aborcja

Artykuły - Aborcja (165)

 • W obronie życia poczętego niszczą życie… dzieci

  W obronie życia poczętego niszczą życie… dzieci

  „Czuję w sobie wzbierającą wściekłość i bezradność - tak oto 'obrońcy życia' w majestacie prawa niszczą emocjonalne życie mojego dziecka!” – napisała na swoim blogu Agnieszka Kossowska. Rzecz dotyczyła plakatów umieszczonych na ciężarówce, których przestraszył się jej syn.
 • Netflix przeciwko nowemu prawu aborcyjnemu Georgii

  Netflix przeciwko nowemu prawu aborcyjnemu Georgii

  7 maja 2019 roku gubernator stanu Georgia Brian Kemp podpisał ustawę zaostrzającą prawo aborcyjne. Wedle niej ciąża nie będzie mogła zostać usunięta po szóstym tygodniu lub gdy lekarz stwierdzi bicie serca płodu. Netflix zapowiedział, że jeśli prawo wejdzie w życie, platforma przestanie realizować swoje produkcje na terenie stanu, co będzie dla niego oznaczać wielomilionowe straty. Do zaprzestania pracy w Georgii wezwali także inni artyści.
 • ​Co z aborcją w Irlandii Północnej?

  ​Co z aborcją w Irlandii Północnej?

  Rośnie presja na premier Wielkiej Brytanii Theresę May, by dopuścić do referendum aborcyjnego w Irlandii Północnej, gdzie wciąż obowiązują restrykcyjne przepisy.
 • ​Nasz Dziennik": Pół miliona podpisów za zaostrzeniem ustawy aborcyjnej

  ​Nasz Dziennik": Pół miliona podpisów za zaostrzeniem ustawy aborcyjnej

  Ponad 500 tysięcy - tyle podpisów zebrano już pod obywatelskim projektem ustawy znoszącej aborcję eugeniczną - informuje czwartkowy "Nasz Dziennik".
 • Natalia Przybysz, aborcja i czarny protest ("Przez sen")

  Natalia Przybysz, aborcja i czarny protest ("Przez sen")

  Ogromne emocje wzbudziło wyznanie Natalii Przybysz, która publicznie powiedziała, że miała aborcję.
 • Andrzej Duda za zaostrzeniem prawa aborcyjnego

  Andrzej Duda za zaostrzeniem prawa aborcyjnego

  "Prezydent Andrzej Duda uważa, że obowiązujący kompromis aborcyjny nie chroni w wystarczającym stopniu dzieci niepełnosprawnych" - podkreślił w czwartek dyrektor prezydenckiego biura prasowego Marek Magierowski.
 • Dziś w nocy II czytanie projektu dot. zakazu aborcji

  Dziś w nocy II czytanie projektu dot. zakazu aborcji

  Debata nad sprawozdaniem komisji sprawiedliwości, która chce odrzucenia obywatelskiego projektu całkowicie zakazującego aborcji odbędzie się jeszcze w środę w nocy - poinformował dziennikarzy po posiedzeniu Konwentu Seniorów wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15).
 • ​"Fakt": PiS szykuje własny projekt dot. aborcji

  ​"Fakt": PiS szykuje własny projekt dot. aborcji

  W Senacie powstaje projekt zaostrzający ustawę aborcyjną - informuje poniedziałkowy "Fakt".
 • Projekt "Stop Aborcji". Co by było, gdyby...

  Projekt "Stop Aborcji". Co by było, gdyby...

  Dziś w Sejmie odbędzie się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu zakładającego wprowadzenie całkowitego zakazu aborcji. Jego zapisy budzą liczne kontrowersje, a ich ewentualne wejście w życie może doprowadzić do wielu prawnie niejasnych i niebezpiecznych dla kobiet sytuacji - przestrzegają organizacje walczące o prawa kobiet.
 • PO naciska ws. swojej uchwały dot. aborcji

  PO naciska ws. swojej uchwały dot. aborcji

  Sejm zajmie się obywatelskim projektem zaostrzającym prawo aborcyjne, projektem liberalizującym je oraz uchwałą PO wzywającą do poszanowania kompromisu aborcyjnego.

Filmy - Aborcja (25)

 • Czy Małgorzata Kidawa-Błońska zmieniła zdanie w sprawie aborcji?

  Gościem Porannej rozmowie w RMF FM był wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak. Robert Mazurek zapytał go m.in. o poglądy Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na temat aborcji.
 • DW Stories: Usłyszała diagnozę w siódmym miesiącu ciąży

  Według ekspertów, 90 proc. Niemek przerywa ciążę z powodu zespołu Downa. I to jeszcze przed wprowadzeniem darmowych testów prenatalnych.
 • Czarnogóra. Niechciane i zabijane dziewczynki

  W Czarnogórze, kraju, który kandyduje do Unii Europejskiej, nadal - szczególnie w regionach wiejskich - kultywuje się tradycję aborcji żeńskiego płodu. Wciąż jeszcze obowiązkiem kobiety jest tu urodzenie męskiego potomka.
 • "Posłowie kwestionowali prawa kobiet i mówili tylko o prawach płodu". Sejmowa komisja pozytywnie o projekcie "Zatrzymaj aborcję".

  Sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka pozytywnie zaopiniowała obywatelski projekt "Zatrzymaj aborcję", który znosi możliwość przerwania ciąży ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu. – Nie można w nieskończoność ciągnąć tak ważnej sprawy – stwierdził Marek Ast z PiS. Podobną opinię wyraziła Kaja Godek z fundacji "Życie i rodzina", która przedstawiła projekt „Zatrzymaj aborcję” w Sejmie. – Jest tendencja żeby sprawę przedłużać. Przekonujemy posłów, że każdy dzień zwłoki kosztuje życie trójki dzieci – stwierdziła Godek. – To było przerażające, kiedy posłowie i posłanki kwestionowali prawa kobiet. Mówili tylko o prawach płodu – powiedziała Lilianna Religa z Federacji na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. Zdaniem Moniki Wielichowskiej z PO, zapisy zawarte w projekcie „Zatrzymaj aborcję” godzą w wolność wyboru kobiet. – Nie można być sumieniem innego człowieka – powiedziała Wielichowska. Za pozytywnym zaopiniowaniem projektu "Zatrzymaj aborcję" głosowało 16 posłów, 9 było przeciw, natomiast nikt nie wstrzymał się od głosu. Teraz projekt czeka na rozpatrzenie przez sejmową komisję polityki społecznej i rodziny, której posiedzenie odbędzie się w środę (21 marca).