Adam Słomka

Artykuły - Adam Słomka (13)

 • Konfederacja Polski Niepodległej

  Akt założycielski KPN został ogłoszony 1 września 1979 roku, a podpisało się pod nim 50 osób tworzących kilka zróżnicowanych ideowo grup ("grupy skonfederowane"), m.in. z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Gdańska, Lublina.
 • Słomka oskarżony o kierowanie grupą przestępczą

  Słomka oskarżony o kierowanie grupą przestępczą

  Przed Sądem Okręgowym w Katowicach rozpoczął się proces lidera KPN-Obóz Patriotyczny Adama Słomki i czworga jego współpracowników, którym prokuratura zarzuca przestępstwa przeciwko wyborom.
 • Adam Słomka po 14 dniach wyszedł z aresztu

  Adam Słomka po 14 dniach wyszedł z aresztu

  Adam Słomka wyszedł z aresztu przy ulicy Rakowieckiej w Warszawie. Odbywał karę 14 dni pozbawienia wolności za uniemożliwianie ogłoszenia wyroku w procesie sprawców stanu wojennego.
 • Uwolnić Słomkę. Pikieta przed więzieniem

  Uwolnić Słomkę. Pikieta przed więzieniem

  Krajowy Komitet Obrony Sprawiedliwości protestuje przeciwko skazaniu Adama Słomki na 14 dni więzienia za obrazę sądu. Członkowie Stowarzyszenia pikietują więzienie przy ulicy Rakowieckiej w Warszawie, gdzie karę odbywa Adam Słomka.
 • Słomka zatrzymany przez policję

  Słomka zatrzymany przez policję

  Lider KPN-OP Adam Słomka został zatrzymany przez policję w związku z ukaraniem go przez Sąd Okręgowy w Warszawie 14 dniami aresztu za uniemożliwianie ogłoszenia 12 stycznia wyroku ws. stanu wojennego.

Filmy - Adam Słomka (2)

 • Adam Słomka opuścił areszt

  Po 14 dniach spędzonych za kratkami, z aresztu na warszawskim Mokotowie wyszedł Adam Słomka. Działacz opozycji za czasów PRL trafił tam po tym, jak zakłócił ogłaszanie wyroku ws. sprawców stanu wojennego.
 • Incydent na sali sądowej

  Ogłoszenie wyroku ws. stanu wojennego zostało przesunięte o dwie godziny. Powodem jest incydent, do którego doszło na sali sądowej - były lider KPN Adam Słomka wtargnął na miejsce sędziego orzekającego. W sądzie nie pojawili się Wojciech Jaruzelski i Czesław Kiszczak.