InteriaTV - Adam Nergal Darski

Synonimy:
Adam Darski, Nergal
Inne znaczenia:
brak

Filmy - Adam Nergal Darski (19)

 • Nergal: Dostałem coś więcej niż zaproszenie na ślub Agnieszki Szulim

  Adam "Nergal" Darski będzie gościem na ślubie Agnieszki Szulim. Wokalista twierdzi nawet, że dostał coś więcej niż samo zaproszenie na ceremonię. Nie chce jednak zdradzać szczegółów. Dwa miesiące po zaręczynach Agnieszka Szulim i Piotr Starak zaczęli przygotowania do ślubu. Powstała pierwsza lista gości, na której znalazł się m.in. przyjaciel przyszłej panny młodej Adam „Nergal” Darski. Muzyk potwierdza, że dostał zaproszenie na ślub. – Nawet więcej niż zaproszenie, ale o tym mówić nie mogę. Nie jestem specjalnie tak obyty z mediami, więc nie wiem, na ile mogę sobie pozwolić, jeśli chodzi o wypowiedzi na ten temat – mówi Adam „Nergal” Darski.
 • Adam "Nergal" Darski: Dostałem wiele wsparcia od katolików

  Cała ta sytuacja miała kafkowski charakter – podsumowuje Adam Darski "Nergal" zakończony po sześciu latach proces o obrazę uczuć religijnych. W marcu 2015 roku Sąd Najwyższy ostatecznie uznał lidera grupy Behemoth za niewinnego. Muzyk podkreśla, że był już bardzo zmęczony i zdołowany, a teraz może wreszcie zacząć nowy etap. Przyznaje też, że w ciągu minionych lat otrzymał bardzo dużo wsparcia, także ze strony katolików. - To jest sympatyczne, że nawet po drugiej stronie barykady są ludzie (przynajmniej na to liczę), z którymi naszym wspólnym mianownikiem będzie zdrowy rozsądek; że to, iż różnimy się jakimiś koncepcjami i filozofiami życiowymi, nie zmienia faktu, że możemy sobie podawać ręce, porozmawiać, dyskutować, niekoniecznie od razu obrażać i obruszać się z byle powodu. Rozróżniamy też to czym jest scena, czym jest metafora, czym jest ulica, czym jest rozmowa i tak dalej - mówi artysta.
 • Nergal w sądzie: Musiałby pan majtki moje zobaczyć

  Gdański sąd uchylił uniewinniający wyrok sądu niższej instancji wobec Adama "Nergala" Darskiego. Lider deathmetalowego zespołu Behemoth jest oskarżony o obrazę uczuć religijnych w związku z głośną sprawą podarcia przez niego Biblii podczas koncertu.  - Jeżeli się go uniewinni, to będzie bardzo niebezpieczny precedens w Polsce - podkreślał oskarżyciel posiłkowy, członek Ogólnopolskiego Komitetu Obrony Przed Sektami Ryszard Nowak. Po rozprawie między Nowakiem i Darskim doszło do szczególnego rodzaju wymiany uprzejmości.
 • Doda: Są osoby, z którymi nigdy nie zamienię słowa

  Potrafię wybaczać, ale są osoby, z którymi nie zamienię ani słowa - mówi Doda. Czy zatem odbudowanie przyjacielskich relacji wokalistki z Nergalem jest w ogóle możliwe?
 • Nergal: Behemoth jest najważniejszy

  Czasem słyszę, że zmieniłem swoje priorytety. To bzdura; Behemoth był, jest i zawsze będzie najważniejszy - mówi Nergal, zdradzając, że zespół jest obecnie bardzo mocno zaangażowany w proces tworzenia nowej płyty. - Powinna ukazać się jesienią przyszłego roku.
 • Nergal o księdziu Bonieckim: Szacunek

  Ksiądz Boniecki to mądry i otwarty człowiek. A to, że nosi koloratkę? To w tym wypadku nieistotne - mówi Nergal, pytany o swój stosunek do księdza Adama Bonieckiego. I dodaje, że poruszenie, jakie wywołało jego ostatnie spotkanie z księdzem, cieszy go, bo dowodzi ułomności naszego społeczeństwa.
 • Nergal i jego "5 minut"

  Czy Nergal czuje, że teraz jest "jego czas"? - W życie wpisane są zarówno okresy bardzo intensywne, jak i okresy ascezy - mówi nam artysta. - Wydaje mi się, że w moim przypadku powoli zbliża się moment wycofania. Dynamika musi być zachowana.
 • Spowiedź Nergala

  Główna cecha mojego charakteru to upór - zdradził nam Nergal. Przy okazji dowiedzieliśmy się, jakich cech lider Behemota szuka u kobiety, o czym marzy i... dlaczego nie może sprecyzować, co jest jego największą wadą.
 • Doda odpowiada na zarzuty Nergala

  Adam "Nergal" Darski w swojej książce "Spowiedź heretyka" opowiada o związku z Dodą. Narzeka na brak empatii i współczucia ze strony Dody podczas jego walki z białaczką. – To jest słabe – komentuje piosenkarka. – Przez osiem miesięcy poświęcałam swoje zdrowie, żeby ratować jego.
 • Hołdys: Nergal był najlepszym jurorem

  Zbigniew Hołdys, który współpracował z Nergalem podczas muzycznego show "The Voice of Poland", chwali lidera grupy Behemoth.