afrodyzjaki

Synonimy:
afrodyzjak, afrozyjak
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Afrodyzjaki (46)

 • Moc afrodyzjaków z natury

  Moc afrodyzjaków z natury

  W potocznym rozumieniu afrodyzjaki to preparaty, które budzą i wzmacniają siły miłosne. Okazuje się, że ich dobroczynny wpływ na organizm jest zdecydowanie szerszy. Cynamon, lubczyk i imbir – co warto o nich wiedzieć?
 • To jedno z najstarszych warzyw i afrodyzjak! Walory selera naciowego

  To jedno z najstarszych warzyw i afrodyzjak! Walory selera naciowego

  Seler naciowy uznawany jest za jedno z najstarszych warzyw. Pochodzi z terenów z pogranicza Azji i Europy, w naturalnych warunkach występuje w nadmorskich rejonach. Jego zalety doceniono już w starożytności. To nie tylko bomba witaminowa, ale także... afrodyzjak!
 • Pięć afrodyzjaków z natury

  Pięć afrodyzjaków z natury

  W powszechnym rozumieniu afrodyzjaki mają wzmacniać siły miłosne. Jeśli zgłębimy temat okaże się, że ich dobroczynne działanie jest zdecydowanie bardziej uniwersalne. Poprawiają samopoczucie, dodają energii zarówno fizycznej, jak i umysłowej. Śmiało korzystajmy z ich mocy, gdy wiosna zagościła w kalendarzu dając pierwsze symptomy przesilenia wiosennego.
 • Afrodyzjaki w kuchni. Jak się nakręcić?

  Afrodyzjaki w kuchni. Jak się nakręcić?

  Jeżeli planujecie przygotować romantyczny obiad albo kolację, warto posiłek wzbogacić o naturalne afrodyzjaki. Niektóre produkty i potrawy mogą zwiększyć poziom testosteronu i libido.
 • Zbiory szparagów zapowiadają się doskonale

  Zbiory szparagów zapowiadają się doskonale

  Tegoroczne zbiory szparagów w Polsce zapowiadają się obfite, zaś jakość - bardzo wysoka - zapowiadają producenci tego warzywa. W Polsce najchętniej je się szparagi bielone, rośnie jednak zainteresowanie szparagami zielonymi.
 • Jedyny skuteczny roślinny afrodyzjak to żeń-szeń

  Jedyny skuteczny roślinny afrodyzjak to żeń-szeń

  ) - Choć ludzkość przez wieki różnym roślinom przypisywała działanie afrodyzjakalne, to współczesna nauka potwierdziła tylko skuteczność żeń-szenia - poinformowała w piątek w Katowicach dr Halina Galera z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego.
 • Krewetki z imbirem

  Krewetki z imbirem

  Afrodyzjak.
 • Afrodyzjaki na talerzu

  Afrodyzjaki na talerzu

  Zaostrzają apetyt nie tylko na jedzenie, ale i na seks. Jest ich sporo, są łatwo dostępne.
 • Napój imbirowo-ananasowy

  Napój imbirowo-ananasowy

  Rozgrzewa bez alkoholu.
 • Adam Sztaba: Kiedyś w końcu to zrobimy

  Adam Sztaba: Kiedyś w końcu to zrobimy

  Jako dyrygent zwalnia muzyków i bywa apodyktyczny. W domu jest aniołem - pobawi się z dzieckiem, zaprzyjaźni z teściową, wyprowadzi psa. Adam Sztaba, jakiego nie znacie.

Filmy - Afrodyzjaki (5)

 • Dania z afrodyzjakiem, czyli przepis na idealny wieczór

  Najlepsze afrodyzjaki znajdziemy w naszej kuchni. Okazuje się, że jedzenie może być wabikiem i skutecznie wpływać na potencję seksualną. W starożytności wierzono, że pewne produkty zapewniają płodność, dodają wigoru i zwiększają aktywność seksualną. Od imienia greckiej bogini piękna i miłości – Afrodyty – nazwano je afrodyzjakami. David Gaboriaud, Francuz od kilku lat mieszkający w Polsce, przygotował właśnie takie dania. Na stole pojawiły się m.in. szakszuka, energetyczne koktajle oraz tatar z ostryg. Jego propozycje to idealny wstęp udanego wieczoru i sposób na to, alby przez kuchnię dotrzeć do serca ukochanej/ukochanego. Smacznego! (Dzień Dobry TVN/x-news) Zobacz również: Zobacz przepisy na pyszne dania z afrodyzjakiem na blogu "Zmysłowe smaki" Polub "Zmysłowe smaki" na Facebooku!
 • Ten owoc morza podnosi sprawność seksualną

  Geoduck to wyjątkowo duży mięczak. Niektóre okazy osiągają nawet 20 cm długości! Choć licznie występuje u zachodnich wybrzeży Ameryki Północnej, najbardziej ceniony jest w Azji. Azjaci uważają, że geoducki to doskonały afrodyzjak. Nic dziwnego, że geoducki kończą swój żywot w ekskluzywnych restauracjach na Dalekim Wschodzie... Zachodni konsumenci na razie nie chcą się na nie skusić!
 • Magda Gessler: Dla mnie afrodyzjakiem jest ciekły mózg krewetki

  Magda Gessler uwielbia owoce morza i zdradza, że na jej zmysły najbardziej działają ostrygi i mózg grillowanej krewetki. Przyrządzone według sprawdzonej receptury znacznie zwiększają ochotę na seks. Według restauratorki, właśnie takie menu idealnie nadaje się na romantyczną kolację walentynkową. - Dla mnie afrodyzjakami są na pewno ostrygi. Też ciekły mózg krewetki, wypity po zgrillowaniu krewetki. Ale to jest mój afrodyzjak, trudno go przypisać komukolwiek. Prawdziwe afrodyzjaki to są te, o których marzymy, a nie te, które są wskazane - mówi Magda Gessler.
 • Ta zupa jest cudownym afrodyzjakiem!

  Zupa „Cardan”, której głównym składnikiem są bycze genitalia, to – zdaniem Boliwijczyków – niezawodny afrodyzjak! – Kiedy jesz tę zupę, zaczynasz się pocić i czujesz, jak twoje ciało się rozgrzewa! – z entuzjazmem opowiada młody mężczyzna, klient restauracji „Case de Oro” w La Paz, gdzie podaje się ten specjał. Ludy zamieszkujące Andy znają liczne i ponoć skuteczne sposoby na podniesienie libido. Stosowane są one od wieków – a ich popularność systematycznie wzrasta.