Afryka

Synonimy:
Afryka Północna,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Afryka (954)

Filmy - Afryka (45)

 • Theresa May z wizytą w Kapsztadzie

  Premier Wielkiej Brytanii Theresa May rozpoczęła swoją podróż po Afryce od Kapsztadu, gdzie odwiedziła jedną ze szkół. Szefowa brytyjskiego rządu poruszała m.in. temat pomocy humanitarnej. Oprócz RPA May uda się jeszcze z wizytą do Nigerii i Kenii.
 • Theresa May z wizytą w Kapsztadzie

  Premier Wielkiej Brytanii Theresa May rozpoczęła swoją podróż po Afryce od Kapsztadu, gdzie odwiedziła jedną ze szkół. Szefowa brytyjskiego rządu poruszała m.in. temat pomocy humanitarnej. Po wizycie w RPA May uda się jeszcze do Nigerii i Kenii.
 • Szczyt nt. migracji: Wnioski o azyl będą rozpatrywane już w Afryce?

  Podczas szczytu na temat migracji w Paryżu, przywódcy europejskich i afrykańskich państw poparli propozycje, by wnioski azylowe uchodźców były rozpatrywane jeszcze na terenie Afryki. Ich zdaniem, powstrzymałoby to obywateli państw tego kontynentu przed odbywaniem ryzykownych przepraw przez Morze Śródziemne.
 • Internauci uratowali afrykańskie rodziny

  Ten kran odmienił życie Aaz. Wcześniej 27-letnia Egipcjanka musiała kilka razy dziennie chodzić z wiadrami do swoich sąsiadów i prosić ich o wodę. Teraz kobieta nie musi liczyć na ich uprzejmość. Tę zmianę zawdzięcza między innymi internautom. – Sukces przedsięwzięcia zależy od internauty. Wystarczy, że polubi, udostępni czy skomentuje opublikowane wideo – mówi jeden z koordynatorów akcji. To UNICEF jest autorem projektu doprowadzenia bieżącej wody do wioski, w której mieszka Aaz.