Abe

Artykuły - Abe (0)

 • Trump podtrzymuje hossę

  Rynki w ostatnim czasie żyją głównie doniesieniami o planach prezydenta Donalda Trumpa oraz jego administracji. Wczoraj mini-hossę na giełdach oraz umocnienie USD wywołała zaledwie krótka wzmianka o wstępnych planach obniżenia podatku korporacyjnego. Dziś ma miejsce spotkanie japońskiego premiera Shinzo Abe i prezydenta Trumpa, więc niewykluczone są kolejne duże rynkowe ruchy.
 • Trump podkreślili wagę kontaktów biznesowych

  Trump podkreślili wagę kontaktów biznesowych

  Trump przeprowadził w sobotę rozmowy z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, prezydentem Francji Francois Hollande'em, kanclerz Niemiec Angelą Merkel, premierem Japonii Shinzo Abe i szefem rządu Australii Malcolmem Turnbullem.
 • Abe zostaje, dodruk też

  Abe zostaje, dodruk też

  W weekend w Japonii odbyły się wybory, w których ponownie wygrała koalicja premiera Shinzo Abe. Giełda w Tokio zareagował na tę informację wzrostami, a japoński jen osłabieniem, gdyż oznacza to dalszą ekspansję fiskalną oraz monetarną w Kraju Kwitnącej Wiśni.
 • Kiedy nowy podatek Abe?

  Kiedy nowy podatek Abe?

  W Japonii toczy się ostatnio debata nad podniesieniem podatku od sprzedaży z 8% do 10%. Liczba ta na pierwszy rzut oka może wydawać się niezbyt wysoka, jednak dla gospodarki ma duże znaczenie.
 • Dalej w tym samym rytmie

  Prezes Fed Yellen puściła oko do jastrzębiej części rynku i dolar kontynuuje swój rajd. Premier Japonii Abe przystąpił do ofensywy po zakończeniu szczytu G7, co zainicjowało sprzedaż jena. Święta bankowe w Wielkiej Brytanii i USA uśpią handel aż do jutra.
 • Co jutro pokaże premier Shinzo Abe?

  Szefowa MFW odnosząc się do krytycznych względem Grecji opinii, które wyciekły do opinii publicznej podtrzymała swoją opinię, że MFW nie planuje powrócić do wspierania Grecji, dopóki władze nie zaprezentują wiarygodnego programu gwarantującego powrót do wzrostu gospodarczego.
 • Zmiana stanu posiadania akcji

 • Zmiana stanu posiadania akcji

 • Japońska legenda o trzech strzałach

  Japońska legenda o trzech strzałach

  Kiedy premier Japonii Shinzo Abe przedstawił swój program gospodarczy "trzech strzał" na przełomie 2012 i 2013 r., wydarzenie to stało się tematem nagłówków na całym świecie. W istocie Abe znalazł się nawet na okładce magazynu Time.
 • Abenomika przekonała Japończyków

  Niedzielne wybory w Japonii zakończyły się zdecydowanym zwycięstwem rządzącej partii demokratyczno-liberalnej. Premier Abe otrzymał więc swoiste votum zaufania od obywateli, którzy oczekują na kontynuację jego polityki zwanej Abenomiką.