adwokat

Synonimy:
adwokaci,
Inne znaczenia:
Adwokat (Film (1998)[Civil Action] Reż.Steven Zaillian) , Adwokat (Film (2013)[The Counselor] Reż.Ridley Scott)

Artykuły - Adwokat (336)

 • Na rynku jest coraz więcej adwokatów, radców prawnych i doradców podatkowych. Ale ceny usług nie spadają

  Na rynku jest coraz więcej adwokatów, radców prawnych i doradców podatkowych. Ale ceny usług nie spadają

  W ciągu ostatnich 5 lat liczba czynnych adwokatów w Polsce wzrosła o prawie 5,5 tys. Przybyło też ponad 1,5 tys. tych, którzy nie wykonują zawodu. W przypadku aplikantów mówimy o spadku o blisko 1,8 tys. Z kolei grupa radców prawnych powiększyła się o przeszło 12 tys. Te dane dotyczą okresu od 2013 roku do połowy ub.r. Jeśli chodzi o doradców podatkowych, w styczniu br. było ich o ponad 200 więcej niż w 2015 roku. Teoretycznie przez ww. kwestie usługi powinny być tańsze. Jednak, jak podkreślają eksperci, dzieje się zupełnie odwrotnie.
 • Wolne zawody w Polsce - portret profesjonalisty 2017

  Wolne zawody w Polsce - portret profesjonalisty 2017

  Osoby wykonujące wolne zawody funkcjonują dziś w Polsce w wyjątkowo sprzyjających warunkach. Stabilny wzrost gospodarczy napędzany konsumpcją prywatną oznacza, że przedsiębiorcom łatwiej jest prowadzić działalność, nawet w środowisku mocnej konkurencji.
 • "Rzeczpospolita": Atak na tajemnicę

  Fiskus chce, by doradcy podatkowi i prawnicy zdradzali mu swoje sekrety - informuje we wtorek "Rzeczpospolita".
 • Debata o tajemnicy zawodowej adwokatów i dziennikarzy

  Debata o tajemnicy zawodowej adwokatów i dziennikarzy

  - Wyłączanie tajemnicy adwokackiej i dziennikarskiej w określonych przypadkach jest konieczne dla funkcjonowania policji i służb - przekonywał w środę p.o. szefa CBA Ernest Bejda. Przeciwnego zdania byli prawnicy i dziennikarze, którzy bronili prawa do swojej tajemnicy zawodowej.
 • Prezydent podpisał nowelę ustawy o adwokaturze

  Prezydent podpisał nowelę ustawy o adwokaturze

  Prezydent podpisał nowelizację ustawy o adwokaturze. Nowelizacja Prawa o adwokaturze oraz ustawy o radcach prawnych powstała w związku ze zwiększeniem w ostatnich latach liczby osób wykonujących te profesje.
 • Wojna cenowa u prawników

  Stawki za niektóre usługi adwokatów i radców spadły nawet o jedną dziesiątą. To efekt otwarcia tych zawodów - donosi "Rzeczpospolita".
 • Rada adwokacka wskazała, kto będzie obrońcą Trynkiewicza

  Rada adwokacka wskazała, kto będzie obrońcą Trynkiewicza

  Adwokat Marcin Lewandowski został w czwartek wskazany przez Okręgową Radę Adwokacką w Rzeszowie na pełnomocnika z urzędu Mariusza Trynkiewicza. Obrońca otrzymał akta sprawy i zapoznaje się z nimi.
 • Abp Skworc do adwokatów: Pozostańcie zamknięci na polityczne naciski

  Pozostańcie otwarci na głos sumienia i zamknięci na polityczne czy korporacyjne wpływy i naciski - powiedział podczas mszy św. w intencji adwokatury polskiej metropolita katowicki arcybiskup Wiktor Skworc. Mszą rozpoczęto Krajowy Zjazd Adwokatury.
 • "Adwokat": Tragedia "wyższych sfer" [recenzja]

  "Adwokat": Tragedia "wyższych sfer" [recenzja]

  Bajecznie bogaci ludzie w hollywoodzkich filmach uwielbiają balansować na granicy prawa. Zarabiają kupę szmalu, ale najbardziej cieszy ich to, że mogą prowadzić nielegalne interesy i są bezkarni. Próżniacza klasa filmowych bogaczy rozmiłowana w luksusie i kiczu jednocześnie to świat, do którego aspiruje Adwokat (Michael Fassbender).
 • Każdy dostanie adwokata z urzędu

  Każdy dostanie adwokata z urzędu

  Biedny czy bogaty, każdy chętny dostanie adwokata z urzędu. Za tę hojność państwa zapłacą podatnicy. Ile? Tego nie wie ani rząd, ani Sejm - pisze "Puls Biznesu".

Filmy - Adwokat (2)

 • Jak zrobić ajerkoniak w domu?

  Ajerkoniak, znany też jako adwokat, to jeden z najprostszych likierów, który pochodzi z Holandii. Popularność zdobył na całym świecie swoim delikatnym, słodkim smakiem. Ten gęsty likier jajeczny można zrobić samodzielnie w domu - po paru chwilach można już delektować się tym wybornym likierem. Zobaczcie nasz przepis!
 • "Adwokat" (teaser)

  "Adwokat" to nowy film Ridleya Scotta. Cieszący się powszechnym szacunkiem prawnik ze wszystkich sił stara się wyplątać z narkotykowego biznesu, który miał być dla niego krótką przygodą.