Adamowicz

Artykuły - Adamowicz (7)

 • Polskie meble liczą się na świecie

  Polskie meble liczą się na świecie

  Wartość eksportu polskich mebli w 2014 roku wyniosła ponad 8 mld euro - poinformował wczoraj dyrektor Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli Marek Adamowicz.
 • Gdańsk otwiera się na turystów ze Wschodu

  Gdańsk otwiera się na turystów ze Wschodu

  - Rosjanie to bardzo dobrzy klienci, płacą, kupują dużo i dzisiaj zajmują kluczową pozycję obok turystów niemieckich - mówi Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska. Wkrótce na tablicach informacyjnych w Gdańsku znajdą się teksty w języku rosyjskim. Promocja regionu adresowana jest przede wszystkim do mieszkańców Kaliningradu i Sankt Petersburga.
 • IRG SGH: koniunktura wzrasta trzeci kwartał z rzędu

  Koniunktura w polskiej gospodarce rosła w październiku trzeci kwartał z rzędu - wynika z przedstawionych w środę badań Instytutu Rozwoju Gospodarczego Szkoły Głównej Handlowej. Zdaniem dyrektor Instytutu, prof. Elżbiety Adamowicz, polską gospodarkę czeka okres poprawy koniunktury.
 • Gospodarka się odbije w 2010 roku

  Zdaniem prof. Elżbiety Adamowicz, dyrektor Instytutu Rozwoju Gospodarczego Szkoły Głównej Handlowej poprawy koniunktury w gospodarce należy spodziewać się najwcześniej w 2010 roku, ten rok nadal będzie przynosił spadek aktywności gospodarczej przedsiębiorstw i pogarszanie nastrojów gospodarstw domowych.
 • Polska największym graczem

  Polska największym graczem

  Polska jest czwartym eksporterem mebli na świecie. Branża meblarska to polski fenomen gospodarczy - powiedział wczoraj na konferencji prasowej Marek Adamowicz, Dyrektor Biura Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli (OIGPM).
 • Wszyscy ruszają po bursztyn

  Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz podpisał zarządzenie dotyczące zasad dzierżawy gruntów na cele związane z poszukiwaniem i wydobyciem bursztynu. Miasto wystawi do przetargu 30 ha ziemi, gdzie będzie można poszukiwać i wydobywać bursztyn.
 • 2006 r. szczyt naszych możliwości?

  2006 r. szczyt naszych możliwości?

  Rok 2006 jest najlepszym okresem pod względem kondycji gospodarczej w 20-letniej historii badań koniunktury, ale w przyszłym roku należy oczekiwać punktu zwrotnego i wyhamowania wzrostu gospodarczego - poinformowała Elżbieta Adamowicz z Instytutu Rozwoju Gospodarczego SGH.

Filmy - Adamowicz (5)