Abp Stanisław Gądecki

Artykuły - Abp Stanisław Gądecki (26)

 • Abp Gądecki odpowiada liderce Nowoczesnej

  Abp Gądecki odpowiada liderce Nowoczesnej

  "Najnowsze osiągnięcia nauki dowodzą jednoznacznie, że w życiu człowieka nie ma – poza chwilą poczęcia – drugiego momentu, który można by uznać za początek istnienia człowieka" - napisał we wtorek przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki w liście do posłanki Katarzyny Lubnauer.
 • ​Abp Gądecki zaprosił prezydenta na obchody 1050. rocznicy chrztu Polski

  ​Abp Gądecki zaprosił prezydenta na obchody 1050. rocznicy chrztu Polski

  Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki zaprosił w imieniu Episkopatu Polski prezydenta Andrzeja Dudę na obchody jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski - poinformował rzecznik episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik.
 • Abp Stanisław Gądecki zwrócił się do nowych parlamentarzystów

  Abp Stanisław Gądecki zwrócił się do nowych parlamentarzystów

  Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w liście skierowanym na ręce marszałka Sejmu zwrócił się do nowo wybranych posłów i senatorów o rzetelne i sumienne wykonywanie obowiązków wobec narodu.
 • "Rezygnacja z udziału w wyborach to grzech"

  "Rezygnacja z udziału w wyborach to grzech"

  Dobrowolna rezygnacja z udziału w wyborach jest grzechem zaniedbania - powiedział w niedzielę na Jasnej Górze abp Stanisław Gądecki. Zaapelował do wierzących, by głosowali na ludzi, których poglądy nie sprzeciwiają się wierze i wartościom katolickim.
 • Abp Gądecki: Posłowie osłabili w Polsce demokracje

  Abp Gądecki: Posłowie osłabili w Polsce demokracje

  Przewodniczący Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki uważa, że wszyscy ci posłowie, którzy w piątek głosowali w Sejmie za ratyfikowaniem Konwencji Antyprzemocowej, osłabili Polsce demokrację.
 • "Nasz Dziennik": Abp Gądecki o wyborczym spocie PO

  "Nasz Dziennik": Abp Gądecki o wyborczym spocie PO

  Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, arcybiskup Stanisław Gądecki, zabrał głos w sprawie wyborczego spotu Platformy Obywatelskiej.
 • Abp Gądecki: Nie kierujmy się tylko współczuciem

  Abp Gądecki: Nie kierujmy się tylko współczuciem

  Za moment liberalne media zaczną nas przymuszać do wprowadzenia w Kościele kapłaństwa kobiet - mówi "Rzeczpospolitej" przewodniczący episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki, po powrocie z pierwszej części Synodu w Watykanie.
 • Abp Gądecki: Chłopcy powinni czekać aż posprzątają za nich dziewczynki

  Abp Gądecki: Chłopcy powinni czekać aż posprzątają za nich dziewczynki

  Spore kontrowersje wzbudziły słowa metropolity poznańskiego, abpa Gądeckiego w wywiadzie dla "Naszego Dziennika". Stwierdził, że "niektórym rodzicom podoba się uczenie chłopców, że winni po sobie sprzątać, a nie czekać, aż zrobią to za nich dziewczynki" - donosi TOK FM.
 • Abp Gądecki: Przed Kościołem stanęły nowe wyzwania

  Abp Gądecki: Przed Kościołem stanęły nowe wyzwania

  Przed Kościołem stanęły nowe wyzwania - mówi w wywiadzie dla PAP nowy przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita poznański abp Stanisław Gądecki. Przypomina słowa papieża Franciszka o fałszywej tolerancji i nieograniczonej samowoli.
 • Abp Gądecki: Nie jest naszym zadaniem mieszać się do polityki

  Abp Gądecki: Nie jest naszym zadaniem mieszać się do polityki

  W ocenie nowego przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego zadaniem hierarchów Kościoła nie jest mieszanie się do polityki. Zadaniem jest głosić Ewangelię - powiedział w czwartek hierarcha.