Adam Bielecki

Artykuły - Adam Bielecki (21)

 • ​Doping w górach. Co to jest?

  ​Doping w górach. Co to jest?

  - Gdyby w bazie pod Mount Everestem pobrano próbki krwi alpinistów, okazałoby się, że 90 procent jest na dopingu - powiedział kiedyś Reinhold Messner. Nie miał na myśli wspomagania tlenem, ale zakazane w innych dyscyplinach sportu środki sztucznie zwiększające wydolność. I w razie przedawkowania zagrażające życiu ludzkiemu.
 • Żaden styl nie zabija himalaizmu?

  Żaden styl nie zabija himalaizmu?

  ​Miał to być Mingma G, ale okazało się, że Nirmal Purja był jedynym z dziesiątki Nepalczyków, który 16 stycznia wszedł na K2 bez wspomagania tlenem. - Jeśli ktoś ma zastrzeżenia wobec Szerpów, niech zrobi to sam w lepszym stylu - pisze włoski himalaista Simone Moro. To samo uważa Krzysztof Wielicki.
 • ​Andrzej Bargiel: Lepiej iść na K2 z tlenem i przeżyć, niż bez tlenu i zginąć

  ​Andrzej Bargiel: Lepiej iść na K2 z tlenem i przeżyć, niż bez tlenu i zginąć

  - Zimowe wejście Szerpów na K2 to najbardziej romantyczna historia, jaka mogła zdarzyć się w światowym himalaizmie. Przez dziesięciolecia służyli w zaspokajaniu ambicji wspinaczy z Zachodu, wreszcie dojrzeli, by spełniać własne - mówi Interii Andrzej Bargiel, pierwszy człowiek, który zjechał na nartach z K2.
 • K2 zdobyte zimą. Nirmal Purja: Wszedłem na szczyt bez użycia tlenu z butli

  K2 zdobyte zimą. Nirmal Purja: Wszedłem na szczyt bez użycia tlenu z butli

  Po historycznym zdobyciu K2 zimą, czego dokonało w sobotę 16 stycznia 10 Nepalczyków, wśród znawców rozgorzała burzliwa dyskusja, dotycząca użycia przez członków wyprawy butli z tlenem. Przodujący całej grupie Nimral Purja przyznał jednak, że podczas wspinaczki na szczyt nie wspomagał się dodatkowym tlenem. Dzięki temu jego wyczyn jest jeszcze bardziej wyjątkowy.
 • Szybka kontra Ostafińskiego i Hynka: Nepalczycy z tlenem, żużel z kroplówką

  Szybka kontra Ostafińskiego i Hynka: Nepalczycy z tlenem, żużel z kroplówką

  Himalaista Adam Bielecki niby gratuluje Nepalczykom wejścia na K2, ale zaraz dodaje, co to za wejście, skoro użyli tlenu. Jeśli kluby PGE Ekstraligi dokończą sezon 2021 na kredytach, to będziemy, jak Bielecki. Ponarzekamy na finansową kroplówkę, ale ucieszymy się, że żużel przetrwał mimo szaleństwa prezesów podpisujących umowy bez pokrycia.
 • Nepalczycy zdobyli zimą K2. Adam Bielecki odniósł się do swojego wpisu o dopingu. "Gra toczy się dalej"

  Nepalczycy zdobyli zimą K2. Adam Bielecki odniósł się do swojego wpisu o dopingu. "Gra toczy się dalej"

  Adam Bielecki wytłumaczył swój wpis na Twitterze, w którym określił historyczne wejście na K2 wspomagane tlenem jako doping. "Wspinanie z tlenem to nie moja dyscyplina, dlatego dla mnie gra toczy się dalej. Ot, moja prywatna opinia" - napisał polski himalaista odnosząc się do swojej wypowiedzi.
 • K2 zdobyte zimą. Adam Bielecki: Zejście jest trudniejsze niż zdobycie szczytu

  K2 zdobyte zimą. Adam Bielecki: Zejście jest trudniejsze niż zdobycie szczytu

  Historia tworzy się na naszych oczach! 16 stycznia pierwsza zimowa wyprawa na szczyt K2 zakończyła się sukcesem. Śmiałków czeka jeszcze jednak droga powrotna, która bywa znacznie trudniejsze niż zdobycie szczytu, co podkreślił w rozmowie z telewizją Polsat News himalaista Adam Bielecki.
 • Burza po wpisie Bieleckiego. Polacy jeszcze pokażą Nepalczykom. Zjadą z K2 na motocyklu żużlowym

  Burza po wpisie Bieleckiego. Polacy jeszcze pokażą Nepalczykom. Zjadą z K2 na motocyklu żużlowym

  Historyczny wyczyn Nepalczyków, wejście zimą na K2, zostało skomentowane przez naszego himalaistę Adama Bieleckiego. Napisał on na Twitterze, że gra trwa nadal, bo to było wejście z użyciem tlenu. Bielecki dodał, że tlen to doping. Wielu ludzi odebrało wpis Polaka, jako przejaw zazdrości. Inni żartują, że może i Nepalczycy pierwsi zdobyli K2 zimą, ale to Polacy jako pierwsi zjadą ze szczytu na motocyklu żużlowym.
 • Prezydent odznaczył himalaistów z wyprawy na K2

  Prezydent odznaczył himalaistów z wyprawy na K2

  Himalaiści Adam Bielecki, Denis Urubko i Piotr Tomala zostali odznaczeni przez prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Uczestnicy polskiej zimowej wyprawy na K2 pod koniec stycznia 2018 roku brali udział w akcji ratunkowej na Nanga Parbat.
 • ​Adam Bielecki: Tomasz Mackiewicz zdobył szczyt Nanga Parbat

  ​Adam Bielecki: Tomasz Mackiewicz zdobył szczyt Nanga Parbat

  "Eli Revol potwierdziła, że byli na szczycie" - powiedział w rozmowie z TVN Adam Bielecki, członek ekipy ratunkowej na Nanga Parbat. "Tomek i Elisabeth weszli na szczyt Nanga Parbat" - napisała na Facebooku Anna Solska, żona Tomasza Mackiewicza.

Filmy - Adam Bielecki (3)