afera madrycka

Artykuły - Afera madrycka (4)

 • Adam Rogacki został członkiem zarządu Orlen Paliwa

  Adam Rogacki został członkiem zarządu Orlen Paliwa

  Adam Rogacki, były poseł PiS i jeden z bohaterów afery madryckiej, został członkiem zarządu Orlen Paliwa - informuje TVN24 BiS. To druga posada, którą Rogacki dostał w państwowych spółkach. Zasiada też w radzie nadzorczej spółki PL.2012+, będącej operatorem Stadionu Narodowego w Warszawie.
 • ​PO: Bohaterowie afery madryckiej wracają

  ​PO: Bohaterowie afery madryckiej wracają

  Posłowie Platformy Obywatelskiej krytykują politykę personalną rządu Prawa i Sprawiedliwości.
 • Umorzono śledztwo w sprawie byłych posłów PiS - Hofmana, Kamińskiego i Rogackiego

  Umorzono śledztwo w sprawie byłych posłów PiS - Hofmana, Kamińskiego i Rogackiego

  W czwartek umorzono śledztwo w sprawie rozliczenia podróży służbowej do Madrytu byłych posłów PiS Adama Hofmana, Mariusza A. Kamińskiego i Adama Rogackiego. Prokuratura Okręgowa w Warszawie uznała, że w sprawie nie doszło do oszustwa na szkodę Kancelarii Sejmu.
 • Wpadka Hofmana. Był jednocześnie w Warszawie i Londynie?

  Wpadka Hofmana. Był jednocześnie w Warszawie i Londynie?

  Dane na temat służbowych wyjazdów posłów zamieszczone na stronie Sejmu pokazują, że Adam Hofman musiał skłamać opisując jedną ze swoich podróży. Według dokumentów, 23 maja 2013 roku poseł przebywał na posiedzeniu Komisji Kultury Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy w Londynie. Tymczasem rzecznik PiS był wtedy w Warszawie, gdzie udzielał wywiadu RMF FM.

Filmy - Afera madrycka (2)

 • Felieton Tomasza Olbratowskiego: Jesteśmy bogatym krajem!

  Nie milkną echa "afery madryckiej". Okazało się, że poseł PO Sławomir Neumann w latach 2009 - 2013 co roku deklarował taką samą (!) kwotę na przejazdy prywatnym autem w celach służbowych: 35 103 zł i 60 gr... Jeśli posłowie do tego stopnia wyłudzają państwowe pieniądze i jeszcze jest co wyłudzać, to znaczy, że jesteśmy naprawdę bogatym krajem - do takiego wniosku doszedł Tomasz Olbratowski.
 • Błaszczak: Niech Sikorski przeprosi Halickiego. To były materiały od niego

  „Halicki straszy mnie sądem. Wczoraj pokazał mi na sejmowym korytarzu bilety i zacząłem się zastanawiać, dlaczego tak histerycznie zareagował” – mówi przewodniczący klubu parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak w Kontrwywiadzie RMF FM. Błaszczak tłumaczy, że oskarżył Halickiego o bilokację na podstawie dokumentów, jakie przekazał mu marszałek Sejmu. „Halickiego powinien przeprosić Sikorski za to, że takie materiały przedstawia. Jak można mieć do niego zaufanie?” – pyta Błaszczak.