adidas

Artykuły - Adidas (75)

 • "Der Spiegel": Adidas wystawia na sprzedaż markę Reebok

  "Der Spiegel": Adidas wystawia na sprzedaż markę Reebok

  Jak poinformował portal tygodnika "Der Spiegel", Adidas chce rozstać się ze swoją amerykańską spółką zależną Reebok, ponieważ 15 lat po przejęciu drugiemu co do wielkości producentowi sprzętu sportowego na świecie nie udało się rozwinąć marki.
 • Adidas zamyka zrobotyzowane fabryki na terenie Europy i USA

  Adidas zamyka zrobotyzowane fabryki na terenie Europy i USA

  Adidas postanowił zamknąć swoje zautomatyzowane fabryki na terenie Europy oraz USA. Produkowanie butów przez roboty okazało się niepowodzeniem.
 • Innowacyjne buty treningowe Adidas dla prawdziwych twardzieli

  Innowacyjne buty treningowe Adidas dla prawdziwych twardzieli

  Aarish Netarwala zaprojektował dla firmy Adidas parę butów treningowych, które symulują wrażenia płynące z biegania po miękkim piasku. Ma to zapewniać znacznie intensywniejsze doznania treningowe.
 • Adidas będzie wykorzystywał tylko plastik z recyklingu

  Adidas będzie wykorzystywał tylko plastik z recyklingu

  Do 2024 r. do produkcji butów firma Adidas będzie używać tylko plastiku pochodzącego z recyklingu.
 • Fani marki Adidas ofiarami phishingu

  Fani marki Adidas ofiarami phishingu

  Wzrasta liczba ofiar oszustw z wykorzystaniem metod socjotechnicznych. Hakerzy bardzo chętnie wykorzystują naszą łatwowierność i naiwność, dlatego ukrywają swoje intencje w coraz to wymyślniejszych konkursach z fałszywymi nagrodami i drogimi prezentami. Tym razem główną rolę w phishingowym przekręcie odegrały markowe nagrody „od firmy” Adidas.
 • Mundial niegodnie opłacony?

  Mundial niegodnie opłacony?

  Kiedy miliony ludzi na świecie przygotowują się do kibicowania ulubionym drużynom podczas Mistrzostw Świata w piłce nożnej, raport Foul Play opublikowany przez Éthique sur l'éthiquette i Clean Clothes Campaign ujawnia, że główni sponsorzy tego wydarzenia adidas i Nike, nie zapewniają godnej płacy swoim pracownikom.
 • Firma Adidas wycofała ze sprzedaży produkt z symboliką ZSRR

  Firma Adidas wycofała ze sprzedaży sukienkę z symboliką ZSRR, zaprojektowaną z okazji zbliżających się mistrzostw świata w piłce nożnej w Rosji. Produkt spotkał się z falą krytyki m.in. ze strony MSZ Litwy i IPN Ukrainy - podało Radio Swoboda.
 • Buty marki Adidas będą produkowane przez roboty

  Buty marki Adidas będą produkowane przez roboty

  To koniec ery masowej produkcji w Chinach. Adidas chce przenieść swoje fabryki do Niemiec i Stanów Zjednoczonych.
 • 10 rzeczy, których nie wiedziałeś o wielkich markach sportowych

  10 rzeczy, których nie wiedziałeś o wielkich markach sportowych

  Za każdą z wielkich marek sportowych stoją jej założyciele, wyznawane wartości i ciekawa historia. Na przykład, na pomysł nazwy marki New Balance wpadł jej założyciel, Brytyjczyk William J. Riley, kiedy obserwował, jak kury, które mają tylko po 3 palce w każdej łapie, poruszają się na jego podwórku. O tej i 9 pozostałych ciekawostkach na temat wybranych marek odzieży sportowej przeczytasz w tym artykule.

Filmy - Adidas (1)