afera podsłuchowa

Artykuły - Afera podsłuchowa (69)

 • ​"Newsweek": Ludzie Falenty w TVP

  ​"Newsweek": Ludzie Falenty w TVP

  Biznesowy partner skazanego nieprawomocnym wyrokiem w aferze podsłuchowej Marka Falenty robi interesy z TVP, a jego 20-letnia córka, formalnie wspólniczka Falenty, dostała w TVP etat - informuje "Newsweek".
 • Afera podsłuchowa: "Nie siedzą wszyscy, którzy powinni"

  Afera podsłuchowa: "Nie siedzą wszyscy, którzy powinni"

  W procesie dotyczącym afery podsłuchowej zeznawali w poniedziałek byli ministrowie rządu PO-PSL: Bartłomiej Sienkiewicz i Sławomir Nowak.
 • "Rzeczpospolita": Komisja śledcza zajmie się policją?

  "Rzeczpospolita": Komisja śledcza zajmie się policją?

  "Będziemy o tym rozmawiać w klubie" – w ten sposób Ryszard Terlecki z PiS komentuje ewentualne powołanie sejmowej komisji śledczej w sprawie inwigilacji dziennikarzy przez Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji.
 • "GW": Kelnerzy zeznają. Taśmy miały obalić rząd

  "GW": Kelnerzy zeznają. Taśmy miały obalić rząd

  Dzisiejsza "Gazeta Wyborcza" ujawnia zeznania ws. afery podsłuchowej. Zdaniem dwójki kelnerów, nielegalne nagrania ważnych osób w państwie miały obalić rząd, w zamian za nie sprawcy mieli dostać "nagrodę od PiS".
 • Kidawa-Błońska o aferze podsłuchowej: "Trzeba to zbadać"

  Kidawa-Błońska o aferze podsłuchowej: "Trzeba to zbadać"

  Trzeba zbadać sprawę ewentualnego związku byłych szefów służb z aferą podsłuchową - mówi rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska.
 • Śledztwo ws. podsłuchów przedłużone o 3 miesiące

  Śledztwo ws. podsłuchów przedłużone o 3 miesiące

  Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga przedłużyła do połowy grudnia śledztwo w sprawie podsłuchiwania osób publicznych w dwu warszawskich restauracjach - poinformowała rzeczniczka prokuratury Renata Mazur.
 • Clooney nakręci film o aferze podsłuchowej

  Clooney nakręci film o aferze podsłuchowej

  George Clooney wyreżyseruje film o aferze podsłuchowej, która w 2011 roku wstrząsnęła Wielką Brytanią - poinformowało w środę, 3 września, studio filmowe Sony Pictures. Zdjęcia do filmu rozpoczną się w przyszłym roku.
 • Niezalezna.pl: "Odseparować się od tego syfu" i wrócić "na prezydenta"

  Niezalezna.pl: "Odseparować się od tego syfu" i wrócić "na prezydenta"

  Portal Niezalezna.pl przypomina, że Donald Tusk już w listopadzie 2013 r. planował, że jak otrzyma stanowisko w Brukseli, to po zakończeniu kadencji, wróci do Polski, aby w 2020 r. wystartować w wyborach prezydenckich". Scenariusz tych wydarzeń znajduje się na taśmach z afery podsłuchowej.
 • "Do Rzeczy": Falenta informował CBA i ABW o podsłuchach

  "Do Rzeczy": Falenta informował CBA i ABW o podsłuchach

  Na łamach najnowszego wydania tygodnika „Do Rzeczy” - sensacyjne wyznanie Marka Falenty na temat afery taśmowej. Dziennikarskie śledztwo podważa aktualną wersję prokuratury i służb specjalnych. Według tygodnika służby mogły zapobiec kompromitacji najważniejszych organów państwa, ale tego nie zrobiły.
 • Afera podsłuchowa: Kelnerzy wrzucili nośniki do Wisły

  Afera podsłuchowa: Kelnerzy wrzucili nośniki do Wisły

  "Gazeta Wyborcza" wraca do sprawy nielegalnego nagrywania najważniejszych osób w państwie. "Kelnerzy nie mieli pojęcia, że podsłuchy będą ujawnione, i byli w szoku, gdy dowiedzieli się o tym z internetu. Nośniki utopili w Wiśle, ABW je odzyskała" - pisze w weekendowym wydaniu.

Filmy - Afera podsłuchowa (3)

 • Cichocki: Przecieki dewastują instytucje państwa

  "To jest bardzo zła sytuacja. Same przecieki dewastują ład, który wszyscy powinniśmy chronić. To dewastowanie podstawowego systemu funkcjonowania instytucji" - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM szef kancelarii premiera i koordynator służb specjalnych Jacek Cichocki. Chodzi o ujawnienie przez Zbigniewa Stonogę akt afery podsłuchowej. "To największy tego typu wyciek z akt śledztwa w historii. Wczoraj w nocy rozmawiałem z prokuratorem generalnym i zgodziliśmy się, że czynności są niezbędne. Rozmawiałem także z szefem ABW i poprosiłem o bardzo pilną analizę" - dodaje Cichocki.
 • Kierwiński: SKOK-i mogą być największą aferą finansową 25-lecia

  - Jeżeli PiS chce powiedzieć, że środowisko SKOK-ów związane było z PO, to kłamie. Jestem przekonany, że SKOK-i mogą być jedną z największych afer finansowych w 25-leciu – mówi w Kontrwywiadzie RMF FM szef gabinetu politycznego Ewy Kopacz Marcin Kierwiński. - PiS bardzo mocno bronił SKOK-ów. Przez długie lata blokował objęcie SKOK-ów nadzorem KNF-u – dodaje Kierwiński. Zaznacza, że Lech Kaczyński i Andrzej Duda w 2009 roku zablokowali ustawę stworzoną przez Platformę, która to ustawa miała objąć SKOK-i nadzorem gwarancji bankowych i KNF-u. Komisja śledcza ws. SKOK-ów? - Nigdy nie mówi się nigdy w polityce – odpowiada Marcin Kierwiński. Jego zdaniem sprawa jest o tyle poważna, że „mamy do czynienia z senatorem PiS, który uwłaszcza się do majątku SKOK-ów”. - To musi być dokładnie sprawdzone – ocenia minister w Kancelarii Premiera.
 • Marek Falenta: Zostałem wrobiony

  Jestem niewinny. Chciałem tylko sprzedawać tani węgiel - zapewnia w Kontrwywiadzie RMF FM Marek Falenta, biznesmen i główny podejrzany w aferze podsłuchowej. Jak mówi, wydaje mu się, że został wrobiony przez "baronów węglowych". - Jestem na rynku od 17 lat, posiadam około 30 firm, zatrudniam dwa tysiące ludzi. Nie podjąłbym takiej akcji. Nie jestem samobójcą - podkreśla.