Administaracja biurowa

Artykuły - Administaracja biurowa (8)

 • Urzędu Ochrony Danych Osobowych ostrzega przed fałszywymi kontrolerami

  Urzędu Ochrony Danych Osobowych ostrzega przed fałszywymi kontrolerami

  Ponieważ w ostatnim czasie do przedsiębiorców zaczęły zgłaszać się osoby podające się za kontrolerów z Urzędu Ochrony Danych Osobowych, zalecamy zachowanie ostrożności. Informujemy, że co do zasady uprzedzamy o naszych kontrolach.
 • NIK zabadał system zamówień publicznych

  NIK zabadał system zamówień publicznych

  Jak wynika z opublikowanego w czwartek raportu NIK, zwraca on uwagę na nieprawdziwe dane w sprawozdaniach z udzielonych zamówień podprogowych. Według niej, w konsekwencji nie ma rzetelnych danych do monitorowania krajowego systemu zamówień publicznych.
 • Samorządy czekają na cięcia płac?

  Samorządy czekają na cięcia płac?

  Nowe rozporządzenie w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych weszło w życie 19 maja. Zgodnie z nim od 1 lipca będą obowiązywały niższe stawki wynagrodzenia zasadniczego wójtów, burmistrzów, prezydentów miast, burmistrzów dzielnic m.st. Warszawy, a także ich zastępców. ​ Część rad sceptycznych jest wobec uchwał obniżających wynagrodzenia w samorządach.
 • Centra usług wspólnych: Branża która masowo zatrudnia młodych

  Centra usług wspólnych: Branża która masowo zatrudnia młodych

  Od 2013 roku liczba osób zatrudnionych w zagranicznych centrach usług wspólnych w Polsce wzrosła o 40% i wynosi obecnie ponad 210 tysięcy pracowników. Tempo wzrostu zarobków w tej branży jest dwukrotnie szybsze niż w całej gospodarce i wynosi 7%, przy średnim wynagrodzeniu na poziomie 5562 zł brutto - wynika z Raportu Płacowego Antal.
 • Praca zdalna staje się bardzo popularna

  Praca zdalna staje się coraz bardziej popularna na polskim rynku pracy. Z jednej strony jest to podyktowane korzyściami finansowymi, z drugiej wynika ze specyfiki i preferencji pewnych grup zawodowych, na tyle poszukiwanych na rynku, że mogących wywierać na niego większy wpływ. Tu przede wszystkim na plan pierwszy wysuwają się zawody techniczne, ale również tzw. wolne zawody, związane np. z pisaniem lub tłumaczeniem tekstów.
 • Nawet 10 000 zł brutto dla sekretarki

  Nawet 10 000 zł brutto dla sekretarki

  ​ 25 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Sekretarki. To nieformalne święto ma na celu promowanie pracy osób na tym oraz na innych stanowiskach administracyjnych. Sekretarka, stereotypowo jeszcze dwadzieścia lat temu uchodziła za najważniejszą osobę w firmie, tuż po panu prezesie. To u niej można było załatwić "coś" z "niczego", bądź wyjść z pustymi rękami, w zależności od nastroju, pogody, itp. Taka wizja tego zawodu, wspomnienie z lat PRL-u, nie przystaje do współczesnych realiów.
 • Wizerunek księgowej odchodzi do lamusa

  Wskutek ożywienia gospodarczego firmy coraz śmielej podchodzą do powiększania swoich zespołów. Nauka, jaką wynieśli pracodawcy z panującego jeszcze do niedawna spowolnienia gospodarczego, zmieniła ich podejście do planowania polityki personalnej. Obecnie, mimo że sytuacja uległa zmianie, wzbogaceni o wcześniejsze doświadczenia poszukują pracowników, których wsparcie pomoże im ustrzec się przed ewentualnym pogorszeniem sytuacji i jednocześnie zwiększy efektywność firm. Stanowiska o profilu finansowo-księgowym są tego bardzo dobrym przykładem.
 • Eurokraci strajkują przeciw cięciom w administracji

  Eurokraci strajkują przeciw cięciom w administracji

  W związku z żądaniami krajów UE przeprowadzenia dalszych cięć w administracji unijnej, we wtorek strajkuje około 90 proc. z około 3 tys. pracowników Rady UE - poinformował PAP szef jednego ze związków zawodowych tej instytucji Guenther Lorenz.