absolwent

Synonimy:
absolwenci,
Inne znaczenia:
Absolwent (Film (1967)[The Graduate] Reż.Mike Nichols) ,

Artykuły - Absolwent (381)

 • Rząd prześwietli ścieżki zawodowe absolwentów

  Rząd prześwietli ścieżki zawodowe absolwentów

  Dane o zarobkach, podjętej pracy czy kontynuowaniu nauki mają pomóc resortowi edukacji w dopasowaniu oferty kształcenia do potrzeb firm. Eksperci mają wątpliwości.
 • Dualny system kształcenia samorządu i Polskiej Grupy Górniczej

  Dualny system kształcenia samorządu i Polskiej Grupy Górniczej

  Samorząd Katowic i Polska Grupa Górnicza będą współpracować w kształceniu młodzieży w zawodach górniczych i innych, niezbędnych dla przemysłu wydobywczego. W tym tygodniu podpisano porozumienie w tej sprawie, dające absolwentom klas górniczych gwarancję pracy w kopalniach spółki.
 • Zarobki osób z tytułem magistra wybranych uczelni wyższych w Polsce w 2017 r.

  Zarobki osób z tytułem magistra wybranych uczelni wyższych w Polsce w 2017 r.

  W tym roku kolejny raz chcieliśmy sprawdzić, jak wiedzie się absolwentom wybranych uczelni wyższych. Poniższe zestawienie zawiera dane od osób, które ukończyły studia drugiego stopnia (lub równorzędne) 33 uczelni wyższych (próba co najmniej 450 osób). Przy interpretacji wyników badania należy pamiętać, że na wysokość wynagrodzeń wpływa również szereg innych czynników niż tylko rodzaj ukończonej szkoły.
 • Konstytucja dla biznesu: W marcu kolejne ułatwienia dla przedsiębiorców

  Konstytucja dla biznesu: W marcu kolejne ułatwienia dla przedsiębiorców

  Już w marcu 2018 r. planowo powinny wejść w życie kolejne ułatwienia dla przedsiębiorców w Polsce. Konstytucja dla biznesu, to po pakiecie 100 Zmian dla firm, szereg rozwiązań w obowiązującym porządku prawnym, które na celu mają usprawnienie prowadzenia działalności gospodarczej. Skorzysta głównie mikro-, mały i średni biznes.
 • 60 proc. absolwentów studiów zaczyna pracę po 2 miesiącach

  60 proc. absolwentów studiów zaczyna pracę po 2 miesiącach

  Z danych ELA wynika, że 60 proc. absolwentów pierwszą pracę znajduje w ciągu 2 miesięcy od uzyskania dyplomu, a już dwa lata po studiach ich zarobki rosną do 85 proc. średniego wynagrodzenia. Monitoring ich kariery pomaga maturzystom w wyborze kierunku i daje szansę na lepszą pracę. System Ekonomicznych Losów Absolwentów (ELA), który monitoruje losy absolwentów szkół wyższych, wskazuje, po których kierunkach studiów najłatwiej znaleźć pracę, a które gwarantują wysokie zarobki. Takie informacje pomagają podjąć decyzje o wyborze studiów kolejnym maturzystom, a uczelniom dostosować programy kształcenia.
 • 26 tys. zł dla absolwentów szkół zawodowych

  26 tys. zł dla absolwentów szkół zawodowych

  230 absolwentów łódzkich szkół zawodowych może otrzymać bezzwrotną dotację w wysokości 26 tys. zł na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej – poinformował wczoraj wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela. Na program wsparcia przeznaczono ponad 5 mln zł.
 • Spółki węglowe wracają do klas górniczych

  Spółki węglowe wracają do klas górniczych

  Śląskie spółki węglowe, które w poprzednich latach wstrzymały lub ograniczyły przyjęcia nowych pracowników, deklarują wznowienie zatrudniania absolwentów klas górniczych w szkołach. Tylko Polska Grupa Górnicza (PGG) może w tym roku przyjąć ok. 860 osób.
 • Po tych studiach praca jest gwarantowana [RANKING KIERUNKÓW 2017]

  Po tych studiach praca jest gwarantowana [RANKING KIERUNKÓW 2017]

  ​Politechnika Warszawska, Akademia Górniczo-Hutnicza i Politechnika Wrocławska znalazły się w czołówce Rankingu Studiów Inżynierskich 2017 Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.
 • Chcesz zrobić karierę? Ucz się nut. Absolwenci szkół muzycznych dobrze odnajdują się na rynku pracy

  Muzyka klasyczna nie jest niszowa! Jak wynika z danych zebranych przez Główny Urząd Statystyczny, w 2014 r. słuchało jej 18,9 proc. Polaków. To jedynie o 4,6 proc. mniej niż w przypadku uznawanego za bardzo popularne disco polo. Dodatkowo 6 proc. z nas chodziło na koncerty muzyki poważnej do filharmonii. Dla porównania odsetek słuchaczy innych koncertów był tylko nieco ponaddwukrotnie wyższy (13,5 proc.). Co sprawia, że muzyka klasyczna cieszy się tak dużym uznaniem wśród Polaków?

Filmy - Absolwent (6)

 • Uczniowie pozytywnie oceniają swoje perspektywy zawodowe

  Większość uczniów szkół zawodowych i techników z optymizmem patrzy na swoje perspektywy zawodowe. Nieco bardziej sceptyczni są absolwenci tych szkół, którzy zaczynają dostrzegać trudności z wejściem na rynek pracy. Ponad dwie trzecie młodych ludzi rozważa prowadzenie własnej działalności gospodarczej. – 83 proc. uczniów szkół zawodowych i techników oraz absolwentów ocenia swoje perspektywy zawodowe pozytywnie. Kiedy rozmawiamy z absolwentami, którzy zweryfikowali już swoje doświadczenia z sytuacją na rynku pracy, dostrzegamy, że optymizm nieco maleje, ale nie jest to ogromny spadek – precyzuje Katarzyna Merska-Pietrak, koordynator ds. komunikacji Gumtree Polska.
 • Pracodawcy RP: Absolwentom uczelni brakuje odpowiednich kompetencji

  Biznes może wspierać uczelnie na różne sposoby, np. poprzez sugerowanie rozwiązań programowych, cały system nauki, udział przedstawicieli biznesu w przygotowaniu studentów do dalszej pracy, w formie wykładów czy ćwiczeń. Wachlarz możliwości jest naprawdę szeroki i polski biznes jest gotowy podjąć to wyzwanie – mówi agencji Newseria Biznes Andrzej Malinowski, prezydent organizacji Pracodawcy RP.
 • Przybywa centrów outsourcingowych na Pomorzu

  Trójmiasto jest bardzo zaawansowane, jeżeli chodzi o rozwój usług outsourcingowych. Jest 40 firm, które świadczą tego typu usługi, a zatrudnionych w nich jest 40 tys. osób, głównie na terenie Trójmiasta. Mamy bardzo duży potencjał w postaci młodych, wykształconych ludzi. W Trójmieście i całym województwie jest kilka uczelni wyższych – tłumaczy w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Józef Adam Bela, wiceprezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
 • "Rynek pracy potrzebuje dobrze wykształconych absolwentów"

  Liczne zmiany zachodzące na rynku pracy mogą utrudniać młodym ludziom planowanie kariery, ale przynajmniej jedna reguła pozostaje stała. Jak przekonuje prof. Daria Nałęcz, wiceminister nauki – rynek zawsze będzie potrzebował dobrze wykształconych absolwentów – zarówno po kierunkach ścisłych, jak i humanistycznych. Jej zdaniem ukończenie wysokiej jakości studiów znacząco zmniejsza ryzyko zawodowego niepowodzenia.