Abu Ghraib

Artykuły - Abu Ghraib (35)

 • 5 mln dolarów dla ofiar Abu Ghraib

  5 milionów dolarów. Tyle amerykańska firma ochroniarska zapłaciła byłym więźniom Abu Ghraib, by wycofali pozwy.
 • Wstrząsające zeznania - "Abu Ghraib to piknik"

  Wstrząsające zeznania - "Abu Ghraib to piknik"

  Przetrzymywani w tajnym więzieniu na obrzeżach Bagdadu Irakijczycy byli gwałceni, bici i poddawani elektrowstrząsom - wynika z raportu organizacji Human Rights Watch. "Abu Ghraib to był piknik" w porównaniu z Muthanna - ocenił jeden z najbardziej wpływowych sunnickich liderów plemiennych.
 • Torturowali dla zabawy...

  Torturowali dla zabawy...

  Dokładnie sześć lat temu, 28 kwietnia 2004 r., świat przecierał oczy ze zdziwienia, gdy zobaczył na zdjęciach żołnierzy US Army maltretujących więźniów w Iraku. Torturami, gwałtami, poniżaniem i bestialskim tratowaniem Amerykanie wymuszali na osadzonych w Abu Ghraib przyznanie się do winy. Prawie wszyscy z nich byli jednak niewinni...
 • Irak: Zamieszki w więzieniu Abu Ghraib

  W więzieniu Abu Ghraib doszło do zamieszek. Zanim sytuacja została opanowana, osadzeni domagający się lepszych warunków podpalili materace i zabrali jednemu ze strażników karabin. Zginęły dwie osoby, a sześć zostało rannych.
 • Skandal w Abu Ghraib prześladuje Lynndie England

  Skandal w Abu Ghraib prześladuje Lynndie England

  Ponad dwa lata od opuszczenia więziennej celi była rezerwistka armii USA Lynndie England, skazana z powodu nadużyć w irackim więzieniu Abu Ghraib, większość czasu spędza w domu w stanie Zachodnia Wirginia - pisze agencja Associated Press.