnieg spadł nawet na Saharze...

  Zima nie daje spokoju. Śnieg spadł nawet na Saharze...

  Zima dotarła już chyba do każdego zakątka naszej planety. Nie lada zdziwienie przeżywają także mieszkańcy miasta Ain Sefra w Algierii, gdzie przez kilka nocy notowano temperatury poniżej zera. I choć mróz to ostatnie, co kojarzy się z Afryką, to akurat nie on jest powodem największego zamieszania. Oprócz typowo europejskiego chłodu położone na terenie Sahary Ain Sefra nawiedził także śnieg.
 • Organizatorzy Mistrzostw Narodów Afryki oskarżeni o czary. Chodzi o nietoperza

  Organizatorzy Mistrzostw Narodów Afryki oskarżeni o czary. Chodzi o nietoperza

  Ekipa Zimbabwe, która w meczu otwarcia rozpoczętych właśnie Mistrzostw Narodów Afryki spotkała się z Kamerunem, oskarżyła gospodarzy o wpływanie na wynik meczu za pomocą... czarnej magii i zwłok nietoperza. Oskarżenia wysunął chorwacki trener Zimbabwe.

Filmy - Afryka (56)