Afganistan

Synonimy:
Afganista, afganistam wsparcie afganmistan agfanistan Agganistan
Inne znaczenia:
Afganistan (Film (2007)[Afghan Knights] Reż.Allan Harmon) ,

Artykuły - Afganistan (1498)

 • Gigantyczne zło rośnie w Kandaharze

  Gigantyczne zło rośnie w Kandaharze

  Na zdjęciach poniżej rolnicy z afgańskiej prowincji Kandahar podczas nacinania makówek. Do opium juz niedaleka droga...
 • PWPW będzie drukować banknoty dla Afganistanu

  PWPW będzie drukować banknoty dla Afganistanu

  Afgański Krajowy Urząd Zamówień poinformował o wygraniu przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych przetargu na produkcję czterech nominałów banknotów dla Afgańskiego Banku Centralnego.
 • ​Afganistan: Podwójny atak samobójczy na meczet. Wielu zabitych i rannych

  ​Afganistan: Podwójny atak samobójczy na meczet. Wielu zabitych i rannych

  Co najmniej 20 osób zginęło, a około 50 zostało rannych w podwójnym zamachu samobójczym, do którego doszło podczas piątkowych modlitw w meczecie w mieście Gardez w prowincji Paktia na wschodzie Afganistanu - poinformowała miejscowa policja.
 • Afgański Donald Trump

  Afgański Donald Trump

  ​Pochodzący z Afganistanu, 28-letni nauczyciel, Sayed Asadullah Poya zdecydował się na dość kontrowersyjny krok. Gdy zobaczył blond lok na głowie swego nowonarodzonego syna zdecydował się nadać mu imię Donald Trump. Liczył, że krok ten zapewni mu szczęście. Wygląda na to, że znacząco się przeliczył.
 • Bilans ataku na hotel w Kabulu

  Bilans ataku na hotel w Kabulu

  Po 12 godzinach zakończyła się akcja sił specjalnych w hotelu Intercontinental w Kabulu - poinformował rzecznik MSW, Nadjib Danish. Zginęło łącznie pięć osób, w tym wszyscy czterej napastnicy. Rannych jest osiem osób. Wszystkie ofiary prócz jednej to obywatele Afganistanu. Narodowość tej osoby nie została jeszcze potwierdzona.
 • ​USA chcą od NATO kolejnego 1000 żołnierzy w Afganistanie

  ​USA chcą od NATO kolejnego 1000 żołnierzy w Afganistanie

  USA zwracają się do swoich sojuszników z NATO, by wysłali ok. 1000 dodatkowych żołnierzy do Afganistanu, gdzie także Stany Zjednoczone zwiększają swoją obecność - oznajmiła w czwartek amerykańska ambasador przy Sojuszu Kay Bailey Hutchison.
 • ​Afganistan: Wojna nie do wygrania

  ​Afganistan: Wojna nie do wygrania

  Prezydent USA Donald Trump ogłosił nową amerykańską strategię dla wojny w Afganistanie. Ofensywa rozpoczęta w 2001 roku miała położyć kres islamskiemu terroryzmowi.
 • Kabul: Zabito Niemkę. Obywatelka Finlandii porwana

  Kabul: Zabito Niemkę. Obywatelka Finlandii porwana

  Stolica Afganistanu staje się coraz bardziej niebezpieczna dla obcokrajowców. W sobotę uzbrojeni napastnicy zabili w Kabulu Niemkę, afgańskiego ochroniarza i porwali Finkę. Prawdopodobnie dla okupu.
 • Afganistan: Ataki USA na najbardziej wpływowych dowódców Al-Kaidy

  Afganistan: Ataki USA na najbardziej wpływowych dowódców Al-Kaidy

  Ministerstwo obrony USA w wydanym w nocy ze środy na czwartek komunikacie poinformowało o atakach przeprowadzonych na wschodzie Afganistanu na dwóch najbardziej wpływowych dowódców Al-Kaidy w Afganistanie. Oznacza to, że prawdopodobnie nie żyją - ocenia dpa.
 • Weteran ranny w Afganistanie domaga się 1,6 mln złotych. Proces ruszył ponownie

  Weteran ranny w Afganistanie domaga się 1,6 mln złotych. Proces ruszył ponownie

  Sierżant Franciszek Jurgielewicz, który w Afganistanie stracił nogę i częściowo wzrok, domaga się od państwa 1,6 mln złotych zadośćuczynienia i odszkodowania oraz 13 tys. złotych miesięcznej renty.

Filmy - Afganistan (84)

 • Afgańscy pomocnicy: Mówili o nas kolaboranci, niewierni i zdrajcy

  Po tym, jak stali się celem talibów, blisko 800 cywilnych pracowników pomagających niemieckiemu wojsku w Afganistanie przybyło do Niemiec w ramach specjalnego programu, Jednak ich los jest nadal niepewny. DW odwiedziła jednego z nich w Lipsku.
 • Zamachowiec samobójca wysadził się przed bramą największego więzienia w Afganistanie. Zginęło 7 osób

  Zamachowiec samobójca wysadził się przed bramą więzienia Pul-e-Charkhi w Kabulu. W wybuchu zginęło siedem osób. Afgańskie media podały, że rannych zostało kilkanaście osób. Celem zamachowca była autobus przewożący pracowników więzienia. Pojazd stał przed bramą, a funkcjonariusze przeprowadzali w nim rutynowe przeszukanie. Wtedy zamachowiec podszedł do autobusu i wysadził się w powietrze. Świadkowie mówili, że eksplozja była tak silna, że zadrżały od niej okoliczne budynki. (RUPTLY/x-news)
 • 11 osób zginęło w wybuchu miny pułapki drugiego dnia wyborów parlamentarnych w Afganistanie

  Co najmniej 11 osób, w tym sześcioro dzieci i kobieta, zginęło w wybuchu miny pułapki w prowincji Nangarhar w Afganistanie. Zamach miał miejsce drugiego dnia wyborów parlamentarnych. Wcześniej w zamachach przeprowadzonych w Kabulu rannych zostało ponad 30 osób. Z powodu zagrożenia terrorystycznego w Afganistanie około 1/3 lokali wyborczych nie zostało otwartych. (RUPTLY/x-news)
 • 32 osoby zabite, około 130 rannych. Zamach terrorystyczny na wschodzie Afganistanu

  Co najmniej 32 osoby zginęły, a około 130 zostało rannych w wyniku ataku terrorystycznego w prowincji Nangarhar na wschodzie Afganistanu. Zamachowiec samobójca zdetonował ładunek niedaleko granicy Afganistanu z Pakistanem. Celem ataku byli uczestnicy blokady autostrady prowadzącej z afgańskiego miasta Dżalalabad do Pakistanu. Samobójca wysadził się w tłumie. (Associated Press/x-news)