Abrams M1A2

Artykuły - Abrams M1A2 (4)

 • U.S. Army Armor School otrzymała najnowsze czołgi M1 Abrams

  U.S. Army Armor School otrzymała najnowsze czołgi M1 Abrams

  Kursanci Szkoły Szkoleniowej Armii Amerykańskiej będą mogli trenować na najnowszych czołgach M1A2 Abrams, maszynach wyposażonych w system Enhancement Package Version 3 (SEPv3).
 • M1 Abrams dla Polski? MON nie potwierdza i nie zaprzecza

  M1 Abrams dla Polski? MON nie potwierdza i nie zaprzecza

  Trwa analityczno-koncepcyjna, której celem jest wyłonienie czołgów, które trafią do Sił Zbrojnych RP. Co ciekawe, pojawia się także amerykańska propozycja. Biorąc pod uwagę, jakie zakupy MON robił dotychczas za oceanem, nie można wykluczyć, że znów sięgnie po amerykański sprzęt.
 • M1A2 Abrams od Cobi

  M1A2 Abrams od Cobi

  ​Składający się z 765 elementów model czołgu M1A2 Abrams w wydaniu Cobi, to prawdziwa gratka dla miłośników klocków i kolekcjonerów. Zaprojektowany przez doskonałego modelarza, Kobikowskiego, zestaw zachwyca liczbą detali i możliwościami zabawy. Frajdę z budowania będą miały nie tylko dzieci, ale i modelarze. Zajrzyjmy jednak do pudełka.
 • E-czołg - nowoczesne technologie w czołgach

  E-czołg - nowoczesne technologie w czołgach

  Współczesny czołg to nie tylko stalowa skorupa z armatą w obrotowej wieżyczce. Maszyny używane w armiach krajów NATO są nafaszerowane komputerami, mogą łączyć się z siecią, pobierać i wysyłać dane, a także mają zainstalowane zautomatyzowane i zdalnie sterowane uzbrojenie.