abolicja podatkowa

Artykuły - Abolicja podatkowa (10)

 • Abolicja składkowa nadchodzi

  Abolicja składkowa nadchodzi

  Zdaniem Federacji Przedsiębiorców Polskich, trzeba naprawić mechanizmy obowiązujące na rynku pracy przed 1 stycznia 2016 roku gdzie pracownicy, byli zatrudnieni na umowach zlecenia oskładkowanych wyłącznie składką zdrowotną i nie wliczali sobie tego okresu do podstawy wymiaru emerytury. Oznacza to, że setki tysięcy osób nie otrzyma nawet minimalnej emerytury.
 • Abolicja podatkowa nie tak oczywista. Jak z niej skorzystać

  Abolicja podatkowa nie tak oczywista. Jak z niej skorzystać

  W 2016 r. wchodzą w życie nowe przepisy o PIT dotyczące opodatkowania nieujawnionych źródeł przychodów. Nie będzie 75-proc. podatku, jeśli podatnik udokumentuje, skąd wziął pieniądze. Pytanie, jak ma to zrobić.
 • Podatki: Już w przyszłym roku będzie można skorzystać z abolicji

  Podatki: Już w przyszłym roku będzie można skorzystać z abolicji

  Już 1 stycznia 2016 roku wejdzie w życie nowelizacja ustawy o PIT, która pozwoli skorzystać z częściowej abolicji podatkowej. Eksperci zwracają jednak uwagę na szczegółowe zapisy nowego prawa i niełatwy obowiązek udokumentowania przez podatnika legalności przychodów.
 • Ważne dla przedsiębiorców, którzy złożyli wniosek o umorzenie należności

  Ważne dla przedsiębiorców, którzy złożyli wniosek o umorzenie należności

  Podjęcie decyzji przez Komisję Europejską, stwierdzającej że umorzenie należności na podstawie ustawy abolicyjnej nie będzie stanowiło pomocy publicznej nie ma wpływu na zasady wydawania płatnikom zaświadczeń o niezaleganiu ze składkami na ubezpieczenia społeczne. Powyższe zaświadczenia mogą być wydane, gdy na koncie płatnika nie figuruje żadne zadłużenie.
 • Abolicja: Unia za umorzeniem składek ZUS

  Abolicja: Unia za umorzeniem składek ZUS

  Po 9 miesiącach drążenia tematu Komisja Europejska ogłosiła, że nie ma uwag do uchwalonej rok temu przez Sejm ustawy odpuszczającej składki ubezpieczeniowe. Mogą z niej skorzystać wszyscy - informuje "Dziennik Polski".
 • Umorzenie zaległości w ZUS tylko na określonych zasadach!

  Umorzenie zaległości w ZUS tylko na określonych zasadach!

  O ogólnych zasadach dotyczących obowiązującej od 15 stycznia abolicji składek ZUS mówiło się sporo. Są jednak kwestie, które budzą pewne wątpliwości wśród samych zainteresowanych. Jakiego rodzaju składki mogą zostać umorzone? Co z nieuregulowanymi składkami pracowniczymi, których co prawda abolicja nie obejmuje, ale za to ulegają one przedawnieniu?
 • PSL chce abolicji podatkowej

  PSL chce abolicji podatkowej

  PSL chce, by - w ramach postulowanego przez partię nowego otwarcia programowego - koalicja zaproponowała abolicję podatkową. To jedna z kilkudziesięciu propozycji przygotowanego w resorcie gospodarki pakietu, który miałby być punktem wyjścia do dyskusji nt. nowego otwarcia.
 • PO: Abolicja podatkowa obejmie ponad 400 tys. przedsiębiorców

  PO: Abolicja podatkowa obejmie ponad 400 tys. przedsiębiorców

  Ponad 400 tys. przedsiębiorców ma objąć tzw. ustawa abolicyjna, która daje możliwość umorzenia nieopłaconych składek na ubezpieczenie społeczne. Głosowanie nad projektem tej ustawy zaplanowano na piątek.
 • Abolicja składkowa może być prawdziwym hitem

  Abolicja składkowa może być prawdziwym hitem

  Do pierwszego czytania w Sejmie trafił projekt abolicji składkowej dotyczący składek za lata 1999-2009. Niestety abolicja dotyczyć będzie tylko własnych składek osób prowadzących działalność gospodarczą.
 • Wydalenie z kraju już za 1 zł

  Wydalenie z kraju już za 1 zł

  Prezydent podpisał ustawę abolicyjną dla emigrantów. Jednak już 1 zł zaległości podatkowej wystarczy, aby cudzoziemca wydalono z Polski.