Adam Słomka

Artykuły - Adam Słomka (9)

 • Konfederacja Polski Niepodległej

  Akt założycielski KPN został ogłoszony 1 września 1979 roku, a podpisało się pod nim 50 osób tworzących kilka zróżnicowanych ideowo grup ("grupy skonfederowane"), m.in. z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Gdańska, Lublina.
 • Słomka oskarżony o kierowanie grupą przestępczą

  Słomka oskarżony o kierowanie grupą przestępczą

  Przed Sądem Okręgowym w Katowicach rozpoczął się proces lidera KPN-Obóz Patriotyczny Adama Słomki i czworga jego współpracowników, którym prokuratura zarzuca przestępstwa przeciwko wyborom.
 • Adam Słomka po 14 dniach wyszedł z aresztu

  Adam Słomka po 14 dniach wyszedł z aresztu

  Adam Słomka wyszedł z aresztu przy ulicy Rakowieckiej w Warszawie. Odbywał karę 14 dni pozbawienia wolności za uniemożliwianie ogłoszenia wyroku w procesie sprawców stanu wojennego.
 • Uwolnić Słomkę. Pikieta przed więzieniem

  Uwolnić Słomkę. Pikieta przed więzieniem

  Krajowy Komitet Obrony Sprawiedliwości protestuje przeciwko skazaniu Adama Słomki na 14 dni więzienia za obrazę sądu. Członkowie Stowarzyszenia pikietują więzienie przy ulicy Rakowieckiej w Warszawie, gdzie karę odbywa Adam Słomka.
 • Słomka zatrzymany przez policję

  Słomka zatrzymany przez policję

  Lider KPN-OP Adam Słomka został zatrzymany przez policję w związku z ukaraniem go przez Sąd Okręgowy w Warszawie 14 dniami aresztu za uniemożliwianie ogłoszenia 12 stycznia wyroku ws. stanu wojennego.
 • Gwałtowny incydent przed ogłoszeniem wyroku. 14 dni aresztu

  Gwałtowny incydent przed ogłoszeniem wyroku. 14 dni aresztu

  Sąd ukarał Adama Słomkę 14 dniami pozbawienia wolności. Wcześniej lider KPN skutecznie przeszkodził w ogłoszeniu wyroku w sprawie autorów stanu wojennego. W efekcie sąd był zmuszony przełożyć je o 1,5 godziny i przenieść do innej sali. Zdecydował także, że odbędzie się ono bez publiczności, jedynie w obecności stron i mediów.
 • Adam Słomka zatrzymany za zniszczenie pomnika

  Adam Słomka zatrzymany za zniszczenie pomnika

  Kandydujący do Senatu działacz KPN-OP Adam Słomka został zatrzymany przez policję za zniszczenie stojącego w centrum Katowic pomnika poświęconego żołnierzom radzieckim. Kandydat namalował na nim faszystowskie i komunistyczne symbole.
 • Były kandydat na prezydenta RP zgłosił się na policję

  Były kandydat na prezydenta RP zgłosił się na policję

  Działacz KPN-Obóz Patriotyczny Adam Słomka, poszukiwany przez sąd w Myślenicach (woj. małopolskie) z powodu niestawiania się w sądzie oraz na badania lekarskie, zgłosił się do komisariatu policji w Katowicach i został zatrzymany.
 • Kazimierz Dolny: Spotkanie Kwaśniewskiego z Kuczmą

  Aleksander Kwaśniewski i prezydent Ukrainy Leonid Kuczma przybyli do Kazimierza Dolnego. Powitanie prezydentów usiłował zakłócać poseł Adam Słomka, który przez przenośny megafon protestował przeciwko spotkaniu. Zaplanowane na dzisiaj rozmowy Kwaśniewskiego i Kuczmy już od kilku dni budzą wiele kontrowersji. Niektórzy politycy apelowali nawet do polskiego prezydenta, by odwołał spotkanie z Kuczmą ze względu na napiętą sytuacją na Ukrainie.

Filmy - Adam Słomka (2)

 • Adam Słomka opuścił areszt

  Po 14 dniach spędzonych za kratkami, z aresztu na warszawskim Mokotowie wyszedł Adam Słomka. Działacz opozycji za czasów PRL trafił tam po tym, jak zakłócił ogłaszanie wyroku ws. sprawców stanu wojennego.
 • Incydent na sali sądowej

  Ogłoszenie wyroku ws. stanu wojennego zostało przesunięte o dwie godziny. Powodem jest incydent, do którego doszło na sali sądowej - były lider KPN Adam Słomka wtargnął na miejsce sędziego orzekającego. W sądzie nie pojawili się Wojciech Jaruzelski i Czesław Kiszczak.