abstynencja

Artykuły - Abstynencja (10)

 • Addictions.ai pozyskało 6 mln dofinansowania na dalszy rozwój

  Addictions.ai pozyskało 6 mln dofinansowania na dalszy rozwój

  Polski start-up Addictions.ai - właściciel aplikacji mobilnej AlkyRecovery wspierającej walkę z nałogiem osób uzależnionych od alkoholu oraz ich bliskich - pozyskał dofinansowanie z NCBR w wysokości 5 852 108 zł. Wkrótce ruszą prace badawczo-rozwojowe, efektem których będzie wdrożenie zaawansowanych algorytmów AI oraz uczenia maszynowego w aplikacji AlkyRecovery.
 • ​Odstaw alkohol w styczniu. Efekty odczujesz przez cały rok

  ​Odstaw alkohol w styczniu. Efekty odczujesz przez cały rok

  Możesz to potraktować jako wyzwanie, którym pochwalisz się na Facebooku lub zwyczajną próbę charakteru. Dlaczego warto zrobić ze stycznia miesiąc bez ani kropli alkoholu?
 • Aplikacja AlkyRecovery ochroni osoby uzależnione od alkoholu

  Aplikacja AlkyRecovery ochroni osoby uzależnione od alkoholu

  Polski startup addictions.ai zapowiada, że aplikacja AlkyRecovery, wspierająca walkę z nałogiem osób uzależnionych od alkoholu oraz ich bliskich, będzie wykorzystywała algorytmy sztucznej inteligencji i techniki uczenia maszynowego. Tym samym będzie to pierwsza na świecie aplikacja, która zyska możliwość dokonania oceny prawdopodobieństwa złamania abstynencji oraz samodzielnego proponowania najbardziej optymalnych rozwiązań terapeutycznych.
 • Abstynencja zaniża nasze standardy

  Abstynencja zaniża nasze standardy

  Nie od dziś wiadomo, że abstynencja nie jest dla mężczyzn zbyt dobra. Zwłaszcza seksualna. Udowodniono to naukowo.
 • Episkopat: Niech miesiąc abstynencji będzie próbą naszej wolności

  Niech miesiąc abstynencji będzie próbą naszej wolności - apeluje Zespół Konferencji Episkopatu ds. Apostolstwa Trzeźwości. Kościół prosi wszystkich Polaków o świadectwo abstynencji w sierpniu z motywów religijno-moralnych, wychowawczych i patriotycznych.
 • Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu

  Pod hasłem "Abstynencja jest darem miłości" od niedzieli w całej Polsce rozpocznie się po raz 43. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
 • Abstynencja jest sexy

  Edukacja seksualna znów będzie gorącym tematem w szkołach. Weszło właśnie rozporządzenie, które teoretycznie ma poprawić frekwencję na lekcjach wychowania w rodzinie: trzeba wyraźnie odmówić, jeśli nie chce się na nie uczęszczać. Tymczasem w części łódzkich szkół rusza pilotaż programu: wychowanie do abstynencji. Także seksualnej.
 • Zbadano przyczyny abstynencji seksualnej

  Niemiecko-amerykańska grupa naukowców odkryła feromon, który samce muszek owocówek przenoszą podczas aktu seksualnego na swoje partnerki. Jego zadaniem jest odstraszenie od niej pozostałych konkurentów.
 • Nagraniowa abstynencja Hermh

  Nagraniowa abstynencja Hermh

  - Wypiłem dopiero po wstępnych miksach, po półrocznej abstynencji, wszystko po to, żeby dobrze to brzmiało - o "leczeniu głosu" z rozbawieniem mówi w rozmowie z INTERIA.PL Bart, lider białostockiego Hermh.
 • Czy jesteś za celibatem?

  Czy jesteś za celibatem?

  Celibat, to nic innego jak rezygnację z życia seksualnego w imię innych wartości, np. religijnych. Ale formą celibatu może być też okresowa abstynencja seksualna, choćby na skutek rozstania się partnerów.