Afryka

Synonimy:
Afryka Północna,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Afryka (558)

 • Szarańcza stanie się paszą dla hodowców drobiu

  Szarańcza stanie się paszą dla hodowców drobiu

  ​Szarańcza dewastuje plony w Pakistanie i w sąsiednich Indiach. Rząd Pakistanu zatwierdził plan skupowania tych owadów, które mają trafiać do hodowców drobiu jako pasza.
 • Złe prognozy dla sportu w Afryce. "Przyszłość jest ponura"

  Złe prognozy dla sportu w Afryce. "Przyszłość jest ponura"

  W ostatnich tygodniach tematem numer jeden jest globalny kryzys wywołany pandemią koronawirusa. Skutki przestoju gospodarczego są zauważalne niemal na każdym kroku, ale niewiele mówi się o tym, jak sytuacja maluje się w Afryce. Tymczasem przyszłość sportu w tym zakątku świata jest raczej ponura.
 • RPA. Z powodu epidemii bezrobocie może sięgnąć 40 proc.

  RPA. Z powodu epidemii bezrobocie może sięgnąć 40 proc.

  Z powodu epidemii koronawirusa PKB Republiki Południowej Afryki może skurczyć się w tym roku o 7 do 12 proc., a bezrobocie sięgnąć nawet 40 proc. - ostrzegł w poniedziałek szef departamentu skarbu w resorcie finansów RPA Dondo Mogajane.
 • Afryka. Z powodu koronawirusa odwołują kolejne mecze i dużą imprezę

  Afryka. Z powodu koronawirusa odwołują kolejne mecze i dużą imprezę

  W zeszłym tygodniu władze Afrykańskiej Konfederacji Piłkarskiej zdecydowały o odwołaniu meczów w eliminacjach Pucharu Narodów. Teraz CAF podjął kolejną drastyczną decyzję. Nie odbędą się w terminie Mistrzostwa Narodów Afryki, które w kwietniu miały być rozgrywane na stadionach Kamerunu.
 • Marcin Kupczak pomagał innym w Afryce. Teraz musi się leczyć po ataku pszczół

  Marcin Kupczak pomagał innym w Afryce. Teraz musi się leczyć po ataku pszczół

  Pochodzący z Chorzowa Marcin Kupczak od kilku lat podróżuje do Afryki, gdzie nie tylko wozi sportowy sprzęt i organizuje nietypowe rozgrywki piłkarskie, w których dzieciaki gonią w koszulkach polskich klubów, ale buduje też boiska. Ostatni wyjazd zakończył się jednak dla niego poważnymi zdrowotnymi problemami. Teraz dochodzi do siebie w domu.
 • Ludzie, którzy żyją wśród dzikich zwierząt

  Ludzie, którzy żyją wśród dzikich zwierząt

  Zwierzęta od zawsze pełniły ważną rolę w życiu człowieka. Pomagały przy pracy wokół domu, polowały, pozwalały podróżować na swoich grzbietach lub po prostu dotrzymywały nam towarzystwa. Na naszej planecie żyją jednak takie zwierzęta, które nigdy nie pozwolą się całkowicie udomowić i to one właśnie najbardziej nas fascynują. Kilku śmiałków znalazło jednak sposób, aby je lepiej poznać.
 • Inwestycje w Afryce mogą być opłacalne

  Inwestycje w Afryce mogą być opłacalne

  Polskie firmy bardzo powoli przekonują się do inwestycji na Afryce. Mimo że oferuje chłonne rynki i młodą kadrę.
 • KUKE: Afryka szansą dla polskich eksporterów

  KUKE: Afryka szansą dla polskich eksporterów

  Zdaniem ekspertów od handlu zagranicznego , wśród perspektywicznych afrykańskich rynków eksportowych wymienia się najczęściej RPA, Kenię i Nigerię. Nigeria, zwana "gigantem Afryki", jest najbardziej zaludnionym krajem w Afryce i siódmym najbardziej zaludnionym krajem na świecie.
 • Afryka to prężnie rosnąca gospodarka i perspektywiczny kierunek dla polskich firm. Niezbędne rządowe wsparcie i instrumenty podziału ryzyka

  Afryka to prężnie rosnąca gospodarka i perspektywiczny kierunek dla polskich firm. Niezbędne rządowe wsparcie i instrumenty podziału ryzyka

  Kontynent afrykański to jeden z największych importerów żywności, którego gospodarka opiera się na słabo zmechanizowanym rolnictwie, co daje pole do popisu przedsiębiorstwom z sektora maszyn czy rolno-spożywczego. Potencjał afrykańskiego rynku dostrzegły już m.in. Chiny, ale firmy z Polski również coraz bardziej interesują się egzotycznym kierunkiem ekspansji. Prezes spółki Feerum - która realizuje w Tanzanii inwestycję wartą ponad 110 mln zł - podkreśla jednak, że działalność w Afryce wiąże się z wieloma wyzwaniami. Bez wsparcia rządu oraz instytucji finansujących ryzyko fiaska jest bardzo duże.
 • Epidemia Śmiechu: półtora roku szaleńczych spazmów

  Epidemia Śmiechu: półtora roku szaleńczych spazmów

  ​Zaczęło się od trzech uczennic i żartu jednej z nich podczas porannej lekcji w szkole. Niewinny chichot przerodził się w histeryczny śmiech. Nikt nie podejrzewał, że będzie on trwał... 18 miesięcy.

Filmy - Afryka (52)