Fakty - Adam Hofman

Synonimy:
Hofman Adam,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Adam Hofman (151)

 • Adam Hofman: Dla Andrzeja Dudy to sytuacja "lose-lose"

  Adam Hofman: Dla Andrzeja Dudy to sytuacja "lose-lose"

  "Prezydent nie ma wyboru. Musi podpisać nowelizację ustawy o IPN" – mówił w Porannej rozmowie w RMF FM były rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Adam Hofman.
 • Adam Hofman wiceprezesem związku piłki ręcznej

  Adam Hofman wiceprezesem związku piłki ręcznej

  Były poseł i rzecznik prasowy PiS Adam Hofman został wiceprezesem Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Będzie odpowiadał za budowanie wizerunku marki i kontakty z przedstawicielami środowisk zewnętrznych - poinformował ZPRP.
 • Umorzono śledztwo w sprawie byłych posłów PiS - Hofmana, Kamińskiego i Rogackiego

  Umorzono śledztwo w sprawie byłych posłów PiS - Hofmana, Kamińskiego i Rogackiego

  W czwartek umorzono śledztwo w sprawie rozliczenia podróży służbowej do Madrytu byłych posłów PiS Adama Hofmana, Mariusza A. Kamińskiego i Adama Rogackiego. Prokuratura Okręgowa w Warszawie uznała, że w sprawie nie doszło do oszustwa na szkodę Kancelarii Sejmu.
 • "Rzeczpospolita": Hofman w KORWiN dzięki Wiplerowi?

  "Rzeczpospolita": Hofman w KORWiN dzięki Wiplerowi?

  Wyrzucony z PiS poseł Adam Hofman zgłasza akces do partii Janusza Korwin-Mikkego. Ma go wspierać w tym jego znajomy - poseł Przemysław Wipler.
 • Hofman: Nie będę proszalnym dziadem

  Hofman: Nie będę proszalnym dziadem

  Polityczny nieboszczyk? „Ledwo, ale dycha. Odruchy życia są, więc być może reanimacja jest możliwa” - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM były rzecznik PiS, poseł niezrzeszony Adam Hofman.
 • Hofman: Nie zdradzę PiS jak Michał Kamiński

  Nie zdradzę Prawa i Sprawiedliwości jak Michał Kamiński. Byłem, jestem i będę po tej samej stronie - mówi Adam Hofman.
 • RMF24: „Madrycka trójka” chce zwrócić Sejmowi pieniądze

  RMF24: „Madrycka trójka” chce zwrócić Sejmowi pieniądze

  Posłowie Adam Rogacki, Mariusz Antoni Kamiński i Adam Hofman chcą zwrócić pieniądze za część wyjazdów zagranicznych. Kancelaria Sejmu otrzymała dziś pismo, w którym „madrycka trójka” deklaruje chęć zwrotu blisko 80 tysięcy złotych.
 • RMF24: Kary za ukrywanie się „madryckiej trójki”

  RMF24: Kary za ukrywanie się „madryckiej trójki”

  Posłowie Mariusz Kamiński i Adam Rogacki, którzy przez cały listopad nie brali udziału w pracach Sejmu - stracą sporą część uposażenia i diety. Być może to samo spotka też Adama Hofmana. Nieoficjalne informacje RMF FM w tej sprawie potwierdziła właśnie Kancelaria Sejmu.
 • Wpadka Hofmana. Był jednocześnie w Warszawie i Londynie?

  Wpadka Hofmana. Był jednocześnie w Warszawie i Londynie?

  Dane na temat służbowych wyjazdów posłów zamieszczone na stronie Sejmu pokazują, że Adam Hofman musiał skłamać opisując jedną ze swoich podróży. Według dokumentów, 23 maja 2013 roku poseł przebywał na posiedzeniu Komisji Kultury Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy w Londynie. Tymczasem rzecznik PiS był wtedy w Warszawie, gdzie udzielał wywiadu RMF FM.
 • "Gazeta Wyborcza": Adam Hofman nie zrozumiał

  "Gazeta Wyborcza": Adam Hofman nie zrozumiał

  "Jarosław Kaczyński bez litości za aferę samolotową" - pisze "Wyborcza", informując o zwołaniu na poniedziałek na godzinę 15. komitetu politycznego, na którym może paść wniosek o wyrzucenie trzech posłów PiS: Adama Hofmana, Adama Rogackiego i Mariusza Kamińskiego.

Filmy - Adam Hofman (12)

 • Hofman o wyborach prezydenckich: Sytuacja jest rozstrzygnięta

  "Sytuacja jest rozstrzygnięta" - mówił w Porannej rozmowie w RMF FM Adam Hofman, były rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, pytany o wybory prezydenckie. Jak tłumaczył, nie znalazł w historii przykładu, by pretendent pokonał ubiegającego się o reelekcję prezydenta przy tak dużej różnicy głosów dzielącej ich w pierwszej turze. "Mówię o analizach, które są robione na świecie chyba od początku demokracji i o mechanizmie psychologicznym, który jest silniejszy niż matematyka" - przekonywał.
 • Hofman o Kidawie-Błońskiej: Nie chce być miłą ciocią od herbatki

  - Ja jestem zwykły lud, czyli oglądam politykę prawie w ogóle. (...) Docierają do mnie "grube przekazy" i co do mnie dotarło? Zdjęcie z Kidawą-Błońską ze skrzydłami - mówił Adam Hofman na antenie Porannej Rozmowy w RMF FM - ona nie chce być miłą ciocią od herbatki tylko chce być też taką "self-made woman" i sztabowcy wymyślili, że w polskich warunkach to jest kobieta z Ursusa - dodawał były polityk Prawa i Sprawiedliwości.
 • Hofman o Hołowni: Stał się przezroczysty

  - Zniknął nam z radarów, niby jest a tak jakby go nie było - mówi o Szymonie Hołowni w Porannej Rozmowie w RMF FM Adam Hofman - pytanie czy są jakieś "riding horse'y", takie tematy, które może pociągnąć? - dopytywał były polityk PiS w rozmowie z Robertem Mazurkiem.
 • Hofman o kampanii Dudy: Jest tym samym co pięć lat temu, tą samą wojną

  - Na zdrowy rozum, racjonalnie, tak, sondaże wskazują, że tak, opozycja jest rozbita - mówił o ewentualnym zwycięstwie Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich - ludzie lubią kawałki, które już znają ale tylko do pewnego momentu. Jak przychodzi moment, że się przełamie to to co jest twoją wartością jest twoją śmiesznością - podkreślał były polityk Prawa i Sprawiedliwości.
 • Adam Hofman o koranawirusie: Zamiast poczytać, zorientować się, ulegamy stadnemu, głupiemu zachowaniu

  "Jestem zszokowany tym, co się dzieje. Zamiast poczytać, zorientować się, ulegamy stadnemu, głupiemu zachowaniu" - mówi gość RMF FM Adam Hofman, pytany o to, co dzieje się w związku z koronawirusem. Jak dodaje: widziałem ludzi, którzy ze sklepu wyjeżdżają z koszykami pełnymi makaronu, czy ryżu. A na grypę mało, kto się szczepi.
 • Adam Hofman: Morawieckiemu nie zostało wiele więcej niż brylowanie na kinderbalach

  "Prezes Kaczyński jeszcze przez 30 lat będzie prezesem, a potem pomyśli" - żartował w Porannej rozmowie w RMF FM Adam Hofman. "30 lat - na złość swoim krytykom, którzy mówią: 'Jarosław Kaczyński się kończy, już ma swój wiek'. To na złość im jeszcze 30, a potem zobaczymy" - dodawał gość Roberta Mazurka. Pytany o to, kto mógłby objąć schedę po prezesie - Brudziński, Szydło czy Morawiecki - były rzecznik PiS odpowiedział: "Dodałbym jeszcze Zbigniewa Ziobrę, ma najwięcej zasobów". Zdaniem Hofmana pozycja premiera Mateusza Morawieckiego słabnie. "To nie jest tak, że pozostało mu brylowanie na kinderbalach, ale już niewiele więcej. Przy rekonstrukcji jego wpływ na to, co się działo, był niewielki" - stwierdził gość Porannej rozmowy w RMF FM. "On (Mateusz Morawiecki - przyp. red.) miał pewną rolę do spełnienia - miał być inny niż Prawo i Sprawiedliwość, poszerzać wielkomiejski elektorat, a stał się taki pisowski jak PiS, taki jak reszta. Następnego Mariusza Błaszczaka, Joachima Brudzińskiego prezes nie potrzebuje" - skwitował Hofman. Opozycja może wygrać wybory, to jest polityka, w polityce nic nie jest dane raz na zawsze - przypomniał Adam Hofman. Według niego w PiS-ie pamięta o tym wyłącznie Jarosław Kaczyński. Opozycja musi też swoje przepracować, na razie tego nie widać - stwierdził gość Roberta Mazurka. W najbliższych miesiącach musiałaby zmienić wajchę, zasady gry. Da się - zapewnił były rzecznik PiS. Kogo w zasobach ma Grzegorz Schetyna? Na przykład Rafała Trzaskowskiego. Zróbmy prawybory, zaprośmy do nich Trzaskowskiego, Biedronia. Oczywiście to się nie stanie, dlatego że oni są na etapie wyrzynania tych, którzy są odpowiedzialni za wynik wyborów - dodaje Hofman. PSL się samo zarąbało. PiS ma teraz idealną sytuację, bo PSL popełnia błąd za błędem - oceniał Hofman. W tej kampanii, w której (PSL - przyp. red.) powinno iść samo - poszło razem, a w tej, w której razem ugrałby więcej, pójdzie oddzielnie - tłumaczył gość Roberta Mazurka. Według Hofmana teraz jest taki
 • Adam Hofman o Joachimie Brudzińskim: Jest najbliższym pracownikiem Jarosława Kaczyńskiego. To zużywa

  "Joachim Brudziński do PE? To dla mnie zaskoczenie" - mówi poranny gość RMF FM Adam Hofman. Wyjazd do PE (...) zawsze przydaje się politykom. Brudziński złagodniał.(...) Jest najbliższym współpracownikiem Jarosława Kaczyńskiego odpowiedzialnym za partię. To zużywa, męczy, wypala. (...) Poza tym ma rodzinę. Musi myśleć w kategoriach samca" - podkreśla gość Roberta Mazurka. Adam Hofman pytany o ostatnią, sobotnią kampanie PiS odpowiada "nowi wyborcy pojawiają się na rynku". Trzeba ich łowić. Najważniejsze punkty z "piątki Kaczyńskiego"? Emeryci (trzynastka) i 500+ na każde dziecko - mówi były rzecznik PiS, teraz mający własny biznes i ostro trenujący m.in. na rowerze. Pytany o współpracę z Robertem Biedroniem odpowiada: nie pracuję dla niego. Nie zdradzam nazwisk swoich klientów, ale nie pracuje dla polityków i dla Roberta Biedronia - podkreśla. Patryk Jaki "trójką" do PE w Krakowie? Hofman: Tak. Tam jest lista śmierci "Tam jest lista śmierci" - mówił o krakowskiej liście PiS do Parlamentu Europejskiego Adam Hofman. W internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM były rzecznik PiS odpowiadał na pytania o to, czy Patryk Jaki będzie "trójką" w eurowyborach. ""Tak. I świetnie, bo ta lista będzie pracować" - przyznał. "Gorzej ma szef frakcji Ryszard Legutko, zacna postać, naprawdę w polityce wyjątkowa. (...) Mamy Beatę Szydło, mamy Patryka Jakiego, mamy Tarczyńskiego" - tłumaczył. "Profesor z 'dwójki' nie wejdzie" - przewidywał. Robert Mazurek pytał swojego gościa również o start szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego do PE. Hofman ocenił, że pomoże mu to w kolejnych etapach drogi politycznej. Czy może zostać następcą prezesa Kaczyńskiego w PiS? "Zawsze się zastanawialiśmy - może Mariusz Błaszczak? Może Joachim? Ktoś z takiego twardego zaplecza. To teraz jest jasne, że Joachim, no bo ten sznyt europejski, oddalenie się od bieżących konfliktów w Polsce mu tylko pomoże, a nie zaszkodzi, więc mamy teraz premiera 'in spe' w Brukseli" - mówił gość RMF FM.
 • Hofman: Kampania prezydencka Dudy już powinna się zacząć

  Do wyborów prezydenckich już mniej niż 2 lata. Czy Andrzej Duda powinien zacząć działać? „Ta kampania prezydencka dla prezydenta, który chce się ubiegać o reelekcję już powinna się zacząć. Ja cały czas mam problem z tą prezydenturą taki, że ja nie widzę sposobu w jaki prezydent Andrzej Duda chce budować swoją pozycję polityczną - mówił Adam Hofman w porannej rozmowie w RMF FM.
 • Hofman w Porannej rozmowie RMF (13.04.18)

  "To jest moment, w którym lider 'dobrej zmiany' musi dużo zmienić, żeby się nic nie zmieniło. Jeśli się nie zmieni czegoś istotnego (…), jakiegoś mechanizmu, który gdzieś zawiódł, to wjedzie się w kampanię wyborczą i wakacje z poczuciem, że jest pewnego rodzaju zadyszka, a to jest już zły znak. Remis w sejmikach samorządowych to byłoby już poważne ostrzeżenie” – powiedział Adam Hofman w Porannej rozmowie w RMF FM, komentując pogarszające się sondaże dla PiS. „Mateusz Morawiecki został premierem i się w 24 godziny zestarzał, on stał się nie stary, lecz zgrany. Premier ciągle zajmuje się czymś innym, i próbuje być kimś innym” – tak z kolei były polityk PiS ocenił premierostwo Mateusza Morawieckiego. Adam Hofman skomentował także kandydaturę Kazimierza Michała Ujazdowskiego na prezydenta Wrocławia: "To Magdalena Ogórek Grzegorza Schetyny, każdy ma taką Magdalenę Ogórek, jaką sobie wymyślił. Ten pomysł jest śmiały, ale się dla Platformy źle skończy”. „Pojedynek na konwencje trudno będzie uznać dla PiS-u za wygrany. Opozycja idzie na zderzenie, bo czuje krew” – stwierdził Hofman, zapytany o konwencje, które maja odbyć się w ten weekend.
 • Hofman w Porannej rozmowie RMF

  Przez zmianę na stanowisku premiera Jarosław Kaczyński chce „przedłużyć władzę, (…) wygrać kolejne wybory” – komentował w Porannej rozmowie w RMF FM Adam Hofman. Jak wyjaśnił były rzecznik PiS, a obecnie ekspert od wizerunku politycznego: „Mateusz Morawiecki jako premier zabiera tlen Platformie Obywatelskiej – mówię o takim paliwie społecznym w znaczeniu: mieszczańska klasa średnia. (…) Jeśli nie będzie tylko sieriozny, będzie także sobą, to jest w stanie tą mieszczańską klasę średnią przekonywać – językiem korzyści, nie językiem idei, symbolów”.