Adam Struzik

Artykuły - Adam Struzik (32)

 • 1993 r. Kalendarium wydarzeń w Polsce

  Lech Wałęsa rozwiązuje parlament, kolejne wybory wygrywa SLD, Polska podpisuje konkordat, senat przyjmuje ustawę o Narodowych Funduszach Inwestycyjnych. Oto najważniejsze wydarzenia 1993 roku.
 • PSL wybrało prezesa partii na Mazowszu. Został nim ponownie Adam Struzik

  PSL wybrało prezesa partii na Mazowszu. Został nim ponownie Adam Struzik

  Marszałek woj. mazowieckiego Adam Struzik będzie ponownie prezesem ludowców na Mazowszu. Taką decyzję podjął w sobotę V Wojewódzki Zjazd Delegatów Polskiego Stronnictwa Ludowego. Skupimy się na innowacjach, inwestycjach oraz programach społecznych - zaznaczył marszałek.
 • Wybory prezesa PSL. Janusz Piechociński "wywinie numer"?

  Wybory prezesa PSL. Janusz Piechociński "wywinie numer"?

  W sobotę Rada Naczelna PSL. Jeśli szef ludowców Janusz Piechociński zrezygnuje z funkcji, może zastąpić go Adam Struzik - wynika z rozmów PAP z politykami tej partii. Według nich z walki o prezesurę wycofał się Władysław Kosiniak-Kamysz, który ma zostać szefem klubu ludowców.
 • Województwo warszawskie? "Absurdalny i szkodliwy pomysł"

  Województwo warszawskie? "Absurdalny i szkodliwy pomysł"

  Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik uważa, że zgłoszony przez PiS pomysł utworzenia województwa warszawskiego jest szkodliwy. Struzik mówił we wtorek o podjętych staraniach, by Mazowsze zostało podzielone, ale wyłącznie na potrzeby unijnych statystyk, by otrzymać większe środki.
 • "Gazeta Polska Codziennie": Limuzyny zamiast leczenia dzieci?

  "Gazeta Polska Codziennie": Limuzyny zamiast leczenia dzieci?

  Marszałek Adam Struzik wygrał i kupuje luksusowe limuzyny - donosi "Gazeta Polska", zderzając informację o nowych samochodach polityka z problemami finansowymi Szpitala Dziecięcego w Dziekanowie Leśnym.
 • Mazowsze zaciąga bardzo niekorzystną pożyczkę

  Mazowsze zaciąga bardzo niekorzystną pożyczkę

  Zaciska się finansowa pętla wokół Mazowsza. Zarząd województwa, które nie może poradzić sobie z płatnościami janosikowego, sięga jednak po pożyczkę z Ministerstwa Finansów. Mazowsze pożyczy z budżetu ponad 250 mln, choć jak mówi marszałek Adam Struzik, na bardzo niekorzystnych warunkach. Odsetki wyniosą 116 mln złotych.
 • Będą nowe przepisy o janosikowym

  Będą nowe przepisy o janosikowym

  W ciągu tygodnia premier pozna nowe założenia dotyczące janosikowego - zapowiada minister finansów. Obowiązujące przepisy zakwestionował w marcu Trybunał Konstytucyjny i nakazał w ciągu 18 miesięcy opracować nowe.
 • Komornik zablokował konta Mazowsza. Przejmie 61 milionów złotych

  Komornik zablokował konta Mazowsza. Przejmie 61 milionów złotych

  ​Mazowsze bez grosza przy duszy i bez możliwości korzystania ze swojego konta. Ministerstwo Finansów korzystając z poborcy podatkowego zablokowało rachunek bankowy Urzędu Marszałkowskiego, by przejąć ratę janosikowego - podatku płaconego przez bogatsze regiony na rzecz biedniejszych - za 2013 rok.
 • Struzik: Zajęcie kont samorządu mazowieckiego to zaprzeczenie prawa

  Struzik: Zajęcie kont samorządu mazowieckiego to zaprzeczenie prawa

  Marszałek Adam Struzik uważa, że zajęcie kont samorządu woj. mazowieckiego przez komornika z powodu niezapłaconego janosikowego to zaprzeczenie prawa. Zapowiedział, że będzie bronić województwa przed sądami, także europejskimi.
 • Struzik: Komornik zajął konta samorządu Mazowsza

  Struzik: Komornik zajął konta samorządu Mazowsza

  Komornik zajął konta samorządu województwa mazowieckiego z powodu niezapłaconego janosikowego - poinformował we wtorek na konferencji prasowej marszałek Mazowsza Adam Struzik. Jego zdaniem, działania ministra finansów mogą doprowadzić do nacjonalizacji województwa.

Filmy - Adam Struzik (6)

 • Adam Struzik: Jestem kandydatem PSL na marszałka województwa mazowieckiego

  „Jestem kandydatem PSL na marszałka województwa mazowieckiego” - powiedział w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Adam Struzik. „Przed wyborami umawialiśmy się (z PO – Red.), że jeśli uda nam się we dwie partie zdobyć co najmniej 26 mandatów, to będziemy kontynuowali misje odpowiedzialności za województwo” – zaznaczył wcześniej polityk PSL.
 • Adam Struzik: Jestem kandydatem PSL na marszałka województwa mazowieckiego

  „Jestem kandydatem PSL na marszałka województwa mazowieckiego” - powiedział w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Adam Struzik. „Przed wyborami umawialiśmy się (z PO – Red.), że jeśli uda nam się we dwie partie zdobyć co najmniej 26 mandatów, to będziemy kontynuowali misje odpowiedzialności za województwo” – zaznaczył wcześniej polityk PSL.
 • Potrzeby Mazowsza a janosikowe

  Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił decyzje resortu finansów, który domagał się od Mazowsza zapłaty zaległych rat janosikowego – w sumie ponad 200 mln zł. Władze województwa już zażądały zwrotu jednej raty, ok. 60 mln zł, która została ściągnięta z kont Mazowsza. Potrzeby inwestycyjne województwa są ogromne, a w ciągu 10 lat oddało ono z tytułu janosikowego ponad 6 mld zł. – Obszar potencjalnych inwestycji to są miliardy złotych, a oszczędności z janosikowego, które wynikałyby ze zmniejszonej wpłaty, to ok. 250 mln zł rocznie – mówi agencji informacyjnej Newseria Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.
 • A. Struzik: Jeśli janosikowe zostanie utrzymane, Mazowszu grozi nacjonalizacja

  Jeszcze ponad 100 mln zł zaległego janosikowego musi zapłacić Mazowsze na rzecz biedniejszych regionów. Władze podkreślają, że kasa województwa jest pusta, a oni dodatkowo zmuszani są do zadłużania się i radykalnego obniżenia nakładów inwestycyjnych. Jeśli regulacje dotyczące janosikowego nie zmienią się, Mazowsze zostanie znacjonalizowane – przestrzega Adam Struzik, marszałek województwa. – Liczę na wyrok Trybunału Konstytucyjnego, roztropność parlamentu, a także na deklarację premiera, który mówił, że ten dysfunkcyjny system trzeba pilnie zmienić – mówi Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.