Afera GetBack

Artykuły - Afera GetBack (19)

 • UOKiK: GetBack wprowadzał w błąd nabywców obligacji

  UOKiK: GetBack wprowadzał w błąd nabywców obligacji

  Spółka GetBack stosowała nieuczciwe praktyki przy oferowaniu i sprzedaży obligacji korporacyjnych, jej przedstawiciele wprowadzali konsumentów w błąd - uznał prezes UOKiK Tomasz Chróstny. Według UOKiK decyzja ta będzie pomocna przy dochodzeniu przez konsumentów roszczeń w sądach.
 • Mijają dwa lata od wybuchu afery GetBack. Poszkodowani tracą cierpliwość i pozywają Skarb Państwa

  Mijają dwa lata od wybuchu afery GetBack. Poszkodowani tracą cierpliwość i pozywają Skarb Państwa

  Dokładnie dwa lata temu nastąpiło zawieszenie obrotu instrumentami finansowymi emitowanymi przez spółkę GetBack. Szacuje się, że konsumenci stracili ponad 2 mld złotych. Sami poszkodowani donoszą, że do sądów zostały już wniesione pozwy przeciwko Skarbowi Państwa. Dodają, że na taki krok zdecydują się kolejne osoby. Jednocześnie oceniają działania prokuratury jako niepełne. Liczą na to, że pod koniec roku może zostać wniesiony do sądu akt oskarżenia. Jednak prawnicy studzą te oczekiwania i ostrzegają, że sprawa może ciągnąć się kolejne, długie lata.
 • Rzecznik Finansowy wygrywa z Idea Bankiem

  Rzecznik Finansowy wygrywa z Idea Bankiem

  Rzecznik Finansowy wygrał spór z Idea Bankiem, który nie chciał udostępnić dokumentów potrzebnych do postępowania interwencyjnego. Sąd utrzymał wysoką karę za odmowę współpracy.
 • Afera GetBack: Poszkodowani postulują powołanie funduszu rekompensat

  Afera GetBack: Poszkodowani postulują powołanie funduszu rekompensat

  ​Poszkodowani domagają się przyśpieszenia śledztwa prokuratorskiego w sprawie GetBack oraz powołania funduszu rekompensat - ogłoszono na konferencji w Sejmie.
 • GetBack odzyska 40 milionów złotych

  GetBack odzyska 40 milionów złotych

  To efekt ugody, jaka wrocławski windykator zawarł z Lartiq TFI (tak dzisiaj nazywa się Trigon TFI) – wynika z informacji "DGP".
 • ​Afera GetBack: Rząd jest gotów przyjąć tylko część rekomendacji NIK

  ​Afera GetBack: Rząd jest gotów przyjąć tylko część rekomendacji NIK

  Rząd jest gotów przyjąć tylko część rekomendacji Najwyższej Izby Kontroli po aferze GetBack - ustalił dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda. NIK opublikował we wtorek raport, w którym sugerował, by w procesach aferalnych obniżyć poszkodowanym koszty opłaty sądowej, przenieść ciężar dowodu na oskarżonego i zwolnić z części tajemnicy Komisję Nadzoru Finansowego oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
 • Stanowisko UKNF dotyczące informacji o wynikach kontroli NIK ws. GetBack

  Stanowisko UKNF dotyczące informacji o wynikach kontroli NIK ws. GetBack

  Urząd KNF zajął stanowisko ws. informacji o wynikach kontroli Najwyższej Izby Kontroli - podała Komisja Nadzoru Finansowego w wtorkowym komunikacie. Dodano, że wystąpienie NIK zostało wnikliwie przeanalizowane przez UKNF, który jest na etapie wdrażania działań mających na celu realizację zaleceń Izby.
 • "Dziennik Gazeta Prawna": Rynek zawiódł w GetBacku

  Nadzór nie kontrolował, TFI nie sprawdzały, banki sprzedawały wierzytelności i obligacje, a audytorzy nie widzieli nic złego - kontrolerzy NIK pokazują, kto mógł wychwycić aferę GetBacku wcześniej - podaje środowy "DGP".
 • CBA zatrzymało pięć kolejnych osób w związku z nieprawidłowościami w spółce GetBack

  CBA zatrzymało pięć kolejnych osób w związku z nieprawidłowościami w spółce GetBack

  Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało pięć kolejnych osób w związku z śledztwem dotyczącym nieprawidłowości w spółce GetBack - dowiedziała się PAP.
 • Poszkodowani w aferze GetBack w Ministerstwie Finansów

  Poszkodowani w aferze GetBack w Ministerstwie Finansów

  Kary w aferze GetBack powinny być przeznaczone na rekompensaty dla poszkodowanych - z takim postulatem obligatariusze GetBack przyszli na spotkanie do Ministerstwa Finansów. Poszkodowani spotykają się z wiceministrem Piotrem Nowakiem.

Filmy - Afera GetBack (2)

 • "To gangsterskie metody" - S. Neumann komentuje ujawnione nagranie z udziałem szefa KNF

  Po publikacji "Gazety Wyborczej" dotyczącej korupcyjnej propozycji złożonej przez szefa Komisji Nadzoru Finansowego właścicielowi jednego z banków, Sławomir Neumann porównał opisany schemat działania do metod włoskiej mafii z "Ojca Chrzestnego". (TVN24/x-news)
 • "Afera Amber Gold to przy tym wszystkim to jest nic". Sąd odroczył postępowanie ws. Getback

  Wrocławski sąd odroczył do 9 października zgromadzenie, na którym miało być zawarte porozumienie z dłużnikiem - czyli spółką Getback, a jej wierzycielami. Wniosek o odroczenie złożył pełnomocnik firmy. Do wniosku przychyliła się Rada Wierzycieli. - Dziękuję sędziemu komisarzowi, radzie wierzycieli. Zapadła decyzja, która nas satysfakcjonuje i daje nam czas – oświadczył Przemysław Dąbrowski, prezes Getback. (TVN24/x-news)