Afryka

Synonimy:
Afryka Północna,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Afryka (954)

Filmy - Afryka (47)

 • Rzucił wszystko, założył schronisko w Afryce. Dean Schneider i jego historia

  Dean Schneider pracował w finansach, miał firmę i zatrudniał 45 osób. W rozmowie z dziennikarzem Marcinem Sawicki opowiedział o tym, jak porzucił uporządkowane życie i zamieszkał w Afryce. – Kupiłem gospodarstwo, które ma 360 hektarów, wokół afrykańska przyroda, a ja zbudowałem schronienie dla zwierząt – powiedział. – Większość zwierząt trafia do mnie po okropnych przeżyciach, mamy ośrodek rehabilitacji – dodał. Kto nauczył go opieki nad zwierzętami? Jak wygląda jego dzień? – Codziennie zdarza się coś innego – zaznaczył. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Prasowanie piersi – okrutna praktyka wśród afrykańskich kobiet

  W Kamerunie ponad 30 procent dziewcząt doświadcza brutalnej procedury „prasowania piersi”. Matki i babcie robią to w trosce, by ustrzec młode dziewczyny przed gwałtami. Konsekwencje obyczaju są okrutne. Jakie? Marcin Sawicki rozmawiał z autorką reportażu Anną Kalczyńską. – Bardzo chętnie kobiety o tym mówią, to jest bardzo powszechne – wyjaśniła. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Theresa May z wizytą w Kapsztadzie

  Premier Wielkiej Brytanii Theresa May rozpoczęła swoją podróż po Afryce od Kapsztadu, gdzie odwiedziła jedną ze szkół. Szefowa brytyjskiego rządu poruszała m.in. temat pomocy humanitarnej. Po wizycie w RPA May uda się jeszcze do Nigerii i Kenii.
 • Theresa May z wizytą w Kapsztadzie

  Premier Wielkiej Brytanii Theresa May rozpoczęła swoją podróż po Afryce od Kapsztadu, gdzie odwiedziła jedną ze szkół. Szefowa brytyjskiego rządu poruszała m.in. temat pomocy humanitarnej. Oprócz RPA May uda się jeszcze z wizytą do Nigerii i Kenii.