Adam Nawałka

Synonimy:
Nawałka,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Adam Nawałka (2524)

 • Włochy - Polska. Zbigniew Boniek dla Interii: Od tego hejtu nikomu zmarszczek nie przybędzie

  Włochy - Polska. Zbigniew Boniek dla Interii: Od tego hejtu nikomu zmarszczek nie przybędzie

  - To pierwszy mecz z Włochami za mojej prezesury. Jeszcze jest kilka krajów, z którymi się nie zmierzyliśmy, choć faktycznie, Włosi to jeden z najcięższych, najważniejszych przeciwników, bo historia ich piłki jest szalona. Mecz z nimi to dobre otwarcie dla nowego trenera Jerzego Brzęczka – powiedział nam w Bolonii prezes PZPN-u Zbigniew Boniek.
 • PZPN ujawnił raport sztabu kadry po mundialu w Rosji

  PZPN ujawnił raport sztabu kadry po mundialu w Rosji

  Polski Związek Piłki Nożnej opublikował raport sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski na temat udziału drużyny narodowej w finałach mistrzostw świata w Rosji. – Tego typu raporty są generalnie poufne i przeznaczone do wewnętrznej wiadomości związku sportowego. Jednak wobec sporego zainteresowania opinii publicznej, a także części mediów, upatrujących w raporcie jakichś niezdrowych emocji, zdecydowaliśmy się raport sztabu reprezentacji opublikować - tłumaczył prezes PZPN Zbigniew Boniek.
 • Legia Warszawa zrezygnowała z Adama Nawałki

  Legia Warszawa zrezygnowała z Adama Nawałki

  Byłego selekcjonera reprezentacji Polski od dłuższego czasu wymieniano w gronie ewentualnych nowych trenerów mistrzów Polski. W środę z Legii Warszawa zwolniono Deana Klafuricia. Wydawało się, że to Adam Nawałka obejmie jego funkcję. "Przegląd Sportowy" podał, że szkoleniowiec sam zrezygnował z nowej pracy. My ustaliliśmy, że było inaczej.
 • Reprezentacja Polski. Ujawniamy fragment analizy sztabu Adama Nawałki

  Reprezentacja Polski. Ujawniamy fragment analizy sztabu Adama Nawałki

  Adam Nawałka tylko do końca lipca 2018 r. jest selekcjonerem, ale jak na odpowiedzialnego człowieka przystało, zamierza przygotować raport ze swej pracy, ze szczególnym wybiciem udziału w MŚ Rosja 2018. Udało nam się dotrzeć do pierwszych wniosków, jakie wyciągnęli Nawałka i jego ludzie.
 • Mundial 2018. Adam Nawałka chciał ściągnąć do Polski Mario Mandżukicia

  Mundial 2018. Adam Nawałka chciał ściągnąć do Polski Mario Mandżukicia

  Gdyby Wisła Kraków jesienią 2006 r. posłuchała swego ówczesnego skauta Adama Nawałki, to w jej barwach na szerokie wody mógł wypłynąć Mario Mandżukić!
 • Najlepsze i najgorsze momenty reprezentacji Nawałki

  Najlepsze i najgorsze momenty reprezentacji Nawałki

  Z końcem lipca, po czterech latach i dziewięciu miesiącach, Adam Nawałka rozstanie się oficjalnie z reprezentacją Polski. Z "Biało-Czerwonymi" wygrał eliminacje Euro i mundialu. Na mistrzostwach Europy dotarł do ćwierćfinału, na mistrzostwach świata poległ z kretesem. Orły pod jego wodzą wygrywały z Niemcami i remisowały z Kazachstanem. Przypominamy najpiękniejsze i najtrudniejsze momenty kadry Nawałki.
 • Mundial 2018. Boniek: Nie mamy wypalonej ziemi po Nawałce

  Mundial 2018. Boniek: Nie mamy wypalonej ziemi po Nawałce

  - Nie mamy wypalonej ziemi po Adamie Nawałce, a wręcz przeciwnie, w każdej formacji są liderzy, którzy chcą z reprezentacją Polski odnosić sukcesy - podkreśla prezes PZPN-u Zbigniew Boniek, który musi teraz znaleźć nowego selekcjonera.
 • Mundial 2018. Franz Smuda stanął w obronie Adama Nawałki

  Mundial 2018. Franz Smuda stanął w obronie Adama Nawałki

  - Tak jak kiedyś ze mnie, po Euro 2012, tak teraz z Adama Nawałki zrobili wariata. Taki już jest los trenera. Żaden klub, żadna federacja nie zmieni piłkarzy. Najłatwiej zmienić trenera. On jest sam - powiedział eurosport.interia.pl Franciszek Smuda.
 • Mundial 2018. Jacek Bąk: Obojętne, skąd będzie trener, ważne, aby były wyniki

  Mundial 2018. Jacek Bąk: Obojętne, skąd będzie trener, ważne, aby były wyniki

  - Obojętne, skąd będzie nowy selekcjoner, najważniejsze, aby były wyniki - skomentował były reprezentacyjny piłkarz Jacek Bąk informację o pożegnaniu się Adama Nawałki z końcem lipca z funkcją selekcjonera drużyny narodowej.
 • Mundial 2018. Lewandowski i Grosicki zabrali głos po odejściu Nawałki

  Mundial 2018. Lewandowski i Grosicki zabrali głos po odejściu Nawałki

  Piłkarze reprezentacji Polski publicznie żegnają się z trenerem Adamem Nawałką, który tylko do końca lipca będzie selekcjonerem Orłów. Bardzo wdzięczne słowa pod adresem szkoleniowca skierował kapitan kadry Robert Lewandowski. Wdzięczny Nawałce jest też Kamil Grosicki.

Filmy - Adam Nawałka (170)