ABW

Artykuły - ABW (1444)

 • Warszawa: Kolejne zatrzymania w sprawie wyłudzania nieruchomości

  Warszawa: Kolejne zatrzymania w sprawie wyłudzania nieruchomości

  Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała kolejne cztery osoby w związku ze śledztwem dotyczącym wyłudzania nieruchomości w Warszawie i okolicach - dowiedziała się w czwartek PAP. Dotychczas zarzuty w tej sprawie usłyszało 14 osób.
 • Gawryszewski odchodzi ze stanowiska wiceszefa ABW

  Gawryszewski odchodzi ze stanowiska wiceszefa ABW

  Wiceszef Agencji Bezpieczeństwa Jacek Gawryszewski odchodzi ze stanowiska. Jego odwołaniem ma zająć się we wtorek sejmowa Komisja ds. Służb Specjalnych.
 • ABW zatrzymała pracowników KGHM

  ABW zatrzymała pracowników KGHM

  Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali trzy osoby pod zarzutem popełnienia przestępstw o charakterze korupcyjnym i innych. Czynności realizowano w dniu 1 czerwca 2017 roku.
 • ABW potwierdza. Wojtunikowi cofnięto poświadczenie bezpieczeństwa

  ABW potwierdza. Wojtunikowi cofnięto poświadczenie bezpieczeństwa

  ABW wszczęła postępowanie sprawdzające wobec Pawła Wojtunika, byłego szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Wojtunikowi cofnięto poświadczenie bezpieczeństwa - potwierdza medialne doniesienia Stanisław Żaryn, rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych.
 • ABW z większym budżetem. M.in. na na odprawy dla b. funkcjonariuszy SB

  ABW z większym budżetem. M.in. na na odprawy dla b. funkcjonariuszy SB

  Sejmowa komisja ds. służb specjalnych pozytywnie zaopiniowała projekty budżetów pięciu służb - SKW, SWW, CBA, AW i ABW na 2017 r. - dowiedziała się PAP. Jedynie w przypadku ABW chce zwiększyć budżet o 45,5 mln zł, m.in. na odprawy dla b. funkcjonariuszy SB.
 • Jest zawiadomienie do prokuratury ws. KGHM

  Jest zawiadomienie do prokuratury ws. KGHM

  Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego skierowała do Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez osoby zarządzające spółką KGHM Polska Miedź SA w okresie od grudnia 2010 roku do marca 2012 roku, polegającego na wyrządzeniu w majątku spółki szkody w wielkich rozmiarach.
 • ABW u członków prokremlowskiej partii Zmiana

  ABW u członków prokremlowskiej partii Zmiana

  Dziś rano funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego dokonali przeszukań w mieszkaniach członków władz krajowych partii Zmiana – informuje wiceprzewodniczący ugrupowania Konrad Rękas.
 • Funkcjonariusz ABW pobity. Nie wydano mu broni?

  Funkcjonariusz ABW pobity. Nie wydano mu broni?

  "Głos Szczeciński" przygląda się tajemniczej sprawie pobicia funkcjonariusza Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Stargardzie Szczecińskim.
 • ​Dziennikarze inwigilowani przez służby. "Gigantyczne nadużycie"

  ​Dziennikarze inwigilowani przez służby. "Gigantyczne nadużycie"

  - To dosyć szokująca informacja. Ktoś wkroczył w moją prywatność - mówi Interii Igor Janke, który znalazł się na opublikowanej przez tygodnik "Do Rzeczy" liście dziennikarzy inwigilowanych przez służby specjalne w czasach rządów koalicji PO-PSL.
 • RMF24: Szef CBŚP w Rzeszowie zatrzymany przez ABW

  RMF24: Szef CBŚP w Rzeszowie zatrzymany przez ABW

  Dwóch funkcjonariuszy z rzeszowskiego zarządu CBŚP zostało zatrzymanych przez ABW - poinformowała p.o. rzecznika prasowego CBŚP w Rzeszowie kom. Agnieszka Hamelusz. Informację o zatrzymaniu potwierdził prok. Janusz Hnatko z Prokuratury Okręgowej w Krakowie, ale odmówił podania szczegółów.

Filmy - ABW (11)

 • Sienkiewicz: Rzemieślnicze działanie opozycji ws. Bieleckiego

  Żeby powołać komisję śledczą, trzeba mieć dowody. Gdzie jest dowód skuteczności rzekomego lobbingu? Nie ma notatki ABW, nie ma dowodów, które świadczyłyby o lobbingu Jana Krzysztofa Bieleckiego, szefa Rady Gospodarczej przy premierze, na rzecz rosyjskiego kapitału w polskiej firmie Zakłady Azotowe Tarnów - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM Bartłomiej Sienkiewicz, szef MSW.
 • Święczkowski: Nocne przesłuchania to nic przerażającego

  Lekarz, który przyjmuje łapówki, to hiena. To najgorszy typ łapówkarza - tak o skazanym Mirosławie G. mówi były szef ABW, Bogdan Święczkowski. - Nie rozumiem postawy ogłaszającego wyrok sędziego Tuleyi. To nie było uzasadnienie wyroku, a publicystyka. Nie ma zakazu przesłuchiwania w godzinach nocnych. Wszystkie służby specjalne przesłuchują tak świadków. Nocne przesłuchanie może być skuteczniejsze niż dzienne. Jeśli ktoś prowadzi nocny tryb życia, wygodniej jest przesłuchiwać go nocą - tłumaczy gość RMF FM.
 • Cichocki: Kaczyński ignorował opinie komisji i prezydenta. Tusk dopełnia wszelkich procedur.

  "Przykro o tym mówić, ale to premier Kaczyński w przypadku odwoływania szefów ABW, a robił to dwa razy, kompletnie ignorował procedurę opiniowania odwołania przez komisje i prezydenta. (...) Premier Tusk czeka na opinie, dopełnia wszelkich procedur" - mówił w Przesłuchaniu RMF FM szef MSW Jacek Cichocki.
 • Graś: ABW zdarzały się wpadki

  Krzysztof Bondaryk chciał budować ABW na kształt zbliżony do FBI. Minister Cichocki widział to inaczej - tak powody odejścia szefa ABW tłumaczy Paweł Graś. - Pod rządami Krzysztofa Bondaryka ABW działała sprawnie; to był najlepszy okres funkcjonowania służb po 1989 roku. Zdarzały się wpadki, pracę agencji oceniam na sześć z minusem. Bondaryk będzie teraz doradzał premierowi Tuskowi – zapowiada gość Kontrwywiadu RMF FM.