ACTA

Synonimy:
ACTA podpisane,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - ACTA (330)

 • Amerykańska FATCA podstępnie zbiera żniwo

  Amerykańska FATCA podstępnie zbiera żniwo

  FATCA to ustawa federalna uchwalona w 2010 r., wdrożona 1 lipca 2014 r., która wymaga od podatników i zagranicznych instytucji finansowych identyfikacji amerykańskich klientów i przekazywania informacji o ich rachunkach finansowych.
 • Nowe propozycje Komisji Europejskiej dotyczące regulacji podatku od działalności cyfrowej

  Nowe propozycje Komisji Europejskiej dotyczące regulacji podatku od działalności cyfrowej

  Na początku marca 2018 r. Komisja Europejska zaproponowała nowe rozwiązania mające na celu opodatkowanie działalności cyfrowej w sprawiedliwy i zrównoważony sposób na terenie całej Unii Europejskiej.
 • ACTA 2? Podatek od linków? Cenzura internetu? Te hasła to nieporozumienie!

  ACTA 2? Podatek od linków? Cenzura internetu? Te hasła to nieporozumienie!

  Nowe przepisy o prawach autorskich wymagają poprawek, ale nawet w zaproponowanej wersji nie doprowadziłyby do ograniczenia wolności internautów. Porównywanie unijnej propozycji z ACTA to nieporozumienie. Stanowisko w tej sprawie 20 czerwca 2018 r. przyjęła komisja prawna Parlamentu Europejskiego.
 • Czy rzeczywiście nadchodzi ACTA 2.0?

  Czy rzeczywiście nadchodzi ACTA 2.0?

  ​Komisja prawna Parlamentu Europejskiego przyjęła stanowisko w sprawie zaproponowanej przez Komisję Europejską reformy prawa autorskiego. Nowa dyrektywa ma zmienić zasady publikowania i monitorowania treści w internecie. Oficjalny cel zmian prawnych to walka z piractwem, ale nie brakuje osób, które dostrzegają w nowych regulacjach powtórkę z ACTA.
 • CRS, czyli Common Reporting Standard - problemy, zagrożenia, skutki

  CRS, czyli Common Reporting Standard - problemy, zagrożenia, skutki

  Obietnice wyborcze trzeba spełniać, a potrzeby społeczeństwa zabezpieczać. Jak to jednak zrobić? "Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy!" - powiedziała kiedyś Margaret Thatcher. Krótko mówiąc, rozwiązania takie jak CRS, czyli Common Reporting Standard, to kolejna metoda na wydłużenie ręki fiskusa...
 • Umowa o ochronie danych przegłosowana

  Umowa o ochronie danych przegłosowana

  - Parlament Europejski opowiedział się wczoraj za przyjęciem tzw. umowy parasolowej, czyli całościowego porozumienia między UE a USA w sprawie ochrony danych osobowych przekazywanych w postępowaniach karnych. Umowa, obejmuje wszystkie transfery danych osobowych, takich jak nazwiska, adresy lub informacje o karalności. Umowa została podpisana przez Komisję Europejską i przedstawicieli USA w czerwcu, ale aby mogła wejść w życie wymagała zgody Parlamentu.
 • Resort finansów wyjaśnia o co chodzi z oświadczeniem FACTA

  Resort finansów wyjaśnia o co chodzi z oświadczeniem FACTA

  Ministerstwo Finansw opublikowało komunikat dotyczący oświadczenia FATCA służącego określeniu, czy posiadacz rachunku finansowego jest rezydentem Stanów Zjednoczonych.
 • Nie dostarczysz dokumentu do końca listopada - dowiesz się co to jest FATCA

  Nie dostarczysz dokumentu do końca listopada - dowiesz się co to jest FATCA

  Jeśli klienci (indywidualni czy firmowi) nie dostarczą Oświadczenia o statusie FATCA do końca listopada, instytucje finansowe, w tym banki, będą mieć obowiązek blokady ich rachunków w ciągu trzech dni roboczych. Oznacza to, że klienci nie będą mogli np. wypłacać pieniędzy z bankomatów czy spłacić raty kredytu z danego rachunku.
 • Czubkowska: Wilk zjada nam internet, a nikt nie pędzi na ratunek

  Czubkowska: Wilk zjada nam internet, a nikt nie pędzi na ratunek

  Jest taka bajka o chłopcu, który wołał "wilk, wilk!", żeby nastraszyć mieszkańców swojej wioski i śmiać się w kułak, że przybiegli mu na ratunek. Ale pewnego dnia nikt już mu nie wierzył i nie przybiegł na jego wołanie. I wilk go zjadł.
 • Panama Papers - gra o dyslokację "rajów podatkowych"

  Panama Papers - gra o dyslokację "rajów podatkowych"

  Ujmując rzecz możliwie lapidarnie w tzw. aferze Panam Papers nie chodzi o likwidację rajów podatkowych, ale o zmianę ich geograficznej dyslokacji. To kolejna odsłona wieloletniej batalii o nisko opodatkowany międzynarodowy kapitał. USA są dziś w praktyce największym rajem podatkowym na planecie. W ostatnim rankingu rajów podatkowych przygotowanym przez TJN są na trzecim miejscu za Szwajcaria i Hongkongiem. Jednak już za 1-2 lata mogą być na pierwszym miejscu.

Filmy - ACTA (16)