afera

Synonimy:
afear, afery
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Afera (899)

Filmy - Afera (16)

 • "Nie można pozwolić, aby wielkie afery PiS były ukrywane". PO wnioskuje o specjalne posiedzenie sejmu

  W ostatnich dniach wyszło na jaw wiele bulwersujących informacji dotyczących osób, które pełnią najważniejsze funkcje w służbach specjalnych, w związku z ich podejrzaną działalnością w czasie afery reprywatyzacyjnej i przy próbach wytransferowania środków ze środowiska związanego z Jarosławem Kaczyńskim, a wcześniej przejętym od Skarbu Państwa, na Cypr – powiedział Sławomir Neumann, poseł PO. Poseł odniósł się w ten sposób do doniesień „Gazety Wyborczej”, że PiS zamierza sprzedać działkę przy ul. Srebrnej w Warszawie, a transakcję przeprowadzić za pomocą zarejestrowanej na Cyprze spółki Conarius, co pozwoliłoby na uniknięcie podatku. Jak dodał, nie można pozwolić, aby w cieniu służb specjalnych wielkie afery PiS-u były ukrywane. Dlatego zapowiedział złożenie wniosku do marszałka Marka Kuchcińskiego o zwołanie po Świętach Wielkanocnych specjalnego posiedzenia Sejmu, na którym premier mógł odnieść się do tych informacji i wyjaśnić zaangażowanie „najważniejszych osób ze służb specjalnych w aferę reprywatyzacyjną”. Sławomir Neumann odniósł się również do sprawy zatrzymania byłego wiceministra finansów w rządzie PO-PSL, Jacka Kapicy. - - To nie jest zaskakujące w państwie PiS, że za każdym razem jak PiS ma problemy wizerunkowe i sondażowe, aresztuje się kogoś w sposób pokazowy, a później te sprawy najczęściej kończą się niczym – uważa Sławomir Neumann.
 • Gigantyczna afera "Cambridge Analytica Files".

  Gigantyczna afera "Cambridge Analytica Files".
 • Gigantyczna afera "Cambridge Analytica Files".

  Gigantyczna afera "Cambridge Analytica Files".
 • "Obecne prawo chroni złodziei". Partia Razem domaga się pełnej jawności po doniesieniach nt. przepisywania przez M. Morawieckiego majątku na żonę

  Partia Razem domaga się jawności majątkowej także w przypadku osób, które pozostają we wspólnym gospodarstwie domowym z najwyższymi urzędnikami państwowymi. To reakcja na doniesienia medialne o ukrawaniu przez premiera Morawieckiego majątku, który przepisywał na żonę. – To jest koronny dowód, że potrzebujemy zmiany ustawodawstwa antykorupcyjnego – stwierdził Adrian Zandberg z zarządu krajowego Razem. W ocenie Zandberga, można w Polsce z łatwością ukryć majątek podpisując umowę o rozdzielności małżeńskiej, a takie prawo chroni "złodziei, oszustów i nieuczciwych polityków". – To szokujące, że z tej luki prawnej skorzystał premier Rzeczpospolitej – uważa Zandberg. – Żona Morawieckiego prowadzi firmę Amicus, która zajmuje się komercyjnym wynajmem nieruchomości. Według mediów, posiada także lokale mieszkalne. Tymczasem rząd Prawa i Sprawiedliwości, w którym zasiadał Morawiecki, wprowadził rozwiązania prawne skrajnie niekorzystne dla lokatorów i skrajnie korzystne dla firm takich jak Amicus – mówił Zandberg, odnosząc się do ustawy związanej z programem Mieszkanie +. Daje ona prawo do eksmitowania lokatorów, którzy zalegają z opłatami więcej niż trzy miesiące. Rzecznik Praw Obywatelskich i organizacje lokatorskie apelowały do prezydenta, by nie podpisywał ustawy.