InteriaTV - Adam Hofman

Synonimy:
Hofman Adam,
Inne znaczenia:
brak

Filmy - Adam Hofman (59)

 • Hofman o wyborach prezydenckich: Sytuacja jest rozstrzygnięta

  "Sytuacja jest rozstrzygnięta" - mówił w Porannej rozmowie w RMF FM Adam Hofman, były rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, pytany o wybory prezydenckie. Jak tłumaczył, nie znalazł w historii przykładu, by pretendent pokonał ubiegającego się o reelekcję prezydenta przy tak dużej różnicy głosów dzielącej ich w pierwszej turze. "Mówię o analizach, które są robione na świecie chyba od początku demokracji i o mechanizmie psychologicznym, który jest silniejszy niż matematyka" - przekonywał.
 • Hofman o wyborach prezydenckich: Sytuacja jest rozstrzygnięta

  "Sytuacja jest rozstrzygnięta" - mówił w Porannej rozmowie w RMF FM Adam Hofman, były rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, pytany o wybory prezydenckie. Jak tłumaczył, nie znalazł w historii przykładu, by pretendent pokonał ubiegającego się o reelekcję prezydenta przy tak dużej różnicy głosów dzielącej ich w pierwszej turze. "Mówię o analizach, które są robione na świecie chyba od początku demokracji i o mechanizmie psychologicznym, który jest silniejszy niż matematyka" - przekonywał. W tych wyborach głosować nie będę - przyznał w Porannej rozmowie w RMF FM były rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Adam Hofman. Ja mam prawo i z niego korzystam - tłumaczył. Nie chodzę głosować, bo ja ich znam wszystkich. Żona głosuje, a ja nie - dodał. Skrytykował też "fetyszyzowanie" głosowania za wszelką cenę. Frekwencja nie jest ważna. Jesteś świadomy - idź. Nie jesteś świadomy - nie idź - zauważył gość RMF FM. Gdybym był w sztabie pana prezydenta Rafała Trzaskowskiego, postawiłbym puste krzesło i gadał do pustego krzesła te 40 minut - mówił w RMF FM Adam Hofman, odnosząc się do debaty pomiędzy Andrzejem Dudą a Rafałem Trzaskowskim, którą chciały zorganizować TVN, TVN 24, Onet i WP, ale nie doszła do skutku ze względu na odmowę ubiegającego się o reelekcję prezydenta. To nie wygląda pięknie, to jest skuteczne - zauważył.
 • Hofman o Kidawie-Błońskiej: Nie chce być miłą ciocią od herbatki

  - Ja jestem zwykły lud, czyli oglądam politykę prawie w ogóle. (...) Docierają do mnie "grube przekazy" i co do mnie dotarło? Zdjęcie z Kidawą-Błońską ze skrzydłami - mówił Adam Hofman na antenie Porannej Rozmowy w RMF FM - ona nie chce być miłą ciocią od herbatki tylko chce być też taką "self-made woman" i sztabowcy wymyślili, że w polskich warunkach to jest kobieta z Ursusa - dodawał były polityk Prawa i Sprawiedliwości.
 • Hofman o Hołowni: Stał się przezroczysty

  - Zniknął nam z radarów, niby jest a tak jakby go nie było - mówi o Szymonie Hołowni w Porannej Rozmowie w RMF FM Adam Hofman - pytanie czy są jakieś "riding horse'y", takie tematy, które może pociągnąć? - dopytywał były polityk PiS w rozmowie z Robertem Mazurkiem.
 • Hofman o kampanii Dudy: Jest tym samym co pięć lat temu, tą samą wojną

  - Na zdrowy rozum, racjonalnie, tak, sondaże wskazują, że tak, opozycja jest rozbita - mówił o ewentualnym zwycięstwie Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich - ludzie lubią kawałki, które już znają ale tylko do pewnego momentu. Jak przychodzi moment, że się przełamie to to co jest twoją wartością jest twoją śmiesznością - podkreślał były polityk Prawa i Sprawiedliwości.
 • Adam Hofman o koranawirusie: Zamiast poczytać, zorientować się, ulegamy stadnemu, głupiemu zachowaniu

  "Jestem zszokowany tym, co się dzieje. Zamiast poczytać, zorientować się, ulegamy stadnemu, głupiemu zachowaniu" - mówi gość RMF FM Adam Hofman, pytany o to, co dzieje się w związku z koronawirusem. Jak dodaje: widziałem ludzi, którzy ze sklepu wyjeżdżają z koszykami pełnymi makaronu, czy ryżu. A na grypę mało, kto się szczepi.
 • Adam Hofman: Marian Banaś nie jest bezbronny, może wszcząć kontrolę służb

  "To jest gra o życie Mariana Banasia, podpisując rezygnację z NIK-u skazałby się na taką nie do odrobienia infamię na swoim nazwisku" - komentował w Porannej rozmowie w RMF FM Adam Hofman. "Z drugiej strony mamy władzę, która jak ma wrogi NIK, to też nie jest fajnie. NIK nie jest bezbronny, czyli Marian Banaś nie jest bezbronny" - stwierdził były poseł PiS. "Wyobraża pan sobie taką sytuację, że teraz wszczyna kontrolę różnych służb, instytucji, ich wydatków. No przecież to nieprzyjemne może być" - mówił gość Roberta Mazurka. Jak widzę zwyciężyła taktyka ciepłej wody w kranie, czyli prezydent Andrzej Duda zrobi to samo co w poprzedniej kampanii, być nawet tymi samymi ludźmi, czyli z szefową sztabu Beatą Szydło - czyli duszoszczypatielne przemówienia i spotkania w powiatach, a w międzyczasie w polityce flauta - tak o kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy mówił Hofman. Moim zdaniem to jest pomysł, który być może da mu drugą turę - ocenił gość Roberta Mazurka. Według byłego posła PiS Szymon Hołownia na serio odbierze głosy opozycji. To nie jest zła wiadomość dla prezydenta Dudy - przyznał Hofman. Równocześnie zaznaczył, że nie wiadomo, czy Hołownia zbierze podpisy, by w ogóle wystartować w wyborach.
 • Wróżbita Adam. Były polityk dostanie własny program?

  - Myślałem, że (dostanę) swój program jak wróżbita Wojciech - mówił na antenie Porannej Rozmowy w RMF rozbawiony Adam Hofman. Wcześniej był pytany przez Roberta Mazurka o prognozy wyborcze. Były polityk Prawa i Sprawiedliwości podkreślał, że premierem w przyszłym roku będzie Jarosław Kaczyński, a prezydentem pozostanie Andrzej Duda.
 • Adam Hofman: Morawieckiemu nie zostało wiele więcej niż brylowanie na kinderbalach

  "Prezes Kaczyński jeszcze przez 30 lat będzie prezesem, a potem pomyśli" - żartował w Porannej rozmowie w RMF FM Adam Hofman. "30 lat - na złość swoim krytykom, którzy mówią: 'Jarosław Kaczyński się kończy, już ma swój wiek'. To na złość im jeszcze 30, a potem zobaczymy" - dodawał gość Roberta Mazurka. Pytany o to, kto mógłby objąć schedę po prezesie - Brudziński, Szydło czy Morawiecki - były rzecznik PiS odpowiedział: "Dodałbym jeszcze Zbigniewa Ziobrę, ma najwięcej zasobów". Zdaniem Hofmana pozycja premiera Mateusza Morawieckiego słabnie. "To nie jest tak, że pozostało mu brylowanie na kinderbalach, ale już niewiele więcej. Przy rekonstrukcji jego wpływ na to, co się działo, był niewielki" - stwierdził gość Porannej rozmowy w RMF FM. "On (Mateusz Morawiecki - przyp. red.) miał pewną rolę do spełnienia - miał być inny niż Prawo i Sprawiedliwość, poszerzać wielkomiejski elektorat, a stał się taki pisowski jak PiS, taki jak reszta. Następnego Mariusza Błaszczaka, Joachima Brudzińskiego prezes nie potrzebuje" - skwitował Hofman. Opozycja może wygrać wybory, to jest polityka, w polityce nic nie jest dane raz na zawsze - przypomniał Adam Hofman. Według niego w PiS-ie pamięta o tym wyłącznie Jarosław Kaczyński. Opozycja musi też swoje przepracować, na razie tego nie widać - stwierdził gość Roberta Mazurka. W najbliższych miesiącach musiałaby zmienić wajchę, zasady gry. Da się - zapewnił były rzecznik PiS. Kogo w zasobach ma Grzegorz Schetyna? Na przykład Rafała Trzaskowskiego. Zróbmy prawybory, zaprośmy do nich Trzaskowskiego, Biedronia. Oczywiście to się nie stanie, dlatego że oni są na etapie wyrzynania tych, którzy są odpowiedzialni za wynik wyborów - dodaje Hofman. PSL się samo zarąbało. PiS ma teraz idealną sytuację, bo PSL popełnia błąd za błędem - oceniał Hofman. W tej kampanii, w której (PSL - przyp. red.) powinno iść samo - poszło razem, a w tej, w której razem ugrałby więcej, pójdzie oddzielnie - tłumaczył gość Roberta Mazurka. Według Hofmana teraz jest taki
 • Adam Hofman o Joachimie Brudzińskim: Jest najbliższym pracownikiem Jarosława Kaczyńskiego. To zużywa

  "Joachim Brudziński do PE? To dla mnie zaskoczenie" - mówi poranny gość RMF FM Adam Hofman. Wyjazd do PE (...) zawsze przydaje się politykom. Brudziński złagodniał.(...) Jest najbliższym współpracownikiem Jarosława Kaczyńskiego odpowiedzialnym za partię. To zużywa, męczy, wypala. (...) Poza tym ma rodzinę. Musi myśleć w kategoriach samca" - podkreśla gość Roberta Mazurka. Adam Hofman pytany o ostatnią, sobotnią kampanie PiS odpowiada "nowi wyborcy pojawiają się na rynku". Trzeba ich łowić. Najważniejsze punkty z "piątki Kaczyńskiego"? Emeryci (trzynastka) i 500+ na każde dziecko - mówi były rzecznik PiS, teraz mający własny biznes i ostro trenujący m.in. na rowerze. Pytany o współpracę z Robertem Biedroniem odpowiada: nie pracuję dla niego. Nie zdradzam nazwisk swoich klientów, ale nie pracuje dla polityków i dla Roberta Biedronia - podkreśla. Patryk Jaki "trójką" do PE w Krakowie? Hofman: Tak. Tam jest lista śmierci "Tam jest lista śmierci" - mówił o krakowskiej liście PiS do Parlamentu Europejskiego Adam Hofman. W internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM były rzecznik PiS odpowiadał na pytania o to, czy Patryk Jaki będzie "trójką" w eurowyborach. ""Tak. I świetnie, bo ta lista będzie pracować" - przyznał. "Gorzej ma szef frakcji Ryszard Legutko, zacna postać, naprawdę w polityce wyjątkowa. (...) Mamy Beatę Szydło, mamy Patryka Jakiego, mamy Tarczyńskiego" - tłumaczył. "Profesor z 'dwójki' nie wejdzie" - przewidywał. Robert Mazurek pytał swojego gościa również o start szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego do PE. Hofman ocenił, że pomoże mu to w kolejnych etapach drogi politycznej. Czy może zostać następcą prezesa Kaczyńskiego w PiS? "Zawsze się zastanawialiśmy - może Mariusz Błaszczak? Może Joachim? Ktoś z takiego twardego zaplecza. To teraz jest jasne, że Joachim, no bo ten sznyt europejski, oddalenie się od bieżących konfliktów w Polsce mu tylko pomoże, a nie zaszkodzi, więc mamy teraz premiera 'in spe' w Brukseli" - mówił gość RMF FM.