Adwent

Artykuły - Adwent (16)

 • W Kościele katolickim rozpoczyna się okres Adwentu

  W Kościele katolickim rozpoczyna się okres Adwentu

  Dziś chrześcijanie obchodzą pierwszą niedzielę Adwentu. Rozpoczyna ona nowy Rok Liturgiczny - czas przygotowania do Bożego Narodzenia i oczekiwania na ostateczne przyjście Chrystusa. Adwent trwa zwykle nieco ponad trzy tygodnie i obejmuje cztery kolejne niedziele.
 • Rozpoczyna się Adwent

  Rozpoczyna się Adwent

  W Kościele katolickim od dziś Adwent. To okres, który zaczyna nowy Rok Kościelny.
 • Biskupi: Adwent to czas porządkowania sumienia i życia

  Biskupi: Adwent to czas porządkowania sumienia i życia

  Adwent to czas porządkowania sumienia i życia; jest czasem radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie, na narodziny życia, które stanowi źródło i początek każdego ludzkiego istnienia i całej ludzkiej przyszłości - podkreślają biskupi polscy w liście pasterskim.
 • Pismo Święte w MP3

  Pismo Święte w MP3

  Benedyktyni z Tyńca przygotowali wiernym na tegoroczny Adwent niespodziankę - Biblię Tysiąclecia w wersji audio - informuje "Dziennik Polski".
 • Adwent w Tyrolu

  Adwent w Tyrolu

  W Tyrolu można przed świętami poczuć atmosferę dawnych lat, zachwycić się perełkami tradycyjnego rękodzieła, przespacerować wąskimi uliczkami i wśród świątecznych aromatów i w blasku świec pozwolić się oczarować niezwykłemu urokowi tyrolskich jarmarków adwentowych.
 • W Kościele katolickim rozpoczyna się okres adwentu

  W Kościele katolickim rozpoczyna się okres adwentu

  W niedzielę, 27 listopada, w Kościele katolickim rozpoczyna się okres adwentu. Jest to czas przygotowania do uroczystości Świąt Bożego Narodzenia. Adwent rozpoczyna też nowy rok liturgiczny.
 • Druga niedziela adwentu dniem pomocy katolikom na Wschodzie

  Druga niedziela adwentu (6 grudnia) będzie po raz dziesiąty obchodzona jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej dla Kościoła katolickiego na Wschodzie.
 • Abp Zimoń przed Adwentem o kapłaństwie i małżeństwie

  Chrześcijańskiej wizji małżeństwa oraz współczesnej roli kapłaństwa poświęcił metropolita katowicki, abp Damian Zimoń, swój list pasterski na przypadającą za tydzień pierwszą niedzielę Adwentu. Dokument został ogłoszony w niedzielę, kiedy obchodzona jest uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

Filmy - Adwent (1)