Adam Jasser

Artykuły - Adam Jasser (9)

 • Adam Jasser odwołany ze stanowiska prezesa UOKiK

  Adam Jasser odwołany ze stanowiska prezesa UOKiK

  Premier Beata Szydło odwołała Adama Jassera ze stanowiska prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów - powiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek. Według niego procedura wyłonienia nowego prezesa może potrwać do miesiąca.
 • UOKiK będzie mieć większe kompetencje w walce z nieuczciwością

  UOKiK będzie mieć większe kompetencje w walce z nieuczciwością

  Prezes UOKiK Adam Jasser mówi o nowych przepisach, które dadzą urzędowi nowatorskie narzędzia do zwalczania nieuczciwej sprzedaży produktów finansowych. Jasser uważa, że na obecnym etapie rozwoju rynku taka nieuczciwość stała się niemal normą.
 • Do UOKiK trafiają setki tysięcy zgłoszeń od oszukanych

  Do UOKiK trafiają setki tysięcy zgłoszeń od oszukanych

  W Sejmie odbyło się drugie czytanie projektu noweli, która dzięki zwiększeniu uprawnień UOKiK zapewni lepszą ochronę konsumentów na rynku finansowym. Inicjatywa wynika z takich doświadczeń jak afera Amber Gold czy problemy z tzw. polisolokatami. Kluby PO, PiS i SLD oraz koło RP opowiedziały się za nowelizacją ustawy.
 • Adam Jasser przejął obowiązki prezesa UOKiK

  18 marca premier powołał na stanowisko prezesa UOKiK sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Adama Jassera, który dziś przejął obowiązki. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów jest centralnym organem administracji państwowej. Odpowiada bezpośrednio przed prezesem Rady Ministrów.
 • "Puls Biznesu": Nielegalny szef UOKiK?

  "Puls Biznesu": Nielegalny szef UOKiK?

  Nowy szef UOKiK może nie spełniać jednego z warunków koniecznych do objęcia urzędu - donosi "Puls Biznesu". Kancelaria premiera zapewnia jednak, że Adam Jasser wygrał konkurs zdecydowanie. Innego zdania są prawnicy i świat biznesu.
 • Adam Jasser nowym prezesem UOKiK

  Adam Jasser nowym prezesem UOKiK

  We wtorek premier Donald Tusk powołał Adama Jassera na stanowisko prezesa UOKiK - poinformowało CIR.
 • Komitet stały Rady Ministrów przyjął projekt zmian w OFE

  Komitet stały Rady Ministrów przyjął projekt zmian w OFE

  Stały Komitet Rady Ministrów przyjął projekt zmian w OFE - napisał na Twitterze minister w kancelarii premiera Adam Jasser. Wiceminister finansów Izabela Leszczyna poinformowała, że minimalny poziom inwestycji w akcje ma wynosić 75 proc. do końca 2014 r.
 • Premier zwołał posiedzenie Rady Gospodarczej

  Bieżąca sytuacja gospodarcza jest tematem rozpoczynającego się w piątek w południe posiedzenia Rady Gospodarczej przy premierze - poinformował PAP podsekretarz stanu w kancelarii premiera, koordynujący prace Rady Adam Jasser.
 • To już koniec eldorado dla OFE!

  To już koniec eldorado dla OFE!

  - Po przeprowadzeniu planowanych przez rząd zmian dotyczących OFE zyski Powszechnych Towarzystw Emerytalnych mogą być w najbliższych latach niższe o kilkaset milionów złotych - powiedział PAP minister, sekretarz Rady Gospodarczej przy premierze Adam Jasser.

Filmy - Adam Jasser (1)

 • Jasser: Zadaniem UOKiK - sprawdzić, czy polisolokaty są oferowane w sposób uczciwy

  Istnieją klienci, dla których taka forma dywersyfikacji oszczędności jak polisolokaty może być właściwa, chodzi o to, aby trafiały one do takich klientów, a nie np. osób starszych, które całe swoje oszczędności umieszczają w jednym produkcie - mówi PAP prezes UOKiK Adam Jasser. W ostatnich dniach UOKiK podał, że Aviva, Allianz i Nationale Nederlanden zobowiązały się do istotnego obniżenia opłat likwidacyjnych w istniejących umowach dotyczących tzw. polisolokat i wyeliminowania ich z kwestionowanych wzorców umownych.