abstrakcja

Artykuły - Abstrakcja (6)

 • Przerażające i wciągające. Dziwne zakamarki Youtube'a

  Przerażające i wciągające. Dziwne zakamarki Youtube'a

  Sam do końca nie wiesz, jak tam trafiłeś. Szukałeś filmu, teledysku, po prostu gdzieś kliknąłeś i stało się. Przeniosłeś się do zupełnie innego świata.
 • Malarz uduchowionej abstrakcji

  Malarz uduchowionej abstrakcji

  Nowosielski pod pędzlem i paletą barw zamalował warstwę metafizyki, wyjętą z tradycji ikon. Dla zachodnich odbiorców ten alfabet był nieczytelny jak rosyjska bukwa. Nie potrafili odczytać tego, jak sacrum ikon spotyka się tu z profanum cielesnego świata.
 • "Abstrakcje i fascynacje" w CK Zamek

  "Abstrakcje i fascynacje" w CK Zamek

  Dzieła Marii Jaremy, Wacława Szpakowskiego, Władysława Strzemińskiego i wielu innych polskich artystów będzie można zobaczyć w poznańskim CK Zamek na rozpoczynającej się we wtorek wystawie "Abstrakcje i fascynacje. Z kolekcji Mariusza Rosiaka".
 • Maleńczuk i "Sępy abstrakcji"

  Maleńczuk i "Sępy abstrakcji"

  Maciej Maleńczuk gościnnie zaśpiewał w utworze "Sępy abstrakcji" nowohuckiej grupy Wu-Hae. Nagranie znajdzie się na szykowanej na październik nowej płycie formacji "Opera Nowohucka".
 • Od realizmu po geometryczną abstrakcję

  Od realizmu po geometryczną abstrakcję

  71- ten numer nosi pracownia malarstwa na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. W galerii "Willa" poznać będzie można prace jej absolwentów.
 • Abstrakcja Jaremianki ozdobiła blok w Krakowie

  Wielkoformatowy fragment abstrakcyjnego obrazu Marii Jaremy namalowali alpiniści na 10-piętrowym bloku mieszkalnym w Krakowie.
 • Abstrakcja Jaremianki na bloku w Krakowie

  W połowie listopada elewacja 10-piętrowego bloku mieszkalnego w Krakowie zostanie ozdobiona barwną reprodukcją abstrakcyjnego obrazu Marii Jaremy. W listopadzie przypada setna rocznica urodzin i 50. rocznica śmierci Jaremianki - jak nazywano ją w środowisku artystycznym.
 • Wykręć świece i zastąp je drewnianymi kołkami

  Wykręć świece i zastąp je drewnianymi kołkami

  Dziś przygotowanie auta do dłuższego postoju to czysta abstrakcja.

Filmy - Abstrakcja (1)