abstynencja seksualna

Artykuły - Abstynencja seksualna (5)

 • W udanym związku musi być udany seks? Seksuolog obala mit

  W udanym związku musi być udany seks? Seksuolog obala mit

  Banałem jest stwierdzenie, że seks jest istotną sferą ludzkiego życia. Poza fizjologicznymi korzyściami, jakich nam dostarcza, jest również sposobem na zacieśnienie więzi z partnerem, zbliżenie do siebie kochających się osób. Czy zatem brak seksu w relacji skazuje ją na porażkę? Wątpliwości rozwiewa Katarzyna Koczułap, psycholożka, seksuolożka i autorka popularnego bloga „Co z tym seksem?”.
 • Abstynencja zaniża nasze standardy

  Abstynencja zaniża nasze standardy

  Nie od dziś wiadomo, że abstynencja nie jest dla mężczyzn zbyt dobra. Zwłaszcza seksualna. Udowodniono to naukowo.
 • Zbadano przyczyny abstynencji seksualnej

  Niemiecko-amerykańska grupa naukowców odkryła feromon, który samce muszek owocówek przenoszą podczas aktu seksualnego na swoje partnerki. Jego zadaniem jest odstraszenie od niej pozostałych konkurentów.
 • Czy jesteś za celibatem?

  Czy jesteś za celibatem?

  Celibat, to nic innego jak rezygnację z życia seksualnego w imię innych wartości, np. religijnych. Ale formą celibatu może być też okresowa abstynencja seksualna, choćby na skutek rozstania się partnerów.
 • Seksualna edukacja Aguilery

  Seksualna edukacja Aguilery

  Christina Aguilera weźmie udział w dokumentalnym filmie, którego tematem przewodnim jest abstynencja seksualna. Piosenkarka bynajmniej nie będzie opowiadała o swojej wstrzemięźliwości, ale będzie o tym zagadnieniu rozmawiała z młodzieżą.

Filmy - Abstynencja seksualna (3)

 • Porzucają wygodne życie, by przywdziać szaty mnichów!

  Człowiek wychowany w kulturze zachodniej odnajduje w buddyzmie coś pociągającego - mówi pochodzący z USA Luang Poh Sumedho, który 46 lat temu postanowił zostać buddyjskim mnichem. W podobnym tonie wypowiada się wielu przybyszów z krajów zachodnich, którzy w dalekiej Azji poszukiwali duchowego ukojenia - i znaleźli je. Dziś nie wyobrażają sobie innego życia niż żywot mnicha, mimo iż wiąże się on z wieloma wyrzeczeniami, m.in. z koniecznością zachowywania abstynencji seksualnej.
 • Jak to jest z tym seksem piłkarzy?

  Czy seks może wyzwolić w piłkarzach wolę walki i głód bramek? A może przed ważnymi meczami wskazana jest abstynencja? Oto, co na ten temat mówi prof. Zbigniew Lew-Starowicz, seksuolog.
 • Euro a seks Polaków

  Czy w gorączce piłkarskich emocji zapominamy o seksie? Niekoniecznie, ale jest jeden warunek - drużyna, której kibicujemy, musi wygrywać! Wtedy wzrost temperatury w sypialni jest gwarantowany - mówi prof. Zbigniew Lew-Starowicz.