abstynencja seksualna

Artykuły - Abstynencja seksualna (4)

 • Abstynencja zaniża nasze standardy

  Abstynencja zaniża nasze standardy

  Nie od dziś wiadomo, że abstynencja nie jest dla mężczyzn zbyt dobra. Zwłaszcza seksualna. Udowodniono to naukowo.
 • Zbadano przyczyny abstynencji seksualnej

  Niemiecko-amerykańska grupa naukowców odkryła feromon, który samce muszek owocówek przenoszą podczas aktu seksualnego na swoje partnerki. Jego zadaniem jest odstraszenie od niej pozostałych konkurentów.
 • Czy jesteś za celibatem?

  Czy jesteś za celibatem?

  Celibat, to nic innego jak rezygnację z życia seksualnego w imię innych wartości, np. religijnych. Ale formą celibatu może być też okresowa abstynencja seksualna, choćby na skutek rozstania się partnerów.
 • Seksualna edukacja Aguilery

  Seksualna edukacja Aguilery

  Christina Aguilera weźmie udział w dokumentalnym filmie, którego tematem przewodnim jest abstynencja seksualna. Piosenkarka bynajmniej nie będzie opowiadała o swojej wstrzemięźliwości, ale będzie o tym zagadnieniu rozmawiała z młodzieżą.

Filmy - Abstynencja seksualna (3)

 • Porzucają wygodne życie, by przywdziać szaty mnichów!

  Człowiek wychowany w kulturze zachodniej odnajduje w buddyzmie coś pociągającego - mówi pochodzący z USA Luang Poh Sumedho, który 46 lat temu postanowił zostać buddyjskim mnichem. W podobnym tonie wypowiada się wielu przybyszów z krajów zachodnich, którzy w dalekiej Azji poszukiwali duchowego ukojenia - i znaleźli je. Dziś nie wyobrażają sobie innego życia niż żywot mnicha, mimo iż wiąże się on z wieloma wyrzeczeniami, m.in. z koniecznością zachowywania abstynencji seksualnej.
 • Jak to jest z tym seksem piłkarzy?

  Czy seks może wyzwolić w piłkarzach wolę walki i głód bramek? A może przed ważnymi meczami wskazana jest abstynencja? Oto, co na ten temat mówi prof. Zbigniew Lew-Starowicz, seksuolog.
 • Euro a seks Polaków

  Czy w gorączce piłkarskich emocji zapominamy o seksie? Niekoniecznie, ale jest jeden warunek - drużyna, której kibicujemy, musi wygrywać! Wtedy wzrost temperatury w sypialni jest gwarantowany - mówi prof. Zbigniew Lew-Starowicz.