ACTA

Synonimy:
ACTA podpisane,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - ACTA (330)

 • Czy rzeczywiście nadchodzi ACTA 2.0?

  Czy rzeczywiście nadchodzi ACTA 2.0?

  ​Komisja prawna Parlamentu Europejskiego przyjęła stanowisko w sprawie zaproponowanej przez Komisję Europejską reformy prawa autorskiego. Nowa dyrektywa ma zmienić zasady publikowania i monitorowania treści w internecie. Oficjalny cel zmian prawnych to walka z piractwem, ale nie brakuje osób, które dostrzegają w nowych regulacjach powtórkę z ACTA.
 • CRS, czyli Common Reporting Standard - problemy, zagrożenia, skutki

  CRS, czyli Common Reporting Standard - problemy, zagrożenia, skutki

  Obietnice wyborcze trzeba spełniać, a potrzeby społeczeństwa zabezpieczać. Jak to jednak zrobić? "Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy!" - powiedziała kiedyś Margaret Thatcher. Krótko mówiąc, rozwiązania takie jak CRS, czyli Common Reporting Standard, to kolejna metoda na wydłużenie ręki fiskusa...
 • Umowa o ochronie danych przegłosowana

  Umowa o ochronie danych przegłosowana

  - Parlament Europejski opowiedział się wczoraj za przyjęciem tzw. umowy parasolowej, czyli całościowego porozumienia między UE a USA w sprawie ochrony danych osobowych przekazywanych w postępowaniach karnych. Umowa, obejmuje wszystkie transfery danych osobowych, takich jak nazwiska, adresy lub informacje o karalności. Umowa została podpisana przez Komisję Europejską i przedstawicieli USA w czerwcu, ale aby mogła wejść w życie wymagała zgody Parlamentu.
 • Resort finansów wyjaśnia o co chodzi z oświadczeniem FACTA

  Resort finansów wyjaśnia o co chodzi z oświadczeniem FACTA

  Ministerstwo Finansw opublikowało komunikat dotyczący oświadczenia FATCA służącego określeniu, czy posiadacz rachunku finansowego jest rezydentem Stanów Zjednoczonych.
 • Nie dostarczysz dokumentu do końca listopada - dowiesz się co to jest FATCA

  Nie dostarczysz dokumentu do końca listopada - dowiesz się co to jest FATCA

  Jeśli klienci (indywidualni czy firmowi) nie dostarczą Oświadczenia o statusie FATCA do końca listopada, instytucje finansowe, w tym banki, będą mieć obowiązek blokady ich rachunków w ciągu trzech dni roboczych. Oznacza to, że klienci nie będą mogli np. wypłacać pieniędzy z bankomatów czy spłacić raty kredytu z danego rachunku.
 • Czubkowska: Wilk zjada nam internet, a nikt nie pędzi na ratunek

  Czubkowska: Wilk zjada nam internet, a nikt nie pędzi na ratunek

  Jest taka bajka o chłopcu, który wołał "wilk, wilk!", żeby nastraszyć mieszkańców swojej wioski i śmiać się w kułak, że przybiegli mu na ratunek. Ale pewnego dnia nikt już mu nie wierzył i nie przybiegł na jego wołanie. I wilk go zjadł.
 • Panama Papers - gra o dyslokację "rajów podatkowych"

  Panama Papers - gra o dyslokację "rajów podatkowych"

  Ujmując rzecz możliwie lapidarnie w tzw. aferze Panam Papers nie chodzi o likwidację rajów podatkowych, ale o zmianę ich geograficznej dyslokacji. To kolejna odsłona wieloletniej batalii o nisko opodatkowany międzynarodowy kapitał. USA są dziś w praktyce największym rajem podatkowym na planecie. W ostatnim rankingu rajów podatkowych przygotowanym przez TJN są na trzecim miejscu za Szwajcaria i Hongkongiem. Jednak już za 1-2 lata mogą być na pierwszym miejscu.
 • "Panama Papers" : Jak kraje walczą o wpływy z podatków?

  "Panama Papers" : Jak kraje walczą o wpływy z podatków?

  "Panama Papers" dały światowej opinii publicznej lepsze pojęcie o skali unikania płacenia podatków, ukrywania dochodów w fasadowych firmach i fundacjach czy prania brudnych pieniedzy, ale walka z tymi zjawiskami w wielu krajach rozpoczęła się już wcześniej.
 • Umowa TiSA budzi sporo kontrowersji

  Umowa TiSA budzi sporo kontrowersji

  Negocjowana przez UE i 23 kraje umowa TiSA ma zliberalizować handel usługami z korzyścią dla unijnych firm oraz konsumentów. Umowa budzi spore emocje - takie jak kiedyś ACTA, a teraz porozumienie TTIP o wolnym handlu między Unią a Stanami Zjednoczonymi.
 • TiSA powinna chronić naswze interesy uważają posłowie

  Rozmowy dotyczące porozumienia w sprawie handlu usługami (TiSA), prowadzone z krajami posiadającymi 70% udziału w światowym handlu usługami, powinny zaowocować porozumieniem, które ułatwiałoby dostęp firm z UE do rynków międzynarodowych, ale nie zmuszałoby władz państwowych i lokalnych do wprowadzenia wolnej konkurencji w usługach publicznych, ani w żaden inny sposób nie ograniczałoby ich prawa do działań w interesie publicznym, stwierdzili posłowie w rekomendacjach przyjętych w tym tygodniu.

Filmy - ACTA (16)