Adrenalina

Artykuły - Adrenalina (6)

 • Kości biorą udział w reakcji na stres

  Kości biorą udział w reakcji na stres

  Do zaskakujących wniosków doszli amerykańscy naukowcy. Wbrew temu, co powszechnie się uważa, to nie adrenalina odpowiada za odruch ucieczki w momencie zagrożenia. Główną rolę odgrywa w tym procesie wytwarzana przez komórki kościotwórcze osteokalcyna.
 • Uważaj: Stres zabija!

  Uważaj: Stres zabija!

  Sytuacje stresowe przytrafiają się każdemu. Spotkanie z szefem, rodzinna kłótnia, ważny egzamin czy kierowca, który zajeżdża nam drogę... Organizm jest doskonale przygotowany do radzenia sobie w takich momentach. Ta fizjologiczna broń to przede wszystkim adrenalina i kortyzol. Problem pojawia się, gdy żyjemy w ciągłym stresie...
 • Ludzie mają przygody w genach

  Ludzie mają przygody w genach

  Co uczyniło z ludzi gatunek, który był w stanie opanować całą planetę? Z pewnością rozum. Ale nie tylko on. Rozum sam w sobie byłby niewystarczającym elementem, gdyby człowieka nie napędzała żądza poznawania tego, co nieznane.
 • Adrenalina u Kuby

  Adrenalina u Kuby

  Zespół Moja Adrenalina zagra w najbliższym programie Kuby Wojewódzkiego, w niedzielę, 2 maja. Gościem popularnego talk-show będzie z kolei Marcin Urbaś, jeden z najlepszych sprinterów w Europie, a jednocześnie wokalista metalowej formacji Sceptic.
 • Będzie Kat!

  Będzie Kat!

  Legenda polskiego metalu, formacja Kat, wróci na scenę. W ciągu najbliższych kilku miesięcy zespół zamierza ponownie nagrać album "Oddech wymarłych światów", a na początku przyszłego roku rozpocznie pracę nad nowym materiałem. W planach jest również wznowienie płyty "Jarocin - live" oraz płyta DVD i książka o zespole.
 • Adrenalina zamiast Kata

  Adrenalina zamiast Kata

  Piotr Luczyk, były gitarzysta Kata, założył nowy zespół. W skład Adrenaliny, której debiutanckiego albumu możemy spodziewać się na początku przyszłego roku, wchodzą również muzycy związani z grupami Dragon i Genesis Of Aggression.

Filmy - Adrenalina (17)

 • Slackline nad norwerskim jeziorem. Dla fanów adrenaliny

  Quirin Herterich przeszedł 2,5 km nad norweskim jeziorem na linie. Śmiałek jest zawodowcem uprawiającym dyscyplinę slackline – czyli właśnie chodzenie po linie. Pierwotnie jego plan zakładał przejście 2800 metrów bez upadku, jednak na ostatnim odcinku stracił równowagę i musiał chwycić się liny. (STORYFUL/x-news)
 • Mężczyzna z tej przygody nie wiele zapamięta. Co się stało?

  Para zdecydowała się na wypróbowanie nowej atrakcji w parku rozrywki. Kiedy tylko zostali wystrzeleni w powietrze mężczyźnie "odcinało prąd". Kiedy już doszedł do siebie udało mu się chwycić dziewczynę za rękę.
 • Slacklining w niezwykle ekstremalnych warunkach

  To dopiero ekstremalne warunki na slacklining! 28-letni Emerson Machado z Brazylii, który podjął się tego zadania, wcale nie uważa, że to szalony pomysł. Wszystko jest bowiem zaplanowane w każdym możliwym szczególe. Czy siła fal, rozbijających się tuż pod jego stopami, też? (STORYFUL/x-news)
 • Dla tego faceta nie ma rzeczy niemożliwych

  Dla tego mężczyzny nie ma rzeczy niemożliwych. Rumuński akrobata wybrał się na most na rzece Danube nieopodal serbskiej granicy. Jeździł tam na monocyklu po stalowej konstrukcji mostu, a także chodził po niej pieszo. Na koniec utrzymywał zwisającą narzeczoną. (STORYFUL/x-news)