wydarzenia - Adam Małysz

Synonimy:
adama małysz, Małysz
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Adam Małysz (47)

 • "Skocznia narciarska w Wiśle to zasługa Komorowskiego"

  "Skocznia narciarska w Wiśle to zasługa Komorowskiego"

  "Skocznie narciarskie są już niemal gotowe. Zawdzięczamy je osobistemu zaangażowaniu prezydenta Bronisława Komorowskiego" – powiedział Prezes PZN Apoloniusz Tajner. Na spotkaniu w kurorcie narciarskim obecny był również Adam Małysz, który wcześniej zjadł śniadanie w towarzystwie Komorowskiego.
 • Napieralski: Mamy sposoby na marszałka

  Napieralski: Mamy sposoby na marszałka

  Jeżeli składamy ponad 80 ustaw, a połowa z tych ustaw nie jest w ogóle w Sejmie procedowana, no to w końcu przyszła granica i powiedzieliśmy o tym - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM Grzegorz Napieralski.
 • Małysz, Ziobro i Komorowski na listach PPP

  Na pierwszych miejscach list wyborczych Polskiej Partii Pracy, ugrupowania związanego z Wolnym Związkiem Zawodowym Sierpień 80, znalazły się osoby, których nazwiska są takie same, jak osób znanych z działalności publicznej - informuje "Dziennik Zachodni".
 • Iza Małysz na liście PO?

  Iza Małysz na liście PO?

  Iza Małysz, żona naszego najlepszego skoczka narciarskiego, już wkrótce może zostać posłanką. Miejsce na liście wyborczej zaproponowała jej Platforma Obywatelska - pisze "Super Express".
 • Największy Polak to...

  Największy Polak to...

  Edward Gierek czy Lech Wałęsa? Otylia Jędrzejczak czy Adam Małysz? A może Jan Paweł II? Kto waszym zdaniem zasługuje na miano największego Polaka naszych czasów? Zapraszamy do udziału w plebiscycie.
 • Adam Małysz odebrał Kryształową Kulę

  Adam Małysz odebrał Kryształową Kulę

  W słoweńskiej Planicy Adam Małysz odebrał dzisiaj Kryształową Kulę - nagrodę dla zwycięzcy klasyfikacji ogólnej Pucharu Świata i najlepszego skoczka w sezonie 2001-02. Polak po raz drugi z rzędu zdobył Puchar Świata. Sezon dla naszego skoczka zaczął się fantastycznie. Z pierwszych dziewięciu konkursów Pucharu Polak zwyciężył w sześciu . Później jednak nie udawało mu się stanąć na samym szczycie podium.
 • Puchar Świata dla Małysza!!!

  Puchar Świata dla Małysza!!!

  Na dwa konkursy przed końcem rywalizacji o Puchar Świata w skokach narciarskich nasz najlepszy skoczek Adam Małysz zapewnił sobie zwycięstwo w końcowej klasyfikacji. "Kryształową Kulę" za zwycięstwo w Pucharze Świata Adam Małysz zdobył już drugi raz z rzędu. W konkursie w miejscowości Trondheim Małysz zajął drugie miejsce. Jego najgroźniejszy rywal Sven Hannawald był trzeci. Tym samym przewaga Małysza nad Hannawaldem wzrosła do 236 punktów i jest już nie do odrobienia przez Niemca w ostatnich dwóch konkursach.
 • Małysz piąty w konkursie Pucharu Świata

  Adam Małysz zajął dzisiaj piąte miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich, który odbył się w szwedzkim Falun.
 • Apoloniusz Tajner gościem Faktów RMF FM

  Apoloniusz Tajner, trener polskiej reprezentacji skoczków narciarskich.
 • Adam Małysz już w Polsce

  Adam Małysz już w Polsce

  Dzisiaj ok. godz. 14. Adam Małysz i pozostali polscy skoczkowie narciarscy wrócili z XIX Igrzysk Olimpijskich w Salt Lake City. Naszych sportowców na warszawskim Okęciu owacyjnie witali kibice i oficjele.

Filmy - Adam Małysz (1)

 • Małysz: Zazdroszczę chłopakom drużyny

  „Dziwne to jest. Trochę wygląda to tak, jakby się było na treningu. Nie ma atmosfery, dj-ów, którzy podgrzewają to wszystko. Ta atmosfera jest naprawdę wręcz dziwna” – mówił Adam Małysz o tym, jak wyglądają skoki narciarskie w dobie pandemii. „Ale z drugiej strony zawodnicy muszą tylko i wyłącznie swoje robić. Myślę, że mniej doświadczonym zawodnikom może to nawet pomagać, bo tej presji może nie być aż takiej jak wtedy, gdy są kibice. A wiemy doskonale, że naszych kibiców jest wszędzie pełno, więc ta presja zawsze jest troszkę większa” – dodał były skoczek. Małysz odpowiedział też na pytanie, czego zazdrości dzisiejszym polskim skoczkom. „Czego mogę dziś chłopakom zazdrościć, jako były zawodnik, to tego, że ja wtedy nie miałem drużyny. Oni dzisiaj mają taką drużynę, że nie tylko indywidualnie, ale drużynowo mogą walczyć o medale” – mówił dyrektor ds. skoków narciarskich w PZN. W internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM był też czas na wspominki z kariery Adama Małysza. „Orzeł z Wisły” mówił, że popularność miała też swoje ciemne strony: „Dostawałem każdego dnia setki listów. Żona siadała i je przeglądała. Nie wszystkie listy były miłe. Były też takie z pogróżkami”