abonament

Artykuły - Abonament (324)

Filmy - Abonament (4)

 • Uwaga na telefoniczne oszustwo

  Zamiast niższego abonamentu za telefon czasami płacimy więcej. Obiecywana zniżka niekiedy okazuje się fikcją, a firma zarabia na wprowadzaniu klientów w błąd – ostrzega Urząd Komunikacji Elektronicznej, który co roku otrzymuje wiele skarg od konsumentów oszukanych przez nieuczciwych operatorów. Komentuje Dawid Piekarz, rzecznik prasowy UKE.
 • Prezes Polskiego Radia chce powszechnej opłaty audiowizualnej zamiast abonamentu

  Pomimo niezadowalających wpływów z abonamentu i spadku wpływów z reklamy, Polskie Radio osiągnie zysk drugi rok z rzędu. Po zapowiadanym przez rząd zastąpieniu abonamentu opłatą audiowizualną, sytuacja finansowa rozgłośni i realizacja jej zadań nie będą zagrożone. - Przyjęte są założenia, które sprawiają, że będzie to opłata powszechna, opłata stosunkowo niewysoka, znacznie niższa od opłaty abonamentowej, a to oznacza, że środki, jakie tą drogą będą wpływały do mediów publicznych, powinny wystarczyć na sfinansowanie ich działalności w zakresie, przewidywanym przez ustawę o radiofonii i telewizji – podkreśla w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Andrzej Siezieniewski, prezes Polskiego Radia.
 • Opłata audiowizualna zastąpi abonament

  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego już wkrótce ma rozpocząć prace nad projektem ustawy medialnej, zgodnie z którą opłata audiowizualna zastąpi abonament. Jak podkreśla prezes TVP Juliusz Braun, proponowana powszechna opłata audiowizualna będzie skuteczniejszym rozwiązaniem. – Wpływy są nieco wyższe, ale wciąż obracamy się w sferze stanów bardzo niskich – mówi szef Telewizji Polskiej.
 • Felieton Tomasza Olbratowskiego: Abonatręt

  Czy płacisz abonament radiowo-telewizyjny? Poczta Polska donosi Urzędowi Skarbowemu kto nie płaci abonamentu. Co na to Tomasz Olbratowski? Zobacz felieton!