Adam Rapacki

Artykuły - Adam Rapacki (39)

 • Rapacki: To było kwestią czasu

  Było kwestią czasu, kiedy także i w Polsce pojawią się ekstremiści polityczni, bliscy terroryzmowi - ocenia były wiceszef MSW Adam Rapacki. Według niego monitorowanie przez służby ruchów ekstremistycznych jest konieczne.
 • Rapacki: Spektakl medialny nie służy rodzinie Magdy

  Rapacki: Spektakl medialny nie służy rodzinie Magdy

  - Celem detektywa powinna być pomoc zleceniodawcy i dyskrecja - mówi gość Kontrwywiadu RMF FM, były wiceszef MSWiA Adam Rapacki.
 • Zmiany w MSW, nowy komendant główny policji

  Zmiany w MSW, nowy komendant główny policji

  Doradca w gabinecie politycznym ministra spraw wewnętrznych Michał Deskur zastąpi odwołanego we wtorek wiceministra SW Adama Rapackiego. Będzie nadzorował m.in. policję i BOR - poinformował szef MSW Jacek Cichocki. W efekcie zmiana nastąpi także na stanowisku komendanta głównego policji.
 • Pierwsza dymisja w nowym rządzie Tuska

  Pierwsza dymisja w nowym rządzie Tuska

  Minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki złożył do premiera Donalda Tuska wniosek o odwołanie wiceministra Adama Rapackiego. Sam Rapacki powiedział, że w najbliższych dniach odchodzi z resortu; nie chciał ujawnić przyczyn tej decyzji.
 • Rapacki: Reforma emerytur mundurowych możliwa na początku 2012 r.

  Rapacki: Reforma emerytur mundurowych możliwa na początku 2012 r.

  Wiceminister spraw wewnętrznych Adam Rapacki uważa, że reforma emerytur mundurowych powinna zostać przeprowadzona jak najszybciej. Realny czas na przygotowanie i wdrożenie projektu ustawy to początek 2012 roku - zapowiedział we wtorek wiceszef MSW.
 • Rapacki: Prosiliśmy PZPN by mecz Legia - Lech był na innym stadionie

  Rapacki: Prosiliśmy PZPN by mecz Legia - Lech był na innym stadionie

  Wiceminister SWiA Adam Rapacki powiedział w czwartek w Sejmie, że zarówno on sam, jak i szef policji rozmawiali z PZPN, by mecz pomiędzy Legią Warszawą a Lechem Poznań był przeprowadzony na innym stadionie niż obiekt w Bydgoszczy.
 • Rapacki: Kluby muszą wdrożyć system identyfikacji

  MSWiA oczekuje od klubów Ekstraklasy wywiązania się z obowiązku wdrożenia zintegrowanego systemu identyfikacji kibiców. Dotąd wprowadziło go tylko sześć klubów, to zdecydowanie za mało - powiedział wiceszef MSWiA Adam Rapacki. Zapewnił, że policja nie wróci na stadiony.
 • MSWiA: Alkohol na stadionach tylko podczas Euro 2012

  MSWiA: Alkohol na stadionach tylko podczas Euro 2012

  MSWiA chce, by niskoprocentowy alkohol, np. piwo, można było sprzedawać i pić na stadionach jedynie podczas zbliżających się mistrzostw Euro 2012 - powiedział wiceszef tego resortu Adam Rapacki.
 • Kluby współpracują z "kibolami"?

  Jeśli chodzi o bezpieczeństwo stadionowe, to jest jeszcze sporo do zrobienia - mówi wiceszef MSWiA, Adam Rapacki. Trzeba więcej konsekwencji po stronie świata futbolu w stosunku do tzw. "kiboli" - dodaje.
 • Zakaz stadionowy - jak to działa?

  W Polsce system zakazu stadionowego jest bardzo często połączony z obowiązkiem stawiennictwa w właściwej jednostce policji. Co to oznacza - wyjaśnia wiceszef MSWiA, Adam Rapacki.

Filmy - Adam Rapacki (12)

 • Gen. Rapacki o pożarach w składowiskach śmieci: Policyjny nos mówi mi, że coś tu brzydko pachnie

  „Policyjny nos zdecydowanie mówi mi, że coś tu brzydko pachnie. Branża śmieciowa zawsze była zagrożona różnymi przestępstwami i te ostatnie pożary to efekt tego, że nikt specjalnie nie kontroluje tego obszaru. Państwo słabo dostrzega ten problem (…) Jest wiele patologii wymagających większej kontroli ze strony instytucji państwowych” - powiedział w Popołudniowej rozmowie w RMF FM gen. Adam Rapacki, komentując serię pożarów w składowiskach śmieci. „Tutaj (w celu zwalczenia mafii śmieciowej – Red.) muszą połączyć siły różne instytucje – w tym cały pion ochrony środowiska, potrzebne jest mu wsparcie ze strony policji i Inspekcji Transportu Drogowego. Inspekcja Ochrony Środowiska jest słabym podmiotem. (…) Urzędnicy często się obawiają kontrolować – (…) po drugiej stronie mają osiłków, często bandytów” – stwierdził były zastępca Komendanta Głównego Policji i były wiceszef MSWiA. Zapytany o sposób zorganizowania „mafii śmieciowej” gen. Rapacki odpowiedział: „Nie sądzę, by to były elementy połączonego działania, lecz grupy zdecentralizowane w podobny sposób popełniający przestępstwa”.
 • „Policja marnuje pieniądze, dając nadmierne siły na zabezpieczenie pokojowych imprez 'na wszelki wypadek'"

  „Policja marnuje pieniądze dając nadmierne siły na zabezpieczenie pokojowych imprez 'na wszelki wypadek'" – mówił w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM gen. Adam Rapacki. „Flagowy rządowy projekt komisariatu w każdej gminie jest totalnym marnotrawstwem pieniędzy. W gminie ma być policja wtedy, kiedy jest potrzebna, kiedy jest interwencja, a nie po to, żeby stał budynek, w którym nie ma policjanta. Bo pracuje w nim dwóch plus komendant i akurat jeden na urlopie, drugi w domu na wolnym, a trzeci gdzieś poszedł” – tłumaczył były zastępca Komendanta Głównego Policji. Marcin Zaborski pytał naszego gościa również o kwestie związane z oprawą meczową na stadionach. „PZPN powinien jednoznacznie określić, że race są zabronione” – stwierdził były wiceszef MSWiA. Podkreślał, że w służbach porządkowych znajdują się też „leśni dziadkowie”. „Często są niezorientowani. Kluby powinny stawiać im wyższe wymagania” – stwierdził Rapacki.
 • "Spektakl medialny nie służy rodzinie Magdy"

  Celem detektywa powinna być pomoc zleceniodawcy i dyskrecja. Rodzinę tragicznie zmarłego dziecka dotkną konsekwencje medialnego show; nie wiem czy zdają oni sobie z tego sprawę - mówił gość Kontrwywiadu RMF FM, były wiceszef MSWiA Adam Rapacki.
 • Euro 2012: Nie powinno być żadnych wpadek

  Proces przygotowania do Euro jest tak realizowany, że nawet w momencie odejścia jakiejkolwiek osoby nie będzie próżni. Są wypracowane dokumenty, strategie, są inni ludzie, którzy mają wiedzę i tę wiedzę przekażą - mówił były wiceszef MSW, Adam Rapacki.