Afera GetBack

Artykuły - Afera GetBack (24)

 • KNF nałożyła na GetBack 1 mln zł kar

  KNF nałożyła na GetBack 1 mln zł kar

  Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na GetBack trzy kary pieniężne o łącznej wysokości 1 mln zł za nienależyte wykonanie obowiązków informacyjnych - podała KNF w komunikacie.
 • Afera GetBack: Będzie aresztowanie Leszka Czarneckiego?

  Afera GetBack: Będzie aresztowanie Leszka Czarneckiego?

  W poniedziałek Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia rozpozna wniosek Prokuratury Regionalnej w Warszawie o tymczasowe aresztowanie Leszka Czarneckiego w związku z tzw. Aferą GetBack. Nieoficjalnie PAP dowiedziała się, że miało to związek z zatrzymaniem Romana Giertycha, głównego adwokata biznesmena, którego Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało przed gmachem Sądu Okręgowego w Warszawie 15 października w związku z postępowaniem prowadzonym przez Prokuraturę Regionalną w Poznaniu.
 • KNF domaga się odwołania Leszka Czarneckiego

  KNF domaga się odwołania Leszka Czarneckiego

  Komisja Nadzoru Finansowego domaga się odwołania przewodniczącego rady nadzorczej Idea Banku Leszka Czarneckiego z rady - poinformował bank w komunikacie
 • RMF FM : Przecena banków związanych z Leszkiem Czarneckim

  RMF FM : Przecena banków związanych z Leszkiem Czarneckim

  ​Prokuratura regionalna w Warszawie chce aresztowania Leszka Czarneckiego w związku ze sprawą GetBack. W sądzie jest już wniosek prokuratury regionalnej w Warszawie w sprawie znanego biznesmena - podała RM FM powołując się na ustalenia swoich reporterów śledczych.
 • Afera GetBack wkrótce w sądzie. To oszustwo na 2 mld zł

  Afera GetBack wkrótce w sądzie. To oszustwo na 2 mld zł

  Na tyle wyliczyła szkodę blisko ośmiu tysięcy obligatariuszy prokuratura zajmująca się GetBackiem. Akt oskarżenia pojawi się prawdopodobnie w październiku.
 • UOKiK: GetBack wprowadzał w błąd nabywców obligacji

  UOKiK: GetBack wprowadzał w błąd nabywców obligacji

  Spółka GetBack stosowała nieuczciwe praktyki przy oferowaniu i sprzedaży obligacji korporacyjnych, jej przedstawiciele wprowadzali konsumentów w błąd - uznał prezes UOKiK Tomasz Chróstny. Według UOKiK decyzja ta będzie pomocna przy dochodzeniu przez konsumentów roszczeń w sądach.
 • Mijają dwa lata od wybuchu afery GetBack. Poszkodowani tracą cierpliwość i pozywają Skarb Państwa

  Mijają dwa lata od wybuchu afery GetBack. Poszkodowani tracą cierpliwość i pozywają Skarb Państwa

  Dokładnie dwa lata temu nastąpiło zawieszenie obrotu instrumentami finansowymi emitowanymi przez spółkę GetBack. Szacuje się, że konsumenci stracili ponad 2 mld złotych. Sami poszkodowani donoszą, że do sądów zostały już wniesione pozwy przeciwko Skarbowi Państwa. Dodają, że na taki krok zdecydują się kolejne osoby. Jednocześnie oceniają działania prokuratury jako niepełne. Liczą na to, że pod koniec roku może zostać wniesiony do sądu akt oskarżenia. Jednak prawnicy studzą te oczekiwania i ostrzegają, że sprawa może ciągnąć się kolejne, długie lata.
 • Rzecznik Finansowy wygrywa z Idea Bankiem

  Rzecznik Finansowy wygrywa z Idea Bankiem

  Rzecznik Finansowy wygrał spór z Idea Bankiem, który nie chciał udostępnić dokumentów potrzebnych do postępowania interwencyjnego. Sąd utrzymał wysoką karę za odmowę współpracy.
 • Afera GetBack: Poszkodowani postulują powołanie funduszu rekompensat

  Afera GetBack: Poszkodowani postulują powołanie funduszu rekompensat

  ​Poszkodowani domagają się przyśpieszenia śledztwa prokuratorskiego w sprawie GetBack oraz powołania funduszu rekompensat - ogłoszono na konferencji w Sejmie.
 • GetBack odzyska 40 milionów złotych

  GetBack odzyska 40 milionów złotych

  To efekt ugody, jaka wrocławski windykator zawarł z Lartiq TFI (tak dzisiaj nazywa się Trigon TFI) – wynika z informacji "DGP".