abstynencja

Artykuły - Abstynencja (10)

 • Abstynencja zaniża nasze standardy

  Abstynencja zaniża nasze standardy

  Nie od dziś wiadomo, że abstynencja nie jest dla mężczyzn zbyt dobra. Zwłaszcza seksualna. Udowodniono to naukowo.
 • Episkopat: Niech miesiąc abstynencji będzie próbą naszej wolności

  Niech miesiąc abstynencji będzie próbą naszej wolności - apeluje Zespół Konferencji Episkopatu ds. Apostolstwa Trzeźwości. Kościół prosi wszystkich Polaków o świadectwo abstynencji w sierpniu z motywów religijno-moralnych, wychowawczych i patriotycznych.
 • Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu

  Od niedzieli w całej Polsce rozpocznie się po raz 43. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Tegoroczne obchody będą przebiegać pod hasłem "Abstynencja jest darem miłości".
 • Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu

  Pod hasłem "Abstynencja jest darem miłości" od niedzieli w całej Polsce rozpocznie się po raz 43. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
 • Zajęcia szkolne z... abstynencji seksualnej

  Zajęcia szkolne z... abstynencji seksualnej

  "Wychowanie do abstynencji" - to program edukacyjny dla młodzieży zainicjowany w latach 90. w USA, którego celem jest zachęcenie do powstrzymania się od stosunków seksualnych do ślubu. W Polsce od trzech miesięcy jest prowadzony w szkołach w Łodzi i - według międzynarodowej fundacji "Wiedzieć jak", która go zainicjowała - jest pozytywnie przyjmowany przez uczniów.
 • Abstynencja jest sexy

  Edukacja seksualna znów będzie gorącym tematem w szkołach. Weszło właśnie rozporządzenie, które teoretycznie ma poprawić frekwencję na lekcjach wychowania w rodzinie: trzeba wyraźnie odmówić, jeśli nie chce się na nie uczęszczać. Tymczasem w części łódzkich szkół rusza pilotaż programu: wychowanie do abstynencji. Także seksualnej.