absurdalne prawo

Artykuły - Absurdalne prawo (1)

  • Absurdalne prawo zostanie wykorzenione

    Zaledwie dwa miesiące temu obwieściliśmy światu, że idziemy na wojnę. Wojnę z absurdalnymi przepisami prawnymi. Lokalizacja przeciwnika nie była specjalnie kłopotliwa, bo rodzime prawodawstwo, regulujące działalność gospodarczą, jest wręcz naszpikowane przepisami sprzecznymi z logiką prowadzenia biznesu.

Filmy - Absurdalne prawo (2)

  • Ludzkie pojęcie: Strzelba, amunicja i koń dla... więźniów

    Władze Kanady są bardzo pomocne, zrobiły wszystko po to, by ułatwić ci wyjechanie z miejsca odsiadki. Więźniowie, którzy opuszczają niektóre z ośrodków, dostają wyprawkę - konia, broń i zestaw amunicji. Dlatego w myśl dewizy… więzień nasz pan…? - nie zwlekaj - ładuj strzelbę, wskakuj na konia i wyjeżdżaj z miasta. Galopem. PREMIERA W INTERII W KAŻDY PONIEDZIAŁEK OD 19:00.
  • Ludzkie pojęcie: Kara śmierci za Napoleona

    Jeśli masz świnkę i kochasz ją ponad wszystko, a wyrazem bezgranicznej miłości jest nazwanie jej imieniem Napoleon na cześć wielkiego cesarza, nie masz – lekko mówiąc – lekko. Za Napoleona poniesiesz klęskę… stracisz wszystko… I to nie jest żart. Francuskim rolnikom nie wolno w ten sposób nazywać żadnej ze świń, a złamanie zakazu grozi karą śmierci, nawet w przypadku, gdy pupil na takie miano w oczach właściciela zasłużył. No bo przecież co innego, gdyby to imię nosiła krowa, baran albo na przykład osioł, prawda? PREMIERA W INTERII W KAŻDY PONIEDZIAŁEK OD 19:00.