Adam Nergal Darski

Synonimy:
Adam Darski, Nergal
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Adam Nergal Darski (262)

Zdjęcia - Adam Nergal Darski (35)

 • film.interia.pl
  Celebryci na Festiwalu Filmowym w Gdyni
 • muzyka.interia.pl
  Nergal spotkał się ze swoim dawcą
 • muzyka.interia.pl
  Nergal spotkał się ze swoim dawcą
 • muzyka.interia.pl
  Nergal spotkał się ze swoim dawcą
 • muzyka.interia.pl
  Nergal spotkał się ze swoim dawcą
 • muzyka.interia.pl
  Pokonali nowotwór

Filmy - Adam Nergal Darski (19)

 • Nergal: Dostałem coś więcej niż zaproszenie na ślub Agnieszki Szulim

  Adam "Nergal" Darski będzie gościem na ślubie Agnieszki Szulim. Wokalista twierdzi nawet, że dostał coś więcej niż samo zaproszenie na ceremonię. Nie chce jednak zdradzać szczegółów. Dwa miesiące po zaręczynach Agnieszka Szulim i Piotr Starak zaczęli przygotowania do ślubu. Powstała pierwsza lista gości, na której znalazł się m.in. przyjaciel przyszłej panny młodej Adam „Nergal” Darski. Muzyk potwierdza, że dostał zaproszenie na ślub. – Nawet więcej niż zaproszenie, ale o tym mówić nie mogę. Nie jestem specjalnie tak obyty z mediami, więc nie wiem, na ile mogę sobie pozwolić, jeśli chodzi o wypowiedzi na ten temat – mówi Adam „Nergal” Darski.
 • Adam "Nergal" Darski: Dostałem wiele wsparcia od katolików

  Cała ta sytuacja miała kafkowski charakter – podsumowuje Adam Darski "Nergal" zakończony po sześciu latach proces o obrazę uczuć religijnych. W marcu 2015 roku Sąd Najwyższy ostatecznie uznał lidera grupy Behemoth za niewinnego. Muzyk podkreśla, że był już bardzo zmęczony i zdołowany, a teraz może wreszcie zacząć nowy etap. Przyznaje też, że w ciągu minionych lat otrzymał bardzo dużo wsparcia, także ze strony katolików. - To jest sympatyczne, że nawet po drugiej stronie barykady są ludzie (przynajmniej na to liczę), z którymi naszym wspólnym mianownikiem będzie zdrowy rozsądek; że to, iż różnimy się jakimiś koncepcjami i filozofiami życiowymi, nie zmienia faktu, że możemy sobie podawać ręce, porozmawiać, dyskutować, niekoniecznie od razu obrażać i obruszać się z byle powodu. Rozróżniamy też to czym jest scena, czym jest metafora, czym jest ulica, czym jest rozmowa i tak dalej - mówi artysta.
 • Nergal w sądzie: Musiałby pan majtki moje zobaczyć

  Gdański sąd uchylił uniewinniający wyrok sądu niższej instancji wobec Adama "Nergala" Darskiego. Lider deathmetalowego zespołu Behemoth jest oskarżony o obrazę uczuć religijnych w związku z głośną sprawą podarcia przez niego Biblii podczas koncertu.  - Jeżeli się go uniewinni, to będzie bardzo niebezpieczny precedens w Polsce - podkreślał oskarżyciel posiłkowy, członek Ogólnopolskiego Komitetu Obrony Przed Sektami Ryszard Nowak. Po rozprawie między Nowakiem i Darskim doszło do szczególnego rodzaju wymiany uprzejmości.
 • Doda: Są osoby, z którymi nigdy nie zamienię słowa

  Potrafię wybaczać, ale są osoby, z którymi nie zamienię ani słowa - mówi Doda. Czy zatem odbudowanie przyjacielskich relacji wokalistki z Nergalem jest w ogóle możliwe?