afera finansowa

Artykuły - Afera finansowa (15)

 • Szczecin: Śledztwo w sprawie piramidy finansowej

  Szczecin: Śledztwo w sprawie piramidy finansowej

  Nawet 3,5 tys. osób mogło uczestniczyć w piramidzie finansowej - ustaliła Prokuratura Regionalna w Szczecinie, która wspólnie z ABW prowadzi śledztwo w sprawie działania firmy Pay Trade International Club LLC z siedzibą w Stanach Zjednoczonych.
 • Bomba z opóźnionym zapłonem

  Bomba z opóźnionym zapłonem

  Fala uderzeniowa Panama Papers obiegła cały świat. Kolejna przyjdzie już niebawem, na początku maja. Czy tym razem pojawi się więcej polskich nazwisk? Powinno się pojawić, bo szwajcarski private banking i parkowanie pieniędzy w rajach podatkowych były w Polsce modne od dawna. Według ostatnich doniesień "Dziennika Gazety Prawnej" rodzimi przedsiębiorcy swoje firmy rejestrują ostatnio najczęściej w Libanie, gdzie proces ten nie jest kosztowny, a podatki niskie.
 • Finansowi aferzyści nie siedzą w więzieniach

  Finansowi aferzyści nie siedzą w więzieniach

  Głośne afery na rynku finansowym wybuchają co kilka lat i zawsze pojawia się pytanie - jak można było do tego dopuścić? Ta kwestia przewijała się mocno w 2012 r., kiedy po upadku Amber Gold wśród winnych bezczynności wymieniane były wszystkie służby państwowe, zaczynając od nadzoru finansowego, poprzez prokuraturę i ABW, a na aparacie skarbowym kończąc.
 • Koniec afery Art-B

  Po cichu umorzono śledztwo w sprawie Art-B, pierwszego wielkiego skandalu finansowego III RP - informuje "Rzeczpospolita".
 • Lecą białe kołnierzyki manipulujące kursami walut

  Lecą białe kołnierzyki manipulujące kursami walut

  Matactwa przy stawce LIBOR i manipulacje przy kursach wymiany walut to dwie największe afery finansowe ostatnich miesięcy. W obu sprawach swoje dochodzenia prowadzą m.in. instytucje nadzoru finansowego Wielkiej Brytanii, USA i Szwajcarii.
 • KNF: Nie ma winnych afery Amber Gold

  KNF: Nie ma winnych afery Amber Gold

  Efekty rocznego śledztwa: 13 tys. osób pokrzywdzonych, 668 mln zł strat, dwoje podejrzanych. Żadnych innych dowodów.
 • Polak oskarżony ws. prowadzenia firmy parabankowej na Ukrainie

  Prokuratura Okręgowa w Gliwicach skierowała do sądu akt oskarżenia ws. Polaka, który na terenie Ukrainy prowadził firmę parabankową i oszukał co najmniej 800 osób na łączną kwotę 4,5 mln zł. Śledztwo wspólnie z prokuraturą prowadziła ABW.
 • Trzech największych aferzystów

  Trzech największych aferzystów

  Głównym bohaterem największej przestępczej afery finansowej na Wall Street jest znany i wpływowy członek amerykańskiej finansjery - Bernard Madoff (ur. 1938).
 • Prokuratura stawia zarzuty członkom zarządu Prokom Investments

  Prokuratura stawia zarzuty członkom zarządu Prokom Investments

  Zarzut działania na szkodę spółki przedstawiła katowicka prokuratura byłemu członkowi zarządu Prokom Investments S.A. Dwóch członków obecnego zarządu firmy - w tym jej prezes Ryszard Krauze - zostało wezwanych do prokuratury w charakterze podejrzanych.
 • Kolejna afera finansowa we Lwowie

  Kolejna afera finansowa we Lwowie

  Prokuratura we Lwowie postawiła zarzuty pracownikom jednej ze spółek o sprzeniewierzenie środków budżetowych, przeznaczonych na realizację programów ukierunkowanych na przygotowania miasta do Euro-2012.