Adwent

Artykuły - Adwent (9)

 • W Kościele katolickim rozpoczyna się okres Adwentu

  W Kościele katolickim rozpoczyna się okres Adwentu

  Dziś chrześcijanie obchodzą pierwszą niedzielę Adwentu. Rozpoczyna ona nowy Rok Liturgiczny - czas przygotowania do Bożego Narodzenia i oczekiwania na ostateczne przyjście Chrystusa. Adwent trwa zwykle nieco ponad trzy tygodnie i obejmuje cztery kolejne niedziele.
 • Rozpoczyna się Adwent

  Rozpoczyna się Adwent

  W Kościele katolickim od dziś Adwent. To okres, który zaczyna nowy Rok Kościelny.
 • Biskupi: Adwent to czas porządkowania sumienia i życia

  Biskupi: Adwent to czas porządkowania sumienia i życia

  Adwent to czas porządkowania sumienia i życia; jest czasem radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie, na narodziny życia, które stanowi źródło i początek każdego ludzkiego istnienia i całej ludzkiej przyszłości - podkreślają biskupi polscy w liście pasterskim.
 • W Kościele katolickim rozpoczyna się okres adwentu

  W Kościele katolickim rozpoczyna się okres adwentu

  W niedzielę, 27 listopada, w Kościele katolickim rozpoczyna się okres adwentu. Jest to czas przygotowania do uroczystości Świąt Bożego Narodzenia. Adwent rozpoczyna też nowy rok liturgiczny.
 • Druga niedziela adwentu dniem pomocy katolikom na Wschodzie

  Druga niedziela adwentu (6 grudnia) będzie po raz dziesiąty obchodzona jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej dla Kościoła katolickiego na Wschodzie.
 • Abp Zimoń przed Adwentem o kapłaństwie i małżeństwie

  Chrześcijańskiej wizji małżeństwa oraz współczesnej roli kapłaństwa poświęcił metropolita katowicki, abp Damian Zimoń, swój list pasterski na przypadającą za tydzień pierwszą niedzielę Adwentu. Dokument został ogłoszony w niedzielę, kiedy obchodzona jest uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.
 • PKP obiecuje cuda na Euro 2012

  PKP obiecuje cuda na Euro 2012

  Modernizację 1200 km linii kolejowych i 15 dworców w związku z przygotowaniami do piłkarskich mistrzostw Europy zapowiedział podczas konferencji "Eurolog'2012" w Krakowie Jarosław Adwent z zarządu PKP S.A.
 • Łapy precz

  11 - 17 grudnia - łapy precz 3 grudnia zaczął się adwent; czas odpokutować za grzechy. Na PMS, czyli syndrom napięcia przedmiesiączkowego, skarży się ok. 90 proc. kobiet. Możesz wziąć winę na siebie i pospieszyć z pomocą. Oto litania przykazań: nie namawiaj jej do seksu tydzień przed okresem. Nie obrażaj się, kiedy dostajesz kosza. Nie próbuj "rozluźnić" jej alkoholem (działa odwrotnie), prędzej czekoladą. Oferuj masaż skroni i ciepłą kąpiel. Kup w aptece magnez, witaminy A i D, herbatki
 • Adwent z SMSem

  Nowo powstały wortal SuperSMS.pl uruchomiony przez One2One (zapowiadaliśmy to wcześniej - oferuje też serwis "na czasie". Użytkownicy tego serwisu otrzymują bowiem SMSy zawierające rozważania o człowieku i życiu - przygotowanych z okazji adwentu przez poznańskiego księdza rzymskokatolickiego i redaktora naczelnego pisma "Dobra Nowina" - Tomasza Słomińskiego.

Filmy - Adwent (1)